Društvenim mrežama širi se snimak uništenja ukrajinskog pomorskog drona i to mitraljeskom vatrom iz ruskog helikoptera u Crnom moru.
Na snimku se vidi kako vojnik koristi malokalibarsko oružje za napad na dron. Nakon nekoliko hitaca, čamac eksplodira i na površini mora pojavljuje se gust crni dim.
Ukrajinski pomorski dronovi učestalo napadaju Crnomorsku flotu ukotvljenu oko Krima, a nekoliko brodova su već uspeli da unište.
Ruski Nacionalni antiteroristički komitet saopštio je danas da su ukrajinske "specijalne službe" izvršile napad na Krimski most podvodnim dronovima koji se mogu kretati i po površini vode.
Nekoliko eksplozija čulo se tokom noći na istoku Krima. Rusija tvrdi da je oborila nekoliko projektila velikog dometa ATACMS, koje su Sjedinjene Američke Države poslale Ukrajini. Lokalni Telegram kanali izvestili su o nizu eksplozija u gradu Kerču na istoku Krima tokom noći. Ruska nezavisna medijska kuća Astra izvestila je da se u gradu čulo "oko 20 eksplozija", pozivajući se na lokalno stanovništvo.
Nakon najnovijeg gubitka rukog patrolnog broda „Sergej Kotov“, 5. marta, ponovo su se iskazale slabosti, tromost, bezidejnost i nedostatk samoinicijative, što povrđuje naše ranije kritike odnosa Rusa prema pravilnoj upotrebi, obezbeđenju i zaštiti svoje flote.
Volodimir Zelenski je svojim prisustvom u bazi u Odesi pomogao ruskoj vojsci da izvrši vazdušni napad na nju, rekao je britanski stručnjak Aleksandar Merkuris na svom Jutjub kanalu.
Glavni štab Oružanih snaga Ukrajine saopštio je da je, prema presretnutim radio-vezama, jedan ruski komandant naredio svojim vojnicima da odrube glave dvojici ukrajinskih boraca poginulih u zasedi kod Guljajpolja u Zaporoškoj oblasti i da ih izlože "radi potvrde".
Ruske snage izvele su tokom noći jedan od najžešćih kombinovanih napada na Kijev od početka sukoba, koristeći stotine dronova kamikaza, balističke i krstareće rakete u više talasa, što je izazvalo snažne eksplozije i požare širom ukrajinske prestonice.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski Nacionalni antiteroristički komitet saopštio je danas da su ukrajinske "specijalne službe" izvršile napad na Krimski most podvodnim dronovima koji se mogu kretati i po površini vode.
Hrvatski premijer Andrej Plenković ispostavio je ultimatum Crnoj Gori na njenom putu u Evropsku uniju čime je Podgorici srušio Sneška i euforiju koja vlada u montenegrinskim medijma.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić oštro je reagovala na društvenoj mreži Iks povodom pisanja medija u Crnoj Gori, optuživši ih za brutalnu kriminalizaciju i dehumanizaciju predsednika Srbije Aleksandra Vučića i njegove porodice.
Dukljanski politikant Milo Đukanović, diktator koji se 30 godina grčevito držao vlasti u Crnoj Gori, uključio se u opštu hajku na Srbiju i predsednika Aleksandra Vučića.
Časni pojas Presvete Bogorodice biće ispraćen danas iz Hrama Svetog Save u carsku lavru manastir Vatoped na Svetoj Gori nakon molebana koji će početi u 13:30 časova, a svečanom ispraćaju prisustvuju brojni državnici.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
U Hramu Svetog Save, među rekom ljudi koji su došli da isprate Pojas Presvete Bogorodice, našle su se i novinarke Informera Staša Koprivica i Jelena Rafailović.
Patrijarh srpski Porfirije i iguman manastira Vatoped arhimandrit Jefrem, uz pratnju Garde Vojske Srbije i više hiljada vernika ispratili su Pojas Presvete Bogorodice.
U Splitskoj ulici u Mostaru sinoć se dogodila saobraćajna nezgoda u kojoj je oštećen veći broj parkiranih vozila i saobraćajnih znakova, a prema nezvaničnim informacijama vozač je bio pod dejstvom alkohola.
Beograđanin je uhapšen nakon što je otkriveno da se u elektronskim cigaretama (vejpovima) koje je naručio i koje mu je dostavila kurirska služba nalazi psihoaktivna supstanca.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Kompanija Meta počela je širom sveta da uvodi novu pretplatničku uslugu za Instagram, čime određene funkcije po prvi put postaju dostupne isključivo korisnicima koji plaćaju mesečnu članarinu.
Maslinovo ulje već vekovima zauzima posebno mesto u ishrani, ali poslednjih godina sve više pažnje privlači i zbog svojih benefita za negu kože i kose.
Dlake kućnih ljubimaca u automobilu mogu predstavljati pravi izazov za vlasnike pasa i mačaka. Ipak, uz nekoliko praktičnih trikova i malo vremena, unutrašnjost vozila može se brzo očistiti i vratiti u uredno stanje bez velikih troškova.
Karlo Zagorac se proslavio u rijaliti programu "Veliki brat" pre skoro dve decenije. Danas ga ne biste prepoznali, a za njegovu ženu mnogi misle da mu je ćerka.
Do velikog koncerta Južnog vetra na stadionu Tašmajdan ostale su još samo tri nedelje, dok je do kraja pretprodaje karata ostalo svega sedam dana. Kako interesovanje publike iz Srbije i regiona ne prestaje da raste, organizatori su odlučili da dodatno podignu atmosferu pred spektakl koji mnogi već nazivaju istorijskim muzičkim događajem godine.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar