Nepoznati počinioci zapalili su još tri vojna vozila u Izjumu u Harkovskoj oblasti i u Odesi, izvestilo je u subotu ukrajinsko izdanje "Strana" pozivajući se na izvor u policiji.
"Strana" je 24. juna izvestila o paljenju tri vojna vozila od strane nepoznatih počinilaca u Odesi, Nikolajevu i Kamenskom.
"U gradu Izjum u 3.00 sata zapaljena su dva vojna vozila, džip Great Wall i kamion MAN. Požar je ugašen za 40 minuta, ali su vozila potpuno izgorela. Još jedan slučaj paljenja zabeležen je u Odesi, gde je zapaljen automobil Nissan, koji je pripadao vojniku", navodi se u saopštenju objavljenom na Telegram kanalu izdanja.
Prema informacijama izdanja, materijali o ovim paljenjima predati su Službi bezbednosti Ukrajine (SBU).
Ranije su ukrajinski mediji izvestili da su počela paljenja vojnih vozila, jer ih građani uzimaju za vozila zaposlenih u vojnim komisijama.
Na internetu su se raširili video snimci nasilne mobilizacije, na kojima predstavnici ukrajinskih vojnih komisija, često primenjujući silu i prebijajući muškarce mobilizacionog uzrasta, odvoze ih u kombijima u nepoznatom pravcu.
Zakon o pojačanoj mobilizaciji u Ukrajini stupio je na snagu 18. maja. Dokument obavezuje sve vojne obveznike da u roku od 60 dana od stupanja zakona na snagu ažuriraju svoje podatke u vojnoj komisiji. Za to je potrebno lično doći u vojnu komisiju ili se registrovati u "elektronskom kabinetu regruta". Poziv na mobilizaciju će se smatrati uručenim, čak i ako ga regrut nije lično video: datum "uručenja" će biti datum kada je u dokumentu postavljen pečat o nemogućnosti ličnog uručenja.
U zakonu je navedeno da vojni obveznici moraju stalno nositi vojnu knjižicu sa sobom i pokazivati je na prvi zahtev zaposlenih u vojnoj komisiji ili policiji. Onima koji izbegavaju mobilizaciju može biti oduzeto pravo na upravljanje vozilom. U dokumentu nisu navedeni rokovi demobilizacije, što je izazvalo nezadovoljstvo kod pojedinih poslanika.
U Francuskoj se danas održava prvi krug vanrednih parlamentarnih izbora, koji bi na vlast, prvi put posle Drugog svetskog rata, mogli da dovedu krajnju desnicu.
Ruska vojska uništila je još jedan sistem protivvazdušne odbrane velikog dometa sovjetske proizvodnje S-300PS ukrajinskih snaga, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.
Ukrajinska vojska rasporedila je raketne sisteme, tešku artiljeriju i oklopna vozila u Žitomirskoj oblasti na granici sa Belorusijom, saopštio je zamenik komandanta Snaga za specijalne operacije Oružanih snaga Republike Belorusije Vadim Lukaševič.
Zemlje NATO strahuju da bi Rusija mogla da preduzme mere protiv bespilotnih letelica zapadnih zemalja u Crnom moru nakon terorističkog napada ukrajinskih snaga na Sevastopolj, izjavio je britanski ekspert Aleksandar Merkuris.
Nakon slabog nastupa američkog predsednika Džozefa Bajdena tokom predizborne debate sa Donaldom Trampom, SAD bi mogle da preduzmu korake koji bi doveli do završetka sukoba u Ukrajini, smatra bivši savetnik CIA Džejms Rikards.
Poslednjih nedelja u međunarodnim i ukrajinskim medijima pojavili su se izveštaji o mogućim udarima borbenih aviona F-16 na ruske položaje u Ukrajini. Jedan od prvih koji je ovo prijavio bio je stručnjak za avijaciju i odbranu Ksavijer Titelman.
Ako se izazovi i pretnje Ruskoj Federaciji povećaju, Rusija bi mogla da promeni nuklearnu doktrinu, tj. moglo bi da se promeni vreme za donošenje odluke o upotrebi nuklearnog oružja, rekao je načelnik komiteta za odbranu Državne dume Andrej Kartapolov.
Bivši premijer Ukrajine, Nikolaj Azarov, izjavio je da trenutno u Ukrajini nema opozicije, te da su opozicioni političari ili u zatvoru ili u inostranstvu.
Ruski predsednik Vladimir Putin sproveo je promene u najvišem komandnom vrhu vojske te zemlje i imenovao šefa jedinica za dronove, čije se postavljenje na funkciju dugo očekivalo.
Logistički centar najvećeg ruskog onlajn trgovca Vajldberis zapalio se nakon ukrajinskog napada dronom u gradu Aleksinu u Tulskoj oblasti. Jedna osoba je povređena, saopštio je danas guverner Tule Dmitrij Miljajev na Telegramu.
Ruska vojska je napala logistički centar u Kijevu koji se koristi za skladištenje i distribuciju komponenti bespilotnih letelica, saopštilo je danas rusko ministarstvo odbrane.
Najmanje 15 ljudi je poginulo, a najmanje 50 ranjeno u masovnom ruskom napadu raketama i dronovima na Kijevsku oblast tokom protekle noći, saopštila je ukrajinska Državna služba za vanredne situacije.
Ukrajina je usvojila novu strategiju koja podrazumeva ciljane napade na civilno stanovništvo, izjavila je poverenica za ljudska prava Rusije Jana Lantratova, komentarišući napad bespilotnim letelicama na Moskovsku oblast.
Ruske snage napale su sedam brodova koji su isporučivali zalihe ukrajinskim oružanim snagama u luci Nikolajev i u Crnom moru, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Francuskoj se danas održava prvi krug vanrednih parlamentarnih izbora, koji bi na vlast, prvi put posle Drugog svetskog rata, mogli da dovedu krajnju desnicu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas mlade sportiste iz Srbije, regiona i sveta, učesnike kampa "Srbija te zove 2026", a nakon prijema, predsednik se obratio medijima.
Ustaša Marko Skejo, bivši komandant 9. bataljona HOS-a "Rafael Boban, koji je poznat po hitlerovskim brkovima i činjenici da je devedesetih godina govore držao ispred portreta zločinca Anta Pavelića, pevao je juče u jednoj kafani u Kninu ustaške pesme, i to na uvce predsedniku Hrvatske Zoranu Milanoviću.
Insajderi Informera koji su infiltrirani u blokaderske grupe na društvenim mrežama došli su do šok dokumenta koji otkriva da su zgubidani gori od komunističkih komesara!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je sramotnu izjavu hrvatskog ministra odbrane Ivana Anušića, koji je poručio da mu je žao što lično nije učestovao u zločinačkoj akciji "Oluja".
Ustaša Marko Skejo, bivši komandant 9. bataljona HOS-a "Rafael Boban, koji je poznat po hitlerovskim brkovima i činjenici da je devedesetih godina govore držao ispred portreta zločinca Anta Pavelića, pevao je juče u jednoj kafani u Kninu ustaške pesme, i to na uvce predsedniku Hrvatske Zoranu Milanoviću.
Više javno tužilaštvo u Beogradu najoštrije negoduje zbog insinuacija i konfabulacija koje pojedini advokati uporno plasiraju u javnosti u vezi sa smrću advokata Vladimira Cvijana, tvrdeći da je on ubijen, ne bi li doveli javnost u zabludu, iako prikupljeni podaci ukazuju da je smrt nastupila usled utopljenja, sa čime su isti upoznati neposrednim uvidom u predmet.
Evo naše dece – tako je narod dočekao prebilovačke mučenike kada su 1990. godine, posle skoro pola veka, njihove kosti iznete iz hercegovačkih jama. Istina nije ostala pod zemljom. Zajedno sa mučenicima, posle decenija tišine, na svetlost dana izašlo je i svedočanstvo o njihovom stradanju, poručila je ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski.
Dok se srpski narod na Kosovu i Metohiji svakodnevno suočava sa neviđenim pritiscima Prištine, opstrukcijama, rušenjem i sistematskim proterivanjem sa vekovnih ognjišta, Telekom Srbija odgovara gradnjom, novim investicijama i otvaranjem radnih mesta.
Vozač kamiona I.J. (40), koji je juče u saobraćajnoj nezgodi na brzoj saobraćajnici Šabac - Loznica usmrtio A. M. (59) i P. L. (62), radnike preduzeća "Signal" iz Sombora dok su izvodili radove na putu saslušan je u Osnovnom javnom tužilaštvu u Šapcu.
Osnovno državno tužilaštvo u Ulcinju odredilo je zadržavanje do 72 sata mladiću iz Novog Pazara S.S. Zbog sumnje da je doneo lake telesne povrede dvojici muškaraca, kao i državljaninu Bosne i Hercegovine B.A. zbog sumnje da je omogućio uživanje opojnih droga državljanki Srbije.
Digitalni nomad V. H. (58) i njegova supruga, domaćica H. N. (44), sigurno nisu ni slutili da će kao turisti uneti nemir u Splitsko naselje i biti privedeni u hrvatski pritvor.
Radnici preduzeća „Signal Sombor” A. M. (59) i P. L. (62) poginuli su u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče oko 7.40 časova na putu Šabac–Loznica, u blizini mesta Ribari, a vozaču kamiona I. J. (40) određen je pritvor do 48 sati po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Šapcu.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Kada paradajz zahvati trulež, a plodovi postanu meki i crni, prirodno rešenje u vidu sitno usitnjenih ljuski od jaja može efikasno nadoknaditi nedostajući kalcijum i spasiti preostali rod.
Korisnici Android uređaja više ne moraju da budu problem u grupnim razgovorima sa iPhone korisnicima kao ranije. Zahvaljujući RCS tehnologiji, poruke između Androida i Ajfona sada nude mnogo više funkcija nego kada su se koristili stari SMS i MMS standardi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.