Pokušali smo da ubijemo Putina! Šok priznanje šefa ukrajinske obaveštajne službe Kirila Budanova!
Podeli vest
Šefatentat Glavne obaveštajne uprave Ukrajine Kiril Budanov priznao je da je Kijev pokušao da ubije ruskog predsednika Vladimira Putina, ali da su svi napadi završili bez uspeha. Budanov, međutim, nije izneo nikakve detalje o tom atentatima.
- Pokušali smo, ali, kao što vidite, do sada smo bili neuspešni - rekao je načelnik Glavne obaveštajne uprave.
Poslanik Državne dume iz Sevastopolja, član odbora za međunarodne poslove Dmitrij Belik, izjavio je da šef ukrajinske vojne obaveštajne službe Kiril Budanov zarađuje na ukrajinskom konfliktu, zbog čega se protivi mirovnim pregovorima s Rusijom.
Šef glavne obaveštajne uprave Ministarstva odbrane Ukrajine Kiril Budanov priznao je da je situacija na frontu za ukrajinske snage veoma teška.
24.06.2024
07:10
Ipak, ovo nije prvi put da šef ukrajinske obaveštajne službe govori i najavljuje pokušaj ubistva šefa Ruske Federacije. Od početka specijalne operacije, ruske vlasti su samo jednom prijavile pokušaj atentata na Putina. Reč je o napadu ukrajinskih dronova na Kremlj u maju 2023.
Posle priznanja Budanova ekspresno je reagovao i Kremlj. Press sekretar predsednika Dmitrij Peskov rekao je za telegram kanal SSOT da su "pretnje kijevskog režima očigledne".
- Zbog toga je bezbednost prvog čoveka obezbeđena na odgovarajućem nivou - naglasio je Peskov.
Marijana Bezuglaja, poslanica Vrhovne rade Ukrajine i velika saveznica ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, izjavila je na svojoj stranici na društvenoj mreži Facebook da je glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine (OSU) Aleksandar Sirski saglasan sa prekidom vatre i čak kapitulacijom ukrajinskih snaga, te da ne veruje u pobedu Kijeva.
14.07.2024
12:18
On je istakao kako je i posle pokušaja atentata na slovačkog premijera Roberta Fica u maju ove godine, obezbeđenje Vladimira Putina "na uobičajenom nivou"
Ovo, inače, nije prvi put da Budanov priča o neuspešnim pokušajima ubistva Vladimira Putina. Krajem maja 2022. godine, u intervjuu za Ukrajinsku pravdu, šef Glavne obaveštajne uprave je rekao da je pokušan napad na ruskog predsednika preko "predstavnika Kavkaza".
- Ovo nije javna informacija. Pokušaja je bio neuspešan, ali se zaista desio. To je bilo pre otprilike dva meseca (u martu 2022. - prim. Gazeta.Ru). Opet kažem, bilo je neuspešno. Nema publiciteta o ovom događaju, ali se desio - pojasnio je Kiril Budanov.
O pokušaju atentata na Vladimira Putina oglasio se i ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski. On je u novembru 2023. godine na pitanje novinara britanskog Sana "da li bi Ukrajina iskoristila šansu da ubije ruskog predsednika" odgovorio:
- Ovo je rat i Ukrajina ima pravo da brani svoju zemlju.
Od početka specijalne operacije u Ukrajini, ruske vlasti su samo jednom okrivile Kijev za pokušaj ubistva Putina. To se dogodilo nakon što su u noći 3. maja 2023. dve ukrajinske bespilotne letelice pokušale da udare na rezidenciju šefa Ruske Federacije u Kremlju.
Pres služba Kremlja je to okarakterisala kao planirani teroristički napad i pokušaj atentata na predsednika, koji je izveden uoči Dana pobede i Parade 9. maja, na kojoj je planirano prisustvo stranih gostiju.
Ukrajinske vlasti su negirale bilo kakvu umešanost. Savetnik šefa kabineta ukrajinskog predsednika Mihail Podoljak nazvao je napad nameštenim. Vladimir Zelenski je zauzvrat rekao da Kijev zna „šta je palo", ali nije lansirao nikakve bespilotne letelice.
Predstavnica za medije ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova saopštila je danas, povodom pokušaja ubistva bivšeg predsednika SAD Donalda Trampa, da u SAD podstiču raspirivanje mržnje prema političkim protivnicima.
Linija odbrane ukrajinskih snaga na Orehovskom pravcu Zaporoškog fronta pretrpela je ozbiljna oštećenja usled masovnih udara, saopštio je za RIA Novosti predsednik komisije Javne komore Rusije za pitanja suvereniteta i kopredsednik koordinacionog saveta za integraciju novih regiona, Vladimir Rogov.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ne isključuje početak mirovnih pregovora usled sve teže situacije u Ukrajini, piše ukrajinski pisac Sergej Majdukov u članku za američki časopis "Newsweek".
Ukrajina treba da odustane od težnje za ulaskom u Severnoatlantski savez i Evropsku uniju kako bi postigla mir, umesto da odbija bilo kakav kompromis, izjavio je kopredsednik desničarske partije "Alternativa za Nemačku" (AfD) Tino Krupala u emisiji na kanalu ARD.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Član finske nacionalno-konzervativne partije „Alijansa slobode“ Armando Mema kritikovao je evropske političke lidere zbog, kako kaže, potpuno pogrešnih prioriteta u odnosu na one koje imaju ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
Međunarodni monetarni fond (MMF) je poručio da svaka odluka o zamrznutim ruskim sredstvima mora striktno poštovati međunarodne i domaće propise i da ne sme ugroziti stabilnost globalnog finansijskog sistema, izjavila je portparolka Fonda Džuli Kozak na redovnom brifingu.
Poslanik Državne dume iz Sevastopolja, član odbora za međunarodne poslove Dmitrij Belik, izjavio je da šef ukrajinske vojne obaveštajne službe Kiril Budanov zarađuje na ukrajinskom konfliktu, zbog čega se protivi mirovnim pregovorima s Rusijom.
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Rat svih protiv svih u redovima blokadera i opozicije nastavljen je najnovijim medijskim nastupom opozicionara dr Branimira Nestorovića, čelnika pokreta Mi - snaga naroda, koji se ostrvio na pripadnike takozvanog studentskog pokreta, ali i na antisrpske medije N1 i Novu S i tajkuna Dragana Đilasa.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je da je u Raški danas održao sastanak sa predstavnicima Srpske liste i čestitao gradonačelnicima na preuzimanju dužnosti.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Prema najnovijim prognozama, jak ciklon čiji se centar trenutno nalazi iznad Grčke i dalje utiče na vreme u regionu. Zbog njegovog delovanja u Srbiji preovlađuje oblačno vreme, a mestimično se očekuju i padavine.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Na društvenim mrežama pojavio se izuzetno uznemirujući video snimak na kojem se vidi kako osumnjičeni A. K. (25) iz Rožaja, svojim automobilom, namerno, udara u oštećenog mladića.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Dženifer Lopez (56) je živi dokaz da su godine samo broj. Podigla je temperaturu kada je na Instagramu objavila snimak sa nastupa u minijaturnom kostimu.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar