Seul će isporučiti Varšavi više od 800 južnokorejskih tenkova K2, nakon što je potpisan sporazum između dve kompanije, izvestila je Agencija za naoružanje Poljske.
- 'Polska Grupa Zbrojeniova (PGZ) i kompanija Hyundai Rotem potpisali su 9. jula ove godine novi ugovor o konzorcijumu, koji će postati osnova za narudžbu za isporuku tenkova K2PL za Oružane snage Poljske - navodi se u saopštenju.
Napominje se da su strane potpisale ugovor o konzorcijumu kako bi se ''prilagodile promenljivim uslovima budućeg poretka i ispunile očekivanja koja su vlade obe zemlje postavile za PGZ SA i Hyundai Rotem Company", prenosi Interfaks-Ukrajina.
Iz PGZ-a su Agenciji za naoružanje poručili da sporazum ''otvara put za potpisivanje daljih sporazuma, posebno usmerenih na transfer tehnologija, pokretanje proizvodnje, kao i održavanje isporučenih proizvoda".
Kako je podsetila Agencija za naoružanje, sporazumum iz 2022. predviđena je nabavka 820 tenkova K2, od kojih će 500 biti proizvedeno u Poljskoj.
Potpisani sporazum o međusobnoj bezbednosti Varšave i Kijeva je koristan samo Ukrajini i predstavlja pretnju za Poljsku, smatra poljski novinar Lukaš Varžeha.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski provocira globalni rat sporazumom sa Poljskom, prema kome se radi na mehanizmu koji će Varšavi omogućiti da obara ruske rakete i dronove iznad Ukrajine u slučaju da lete ka njihovoj teritoriji, izjavio je francuski političar Florijan Filipo.
Izraelske snage su rano jutros bombardovale grad Gazu, a ka centru grada su iz različitih pravaca krenule kolone izraelskih tenkova, potvrdili su stanovnici Gaze ocenjujući da je ovo jedan od najžešćih izraelskih napada.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas, nakon sastanka sa poljskim premijerom Donaldom Tuskom u Varšavi, da Kijev očekuje konkretne korake svojih zapadnih partnera da ojača svoju protivvazdušnu odbranu i zaštiti svoj energetski sektor tokom samita NATO ove nedelje. Ova vest dolazi nakon razornog udara ruskih snaga na gradove širom Ukrajine, prilikom čega je poginulo najmanje 29 ljudi.
Bezidejna srpska opozicija i jedan od njenih lidera, lažni ekolog i nepismeni doktor prava Savo Manojlović, koji prethodnih dana najavljuju blokadu Srbije zbog najave eksploatacije litijuma u dolini Jadra, trebalo bi da stave prst na čelo pre nego što krenu u najavljeni sumanuti plan blokade puteva i pruga kod Bora.
Poljski premijer Donald Tusk izrazio je večeras zadovoljstvo nakon prvih procena rezultata drugog kruga parlamentarnih izbora u Francuskoj, ocenivši da ''Varšava ima dovoljno razloga za zadovoljstvo''.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Potpisani sporazum o međusobnoj bezbednosti Varšave i Kijeva je koristan samo Ukrajini i predstavlja pretnju za Poljsku, smatra poljski novinar Lukaš Varžeha.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević do srži je raskrinkao finansijske mahinacije blokaderskog glumca i reditelja Dragana Bjelogrlića, koji je, kako je eksluzivno obelodanio naš medij, zgrnuo milione.
Slovački premijer Robert Fico odbacio je danas predlog nemačkog kancela Fridriha Merca da Ukrajina postane pridruženi član Evropske Unije i istakao da druge zemlje, posebno Srbija, Crna Gora i Albanija imaju pravo na to.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je večeras da je poznato koja dva lica su umešana u pucnjavu u restoranu "Džeri" na Novom Beogradu, navodeći da je reč o vračarskom klanu i dodao da je to njihova reakcija na hapšenja vezana za slučaj Senjak, kao i na skorašnje zaplene droge.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući u emisiji "Četvrtkom u 9" na Radio-televiziji Srbije, istakao je da izbegava nacionalizaciju Naftne industrije Srbije, kao i da država ima više opcija.
Spasovdanska litija povodom slave Grada Beograda, krenula je nešto posle 19.00 časova od Vaznesenjske crkve ka Hramu Svetog Save na Vračaru, a predvodi je patrijarh srpski Porfirije koji nosi Pojas Presvete Bogorodice.
Na društvenim mrežama osvanuo je video snimak sa jedne srpske svadbe gde su svi prisutni "blokirali" put kako bi odigrali kolo i najpoznatnije srpske igre.
Jake policijske snage u saradnji sa fornzičarima su danas otkopali metalno bure sa betoniranim telom u ataru sela Jarkovci nadomak Inđije, za koje se sumnja da su ostaci svirepo likvidiranog Aleksandra Nešovića Baje.
Kako Informer nezvanično saznaje, policija u prisustvu tužilaca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu i policije u Inđiji, pronašla je telo za koje se sumnja da je Aleksandar Nešović.
Motociklista (1999) poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se desila na Jadranskom putu u mjestu Kamenovo, potvrđeno je Portalu RTCG iz OKC Uprave policije.
Radmila Savićević jedna je od najomiljenijih srpskih glumica, a mnogi njeni intervjui i mudre reči koje je tokom života izgovorila i danas se prepričavaju.
Glumac Zoran Rankić, poznat po ulozi Popare iz "Srećnih ljudi" u penziju je otišao tako što je ostavio oproštajnu poruku kolegama iz Beogradskog dramskog pozorišta, skočio kroz prozor i pobegao.
Srpski glumci Ljiljana Stjepanović, Ivan Bekjarev, Dragan Mićanović i Taško Načić imali su ozbiljnih neprijatnosti u privatnom životu zbog svojih uloga.
Ne morate da koristite neutralnu pavlaku da biste dobili kremaste i guste sosove, postoje jednostavne zamene koje mogu da daju vrlo sličan rezultat, a često su i lakše ili već dostupne u kuhinji.
Pevačica Stojanka Novaković Stoja godinama ulaže novac u nekretnine i danas, prema navodima, poseduje oko deset stanova koje izdaje, kao i dve luksuzne kuće.
Marina Gagić, bivša verenica Darka Lazića, iznela je mišljenje o muško-ženskim odnosima, zbog čega su mnogi pomislili da je poruka upućena upravo pevaču.
U Beloj kući odigrala se jedna od najbrutalnijih i najšokantnijih svađa od početka rijalitija, a glavni akteri su Borislav Terzić Terza i Sofija Janićijević.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar