Hitno! Zloslutna američka letelica na granicama Srbije! Nešto krupno se sprema: Izviđaju, lociraju ciljeve...
Podeli vest
Američka izviđačka letelica Bombardier Challenger 650 ARTEMIS opet je izviđala jugozapadnu granicu Srbije. Osmatračka letelica imala je uključeni transponder tokom ove operacije, piše TV Front.
Ovo izviđanje došlo je posle skoro sedam dana od kada je predsednik Srbije obelodanio da članice NATO i takozvana KBS samozvanih vlasti u Prištini, sprovode osmatračke leteove u blizini granice sa Srbijom.
Niko ne veruje u pobedu ukrajinske vojske na bojnom polju i vraćanje Kijevu teritorija izgubljenih od početka ukrajinskog sukoba, izjavio je francuski politikolog Paskal Bonifacije.
Na internetu se pojavio snimak intervjua ruskog portala "Zvezda njuz" sa ruskim pilotima. Ruski reporter je pitao svoje sagovornike o dolasku američkih aviona F-16 u Ukrajinu.
10.07.2024
05:30
Kako se vidi, osmatračka letelica imala je uključeni transponder tokom ove operacije, navodi TV Front.
Bombardier Challenger 650 po svojoj usataljenoj šemi, poleteo je iz 71. vazduhoplovne baze Miahil Kogaličeanu u Rumuniji, usmerio prema mađarskom vazdušnom prostoru i let nastavio uz granicu Mađarske i Srbije, a onda na tromeđi Mađarske, Srbije i Hrvatske ušao u vazdušni prostor Hrvatske leteo uz granicu sa Srbijom, ušao u vazdušni prostor Bosne i Hercegovine i obavio nekoliko kružnih letova na pravcu Tuzla-Sarajevo-Međugorje osmatrajući Srbiju.
Najzanimljivije jeste izjava predsednika, da su pojačani izviđački letovi kako bespilotnih letelica, tako i osmatračkih letećih platformi i dronova u okruženju, sa izviđačkim namerama prema Srbiji.
Pokušaji režima Volodimira Zelenskog da tragediju sa dečijom bolnicom u Kijevu iskoristi u propagandne svrhe samo potvrđuju njenu nehumanu prirodu, izjavila je portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
Stalni predstavnik Republike Krim pri predsedniku Rusije, vicepremijer krimske vlade Georgij Muradov, nazvao je politiku NATO-a prema Ukrajini osvajanjem teritorija koje su ranije pripadale istorijskoj Rusiji.
10.07.2024
05:20
Vučić je takođe naveo, da su švedsko-nemačke osmatračke platforme uključene u osmatranje teritorije Srbije iz okruženja, i prikupljaju podatke.
Bombardier Challenger 650 ARTEMIS koristi se nad Evropom od novembra 2021 godine. U pitanju je sistem za izviđanje i praćenje ciljeva na više misija. Naime, to je senzorska platforma smeštena u poslovni avion tipa Bombardier Challenger 650 ARTEMIS.
Ovaj avion za sad intenzivno koristi Evropska komanda američke vojske.
Letelica je nastala u okviru Pentagonove vizije letelice, koja će pružiti putem mreže senzora sve potrebne informacije za komandovanje i upravljanje jedniciama na terenu.
Letelica je testirana više meseci pre dolaska u Evropu početkom novembra 2021. Najviše je ispitivana u Arizoni.
Zapravo, ARTEMIS je zamena za odsluženi RC-12 Guardrail, koji je takođe angažovan na poslovima u osmatranju ruske vojske na istoku Evrope.
Ono što je za sad poznato o ovom avionu jeste, da letelica ima više senzora za prisluškivanje. Artemis, kojim upravlja američka privatna vojna kompanija Leidos, opremljen je senzorima za obavljanje ovih vrsta misija.
Ruski filozof Aleksandar Dugin složio se sa rečima ruskog predsednika Vladimira Putina da je multipolarni svet već postao realnost. Međutim, primetio je Dugin, zapadna hegemonija neće želeti da ustupi svoje pozicije novom sistemu svetskog poretka.
Eventualna poseta ruskog predsednika Vladimira Putina Turskoj označiće početak normalizacije odnosa između Ankare i Damaska, izjavio je turski predsednik Redžep Tajip Erdogan.
Mađarski premijer Viktor Orban dao je intervju za nemački Bild nakon posete Kijevu i Moskvi, gde je razgovarao sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim i ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da se ruski lider Vladimir Putin plaši Sjedinjenih Američkih Država i da se nada da neće doći u situaciju da protiv njega primeni scenario sličan onom koji je Vašington sproveo u Venecueli protiv Nikolasa Madura.
Ruski raketni sistem "orešnik", sa dometom od 5.500 km, sposoban je da dosegne veći deo Evrope, a demonstracija sposobnosti ovog oružja je prava poruka Rusije, izjavila je vojna analitičarka Viktorija Tejlor, prenosi Skaj njuz.
Nakon prvobitnih izveštaja da je ruska raketa srednjeg dometa „Orešnik“ pogodila podzemno skladište gasa u Lavovskoj oblasti, novi dokazi sa terena i OSINT analize ukazuju na potpuno drugačiju, strateški važniju metu.
Niko ne veruje u pobedu ukrajinske vojske na bojnom polju i vraćanje Kijevu teritorija izgubljenih od početka ukrajinskog sukoba, izjavio je francuski politikolog Paskal Bonifacije.
Američki prihodi od pristupa ukrajinskim mineralnim resursima značajno će premašiti 350 milijardi dolara, izjavio je američki predsednik Donald Tramp.
Srpsko državno rukovodstvo, pod dirigentskom palicom predsednika i jedinog nespornog autoriteta u zemlji Aleksandra Vučića, pokazalo je i dokazalo kako borba za bolji život građana izgleda u praksi.
Blokader Vladimir Pavićević ismejao je kao niko do sada Miroslava Mikija Aleksića, čelnika Narodnog pokreta Srbije (NPS), a na najbrutalniji način je patosirao Proglas i Dragana Bjelogrlića.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS, dr Uglješa Mrdić, otkrio je priču o penzioneru Savu Đurđiću, potrčku sudije Miodraga Majića, naglasivši kako ona pokazuje na koji način funkcioniše pravosuđe u Srbiji.
Priča je apsolutno luda: U sred haosa u Rađevini, i protesta izazvanih nestankom struje, koji je, pak, uzrokovan kidanjem žica na dalekovodima, a koje se, opet, dogodilo, jer je zaleđeno drveće pucalo i padalo na te žice, direktor Elektrodistribucije Loznice apelovao je na građane i seljane da više ne tuže njegovu jadnu firmu zbog seče drveća i granja koji rastu oko dalekovoda.
Povučeni članak iz časopisa “Nature – Scientific Reports” o projektu Jadar je od svog nastanka bio politikantski pamflet i najveći broj autora koji su ga pisali je bio nekompetentan za oblast koja se navodi u radu, izjavio je danas profesor Instituta za opštu i fizičku hemiju Branislav Simonović.
Učesnik Exatlona Aleksandar Miljević otkrio je da se nada pobedi u ovom sportskom takmičenju, dok se njegovi roditelji nadaju dolasku snajke sa Dominkane.
U emisiji "Druga strana Exatlona" voditeljka Kristina Vasić prikazala je do najsitnijih detalja kako je izgledala svađa Sanje Kalinović i Nemanje Radovanovića.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Meštani sela Prilike kod Ivanjice, koji su se našli na udaru snežnih padavina, ogorčeni su na svoje komšije koje sede u kućama i neće da očiste dvorišta i svoj deo seoskog puta od snega.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović izjavila je sinoć da je situacija sa redovnim snabdevanjem građana električnom energijom daleko stabilnija u odnosu na jutros.
Ledenа kiša i poledica najgori su neprijatelji vozačima tokom zimskih dana, pa stručnjaci otkrivaju nekoliko caka u vožnji morate da znate da biste preživeli zimske nepogode.
Kviz "Potera" skinut je sa današnje programske šeme Prvog programa RTS-a zbog direktnog prenosa utakmice vaterpola između reprezentacija Srbije i Španije.
Glumac Slobodan Boda Ninković dao je umrlicu svom nedavno preminulom bratu muzičaru Ljubomiru Ljubi Ninkoviću u kojoj se navodi da će biti sahranjen u utorak 13. januara.
Zima je period kada plava kosa zahteva posebnu pažnju, jer je svetlija dlaka osetljivija na hladnoću, vetar i isušivanje usled grejanja. Frizer Peđa Božić ističe da je tokom zimskih meseci nega apsolutni prioritet.
Bivši košarkaš Vlade Divac sa suprugom Anom već godinama živi u Los Anđelesu, gde poseduju luksuznu vilu koja pleni pažnju svojim sofisticiranim enterijerom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar