Iran sprovodi od danas četvorodnevne pomorske vežbe u svojim teritorijalnim vodama u Kaspijskom moru u kojima učestvuje brod ruske mornarice, rekao je predstavnik iranske mornarice kapetana Abas Hasani.
Hasani je rekao za iransku privatnu novinsku agenciju Tasnim da su, pored iranskih oružanih snaga, posmatrači na manevrima i predstavnici drugih zemalja u regionu Kaspijskog mora, uključujući Azerbejdžan.
Agencija IRNA je javila da se vežbe izvode kako bi se povećala spremnost da se odgovori na moguće incidente na moru.
U pomorskim vežbama učestvuje vazdušno-desantna divizija iranske mornarice, kao i ratni brodovi i helikopteri.
Sa ruske strane na vežbama učestvuje brod SB-45 koji je 21. jula ušao u iranske vode, prenela je agencija Interfaks.
Diplomate nemačkog Ministarstva spoljnih poslova formirale su nezvaničnu „kriznu grupu“ u cilju pripreme scenarija za povratak na vlast bivšeg predsednika zemlje Donalda Trampa u Sjedinjenim Američkim Državama, objavio je „Fajnenšel tajms“, pozivajući se na predstavnike resora.
Ukrajinske trupe streljaju čitave porodice civila koji pokušavaju da se evakuišu na teritoriju koja je pod kontrolom ruske vojske u Donjeckoj Narodnoj Republici, izjavio je lider republike Denis Pušilin za "Rusija 24".
Zapad, pre nego što se bivši predsednik Donald Tramp vrati u Belu kuću, aktivno traži izlaze iz ukrajinske krize. Spremni su na ozbiljne ustupke u ukrajinskom rešenju, samo da bi sprečili potpuni trijumf Moskve. Stoga oni koji su ranije želeli strateški poraz Rusije počinju da traže načine za kompromis, pišu ruski mediji.
Mnoge zapadne zemlje preispituju svoj pristup vojnoj službi u korist obavezne vojne službe u cilju pripreme sukoba sa Rusijom, prenosi Si-En-En, što potvrđuje izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da se Zapad sprema za rat sa Rusijom.
Dva strateška bombardera B-52H "stratofortres" Ratnog vazduhoplovstva SAD, iz sastava 2. bombarderskog krila u bazi Berksdejl u Luizijani, stigla su u nedelju u vazduhoplovnu bazu "Mihail Kogalničanu" u Rumuniji, saopštila je komanda američkih vazduhoplovnih snaga, koja podseća da su ih tokom leta ka Rumuniji iznad Barencovog mora, presrela dva ruska aviona.
Izjave Ukrajine o spremnosti za dijalog sa Rusijom su bolje nego reči o nameri da se ratuje do poslednjeg Ukrajinca, izjavio je portparol predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina, Dmitrij Peskov.
Izviđački avion za prikupljanje obaveštajnih podataka i presretanje komunikacija CL-650 „artemis“, koji koristi Ratno vazduhoplovstvo Oružanih snaga SAD, danas ponovo leti iznad BiH i oko granica Srbije.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski stalno putuje, izbegavajući duži boravak u Ukrajini, izjavio je bivši savetnik Leonida Kučme, Oleg Soskin, na YouTube-u.
Zapadne ambasade neće napuštati Kijev uprkos upozorenju Moskve da Rusija počinje sistemske udare po objektima u ukrajinskoj prestonici koji se koriste za potrebe Oružanih snaga Ukrajine i po centrima odlučivanja.
Ukrajinski portali objavili su snimak snažnog udara u oblasti Bele Crkve, u Kijevskoj oblasti, uz tvrdnje da je Rusija tokom noćnog napada najverovatnije upotrebila balističku raketu srednjeg dometa „Orešnik“.
U Dnjepru su nakon masovnog ruskog napada zabeležena ozbiljna razaranja višespratnih stambenih zgrada i do sada je potvrđena smrt 11 osoba, izjavio je danas ministar unutrašnjih poslova Ukrajine Igor Klimenko.
Ogroman stub dima podigao se iznad Rovenske oblasti posle ruskog udara dronom, dok je u Dnjepru izbio snažan požar na objektu logističke kompanije nakon još jedne noći masovnih napada na ukrajinsku pozadinu.
Rafinerija nafte u Saratovu zapalila se posle serije eksplozija tokom noći, dok su ruski i ukrajinski izvori istovremeno javili da su pogođeni i naftni objekti u Rostovskoj oblasti, među njima zona Taganroga i skladišta goriva na jugu Rusije.
Rusija ima sva sredstva da uništi svakoga ko pokuša da napadne njene protivvazdušne baze i vojne objekte u Kalinjingradskoj oblasti, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin posle posete Kazahstanu.
Rat u Ukrajini približava se kraju, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin, navodeći da takvu procenu zasniva na onome što se trenutno dešava na frontu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Diplomate nemačkog Ministarstva spoljnih poslova formirale su nezvaničnu „kriznu grupu“ u cilju pripreme scenarija za povratak na vlast bivšeg predsednika zemlje Donalda Trampa u Sjedinjenim Američkim Državama, objavio je „Fajnenšel tajms“, pozivajući se na predstavnike resora.
Rodni Mims Kuk Mlađi, šef američke delegacije na Međunarodnom ekonomskom forumu u Sankt Peterburgu (SPIEF), preneo je pozdrave predsednika SAD Donalda Trampa ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, javlja dopisnim ruskof portala Lenta.ru.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na svom Instagram profilu nakon povratka u zemlju, deleći opuštene trenutke u društvu saradnika i prijatelja.
Slobodan Georgiev, urednik na Novoj S i predsednik NUNS-a Željko Bodrožić u blokaderskom podkastu "Ova situacija", iznosili gnusne uvrede na račun vernika i skrnavili Pojas Presvete Bogorodice.
Blokader Igor Mitrović koji je danas kukao kako je blokaderski skup koji je bio planiran ispred Veterinarskog fakulteta propao, sada je izgleda uspeo da okupi nešto više od osmoro ljudi ali ispred Pravnog fakulteta u Beogradu.
Srđan Milivojević, predsednik Demokratske stranke je uzeo učešća na "Skopje inicijativi", koja sarađuje sa hrvatskom Korčulanskom školom u razvoju starih i mladih blokaderskih talenata.
Predsednica Narodne Skupštine Ana Brnabić rekla je danas da će sednica skupštine o poverenju vladi biti održana kada ne bude na dnevnom redu važnijih stvari za državu.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno s lokalnim pljuskovima i sunčanim intervalima. Najviša dnevna temperatura biće do 29 stepeni Celzijusove skale.
Besedu Njegove Svetosti Patrijarha srpskog g. Porfirija održanu 6. juna 2026. godine u hramu Svetog Save u Beogradu na ispraćaju Časnog Pojasa Presvete Bogorodice u manastir Vatoped prenosimo u celosti.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Leskovcu određeno je zadržavanje O.M. iz Bratmilovca zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Na Gundulićevom vencu u Beogradu, u ponedeljak uveče, došlo je do nasilja u porodici, kada je pretučena trudnica (24), a sad su isplivali detalji drame nesred ulice
Velika tragedija u petak je potresla Banjaluku. U požaru koji je izbio u porodičnoj kući u naselju Lauš život je izgubilo jedno dete, dok je drugo zadobilo teške povrede i upućeno je na lečenje u Beograd.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Recept koji spaja omiljeni italijanski specijalitet sa domaćim sastojcima, testeninu zamenjuje krompir, što ga čini savršenim za sve ljubitelje domaće kuhinje.
Preslatki zlatni retriver postao je viralna senzacija nakon što je na Instagramu objavljen video koji prikazuje njegovu neočekivanu i dirljivu reakciju na prizor iz sopstvenog doma.
Pevač Haris Džinović progovorio je o teškom periodu nakon razvoda od Meline Galić i priznao da nakon velikog razočaranja više ne daje sebe u potpunosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar