(VIDEO) Počelo lansiranje sa nuklearnih podmornica! Putin se više ne šali, razorni projektili zbrisali mete!
Podeli vest
Nuklearne podmornice Severodvinsk i Orao, ruske Severne flote izvele su trenažna lansiranja krstarećih raketa na ciljeve u Barencovom moru, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
- Složeni položaj meta, koji je simulirao odred desantnih brodova uslovnog protivnika, uspešno je pogođen krstarećim raketama „Kalibr“ i „Granit“ na udaljenosti od oko 170 kilometara - navodi se u saopštenju.
Ukrajina se nikada neće pridružiti Severnoatlantskoj alijansi, rekao je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Sergej Rjabkov, komentarišući izjave generalnog sekretara NATO-a Jensa Stoltenberga da je uslov za ulazak Ukrajine u vojni blok pobeda u sukobu sa Ruskom Federacijom.
Realnost na kontakt-liniji u sukobu u Ukrajini neće se menjati u korist kijevskog režima, izjavio je stalni predstavnik Rusije u UN Vasilij Nebenzja na sastanku Saveta bezbednosti UN o Ukrajini.
Nemački kancelar Olaf Šolc izjavio je da se Vlada Nemačke neće uplitati u bilo kakve avanture u vezi sa ukrajinskim sukobom i da će nastaviti da vodi razumnu politiku.
Predsednici Rusije i Severne Koreje, Vladimir Putin i Kim Džong Un, obavili su zvanične razgovore u dvorcu Kimsusan u Pjongjangu i potpisali sporazum o strateškoj saradnji. Prethodno je Putinu priređen svečani doček na Trgu Kim Il Sunga, osnivača Severne Koreje.
NATO je zabrinut zbog podrške koju bi Rusija mogla da pružiti vojnim raketnim i nuklearnim programima Severne Koreje, izjavio je šef severnoatlantske alijanse Jens Stoltenberg povodom državne posete ruskog predsednika Vladimira Putina Severnoj Koreji (DNRK).
Predsednik Rusije Vladimir Putin osigurava podršku istočnih zemalja u slučaju da Sjedinjene Američke Države preko Kijeva započnu treći svetski rat, izjavila je bivša službenica američke vojne obaveštajne službe Rebeka Kofler, u emisiji na televizijskom kanalu Fox News.
Zapadne zemlje gube poverenje u kijevske vlasti zbog nejasnih kadrovskih odluka rukovodstva republike, piše Financial Times pozivajući se na neimenovanog ukrajinskog zvaničnika.
Ukrajina neće moći da pobedi u konfliktu čak ni uz stalnu finansijsku pomoć zemalja Zapada, izjavio je bivši službenik Stejt departmenta i bivši kapetan američke mornarice Metju Ho, u emisiji YouTube kanala Dialogue Works.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki i ukrajinski predstavnici na pregovorima održanim na Floridi razgovarali su o mogućem mirovnom planu u kojem bi Ukrajina mogla biti faktički lišena mogućnosti da uđe u NATO, objavio je Si-En-En, pozivajući se na izvor upoznat sa diskusijama.
Moskva je povukla potez koji Zapad više ne može da ignoriše: ruski predsednik Vladimir Putin jasno je stavio do znanja da Rusija nema nameru da napadne NATO.
Komandant Ruskog dobrovoljačkog korpusa (RDK) Denis Kapustin ubijen je tokom borbene misije na frontu u Zaporožju, u noći između 26. i 27. decembra, saopštila je njegova jedinica. Prema prvim informacijama, Kapustin je stradao od posledica udara FPV drona.
Ukrajina se nikada neće pridružiti Severnoatlantskoj alijansi, rekao je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Sergej Rjabkov, komentarišući izjave generalnog sekretara NATO-a Jensa Stoltenberga da je uslov za ulazak Ukrajine u vojni blok pobeda u sukobu sa Ruskom Federacijom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Blokaderski novinar iz Novog Sada, Žarko Bogosavljević, koji je mesecima unazad sa svojim istomišljenicima učestvovao u rušenju Srbije, juče je u srcu tog grada doživeo fijasko kakav nije mogao ni da sanja.
Bivši predsednik Demokratske stranke Zoran Lutovac po svoj prilici vrlo je nezadovoljan zašto ta partije nije bila deo takozvane pro-EU opozicije koja je nedavno formiralan nekakav savez.
Informer je došao do prepiski blokadera iz viber grupe "Zbor Južni Telep" po kojima se vidi da su se zgubidani iz Novog Sada potpuno raspali, a u kojoj meri su zaratili i koliko se međusobno ne podnose svedoče optužbe za prevare, zloupotrebe, laži...
Obraćajući se javnosti sa Banjice, nakon polaganja kamena temeljca za novi Generalštab, predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozitivno se izrazio o kampanji "od vrata do vrata" koju su najavili blokaderi.
Ministar informisanja i telekomunikacija prof. dr Boris Bratina pozvao je sve Srbe na Kosovu i Metohiji da izađu sutra na izbore 28. decembra i da daju svoj glas Srpskoj listi koja je jedini garant mira i opstanka našeg naroda na Kosmetu.
Penzije u Srbiji su od 1. decembra veće za 12,2 odsto, a naši najstariji sugrađani, prema najavi predsednika Srbije Aleksandra Vučića, dobiće uvećanja primanja pre Badnjeg dana.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Nova godina i Božić su sve bliži, a ako ste već okitili jelku ili planirate uskoro, imamo sjajnu vest - jedan ukras se vraća u velikom stilu. Reč je o mašnama - prelepim detaljima koji svakoj dekoraciji daju završni pečat.
Pevačica Severina Vučković, koja huška na nemire u Srbiji, ostala je bez nastupa i u susednoj Crnoj Gori, jer je prema rečima voditelja Bože Dobriše narod ne želi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar