Linija odbrane ukrajinskih snaga na Orehovskom pravcu Zaporoškog fronta pretrpela je ozbiljna oštećenja usled masovnih udara, saopštio je za RIA Novosti predsednik komisije Javne komore Rusije za pitanja suvereniteta i kopredsednik koordinacionog saveta za integraciju novih regiona, Vladimir Rogov.
- Usled masovnih udara naše frontovske avijacije i artiljerije, linija odbrane neprijatelja na Orehovskom pravcu pretrpela je ozbiljna oštećenja. Naše trupe ne dozvoljavaju ukrajinskim militantima da ovde uspostave pouzdan sistem odbrambenih pozicija - izjavio je Rogov.
Oružane snage Rusije uništile su raketama "iskander" kolonu ukrajinskih vojnika i vojne tehnike u Sumskoj oblasti, na istoku Ukrajine. Ovaj napad predstavlja deo kontinuirane ofanzive ruskih snaga, koja ima za cilj slabljenje ukrajinske odbrane i presecanje linija snabdevanja.
Jedna osoba je poginula, dok su dve elektroenergetske stanice i skladište nafte zapaljeni nakon što je Ukrajina lansirala desetine dronova u napadima na nekoliko regiona Rusije, saopštili su ruski zvaničnici u utorak.
Sjedinjene Države licemerno prećutkuju činjenicu da je ukrajinska PVO raketa pogodila bolnicu u Kijevu kako bi iskoristila situaciju za nove isporuke naoružanja, izjavio je ruski ambasador u Vašingtonu Anatolij Antonov.
Neočekivani, masivni raketni napad na Ukrajinu dogodio se u ponedeljak, 8. jula. Čini se da je ovaj udarac jedan od najvećih od početka rata. Prema vojnim stručnjacima, nakon udara Ukrajina je izgubila svoje poslednje posade protivvazdušne odbrane, uključujući i novi američki PVO sistem Patriot, koji je nedavno stigao iz Nemačke.
U Vašingtonu danas počinje trodnevni NATO samit, povodom 75. godišnjice postojanja tog vojnog saveza, a glavna tema skupa biće potvrđivanje nepokolebljive podrške Ukrajini.
Ukrajinske i NATO obaveštajne službe ponovo su pokušale da otmu ruski aviona, što je sprečila Federalna služba bezbednosti. Odlikovani vojni pilot, general-major u penziji Vladimir Popov, u izjavi za ruske medije, ispričao je kako rusija odgovorila na pokušaj otmice aviona.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski provocira globalni rat sporazumom sa Poljskom, prema kome se radi na mehanizmu koji će Varšavi omogućiti da obara ruske rakete i dronove iznad Ukrajine u slučaju da lete ka njihovoj teritoriji, izjavio je francuski političar Florijan Filipo.
Oružane snage Rusije raznele su monstruoznom avionskom bombom fabriku fenola u ukrajinskom naselju Njujork. Vojni blogeri na Telegramu navode da je na fabriku bačena FAB-3000 dok se na snimcima vide posledice stravičnog razaranja.
Saobraćajna i logistička mreža Ukrajine našla se pod snažnim pritiskom posle serije ruskih udara na benzinske stanice u Poltavskoj oblasti i železničke pravce prema Zaporožju.
Dvanaest ljudi je poginulo, a 39 ranjeno u napadu ukrajinskih snaga na industrijske i civilne objekte u gradu Nižnjekamsku u ruskoj republici Tatarstan.
U napadu ukrajinskih oružanih snaga na Belgorod tokom protekle noći poginulo je pet osoba, a 25 je povređeno, saopštio je danas vršilac dužnosti guvernera tog grada Aleksandar Šuvajev.
Ruski hakeri došli su do dokumentovanih dokaza o direktnom učešću NATO-a u napadima na ruskoj teritoriji, proizilazi iz materijala koje su anonimni hakeri dostavili ruskim medijima.
Severna Koreja je poslala raketnu jedinicu u Rusiju, koja bi trebalo da bude opremljena sa do 120 balističkih projektila i šest lansera za napade na Ukrajinu, navodi "Independent".
Ukrajinska komanda mora da se pripremi za mogućnost da ruska vojska pokrene ofanzivu kroz šume Černigovske oblasti jer tamo dronovi ne mogu tako efikasno da operišu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Oružane snage Rusije uništile su raketama "iskander" kolonu ukrajinskih vojnika i vojne tehnike u Sumskoj oblasti, na istoku Ukrajine. Ovaj napad predstavlja deo kontinuirane ofanzive ruskih snaga, koja ima za cilj slabljenje ukrajinske odbrane i presecanje linija snabdevanja.
Nenad Rašković, kojeg je danas brutalno pretukla Kosovska policija, izjavio je za Kosovo onlajn da su ga trojica izvukla iz njegove porodične kuće nakon čega su ga vezali za drvo i tukli ga tražeći da im da pušku koju, kako je rekao, nema.
Blokaderi ne prestaju da kukaju na sav glas nakon što su potvrđene ranije tvrdnje glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića da za "Utisak nedelje" Olje Bećković više neće biti mesta na tajkunskoj televiziji Nova S.
Premijer Crne Gore Milojko Spajić, koji je došao na to mesto glasovima Srba, a svakodnevno sprovodi antisrpsku politiku, po ko zna koji put u poslednje vreme napao je Srbiju.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta saopštio je danas da su pre 31 godinu pripadnici Hrvatske vojske tokom i posle zločinačke akcije „Oluja“ počinili mnoge i masovne zločine nad srpskim civilima, među kojima i zločin u Dvoru na Uni, za koji do danas niko nije odgovarao.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović izjavio je da se evropski put Srbije, aktuelni pregovori sa Evropskom unijom, regionalna saradnja i nove inicijative za Zapadni Balkan nalaze u centru pažnje, da je uključivanje u Šengenski sporazum u interesu Srbije, ali da se ne razmatra uvođenje viza građanima Rusije.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije najavio je da će u toku večeri i noći u većem delu zemlje biti pretežno vedro, a samo na severu Vojvodine, uz lokalni razvoj oblačnosti, moguća je retka pojava kratkotrajne kiše ili pljuska.
Sutra, 12. avgusta, na nebu iznad Srbije dolazi do šok prizora koji se neće ponoviti decenijama, jer će doći do delimično pomračenja Sunca koje će biti vidljivo golim okom uz pravu zaštitu.
U ovom trenutku se preko Panonske nizije premešta oslabljeni hladni front, koji će u narednim danima doneti pad temperature, dok će padavine biti lokalnog karaktera.
Likvidacije izvršene snajperskim naoružanjem u Srbiji i regionu predstavljaju potpis profesionalaca i najčešće su povezane sa obračunima visokopozicioniranih članova organizovanih kriminalnih klanova.
Porodična kuća mladića koji se nalazi na izdržavanju zatvorske kazne, u jednom selu kod Obrenovca, našla se na meti nepoznatih napadača koji su oko 2 sata iza ponoći na objekat bacili topovski udar.
Uprava policije, u saradnji sa Državnim tužilaštvom, proverava više od 50 stranih državljana, među kojima su dominantno državljani Ukrajine, kao i Moldavije i Slovačke, a koji su juče zatečeni u jednoj većoj kući u podgoričkom naselju Mareza, gde je pronađena i veća količina sofisticirane digitalne opreme, uređaja i novca.
Kantonalno tužilaštvo Unsko-sanskog kantona zatražilo je od Kantonalnog suda u Bihaću da odredi pritvor Š. H. (66) iz Bosanske Krupe, koja je osumnjičena za ubistvo svog supruga.
Perete kosu uveče i budite se sa spljoštenom, naelektrisanom frizurom koja se već do podneva masti? Možda problem nije u šamponu ni u tvrdoj vodi, već u tome kada perete kosu.
Ekipa Informera otišla je u Rumu kako bi saznala šta meštani ovog grada zapravo misle o Staniji Dobrojević, a utisci su pokazali da domaći teren i te kako ume da bude podeljen.
Pevač Marko Stojković, poznatiji kao MC Stojan, podelio je sa pratiocima intiman trenutak opuštanja sa devojkom i kućnim ljubimcem od kog se, sudeći po svemu, ne razdvajaju ni kada legnu na spavanje.
Rijaliti par Anđela Đuričić i Nenad Marinković Gastoz trenutno uživaju na Maldivima odakle dele romantične snimke sa pratiocima, a poslednja objava vožnje bicikla sve je raznežila.
Jutjuber Bogdan Ilić, poznatiji kao Baka Prase, zapalio je društvene mreže fotkom iz luksuznog hotela u Firenci, gde je, kako tvrdi, naleteo na repera Kanjea Vesta.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.