NATO prodire na južni Kavkaz, ovo im je taktika! Poslato upozorenje sa visokog mesta, meki trbuh Rusije sledeća meta?
Podeli vest
Rusija je zabrinuta zbog širenja aktivnosti misije EU u Jermeniji, a učešće predstavnika Kanade u njoj ukazuje na postepeni prodor NATO na Južni Kavkaz, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Mihail Galuzin.
Galuzin je u intervjuu za Sputnjik naveo da je Moskva je zabrinuta i zbog činjenice da bi, uz odobrenje Jerevana, misija EU mogla da postane stalna.
Zašto se u Srebrenici izmišlja genocid, a prećutkuju se jezivi zločini nad Srbima? Samo na Informer TV videćete specijalne dokumente koji dokazuju jezive zločine Nasera Orića i njegovih koljača. Oko 12h naciji će se obratiti predsednik Aleksandar Vučić. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je narodni poslanik Marjan Ristiačević.
Američki predsednik Džo Bajden u četvrtak je pogrešno nazvao ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog "predsednikom Putinom" na samitu NATO-a u Vašingtonu.
12.07.2024
07:26
„Brine nas što se, uz odobrenje Jerevana, misija ne samo širi, već preti da se iz privremene pretvori u stalnu. Osim toga, kao što znate, u aprilu ove godine u sklopu misije su se pojavili kanadski predstavnici, što de fakto znači postepeni prodor NATO na Južni Kavkaz“, rekao je on.
Prema njegovim rečima, ruska strana stalno pokreće temu misije EU u kontaktima sa Jerevanom i drugim regionalnim partnerima.
Diplomata je takođe upozorio da bi zapadne zemlje u Jermeniji mogle da prikupljaju obaveštajne podatke o ruskim objektima, kao i o susednim državama.
Krah politike Severnoatlantskog saveza prema Ukrajini je očigledan, a Kijev i njegovi saveznici ne mogu ništa da učine da to sakriju, izjavio je bivši savetnik Pentagona, pukovnik Daglas Makgregor, u emisiji na YouTube kanalu "Judging Freedom".
Nemačka, Francuska, Italija i Poljska složile su se da zajednički razvijaju rakete na kopnu sa dometom većim od 500 kilometara, prenosi Rojters. Agencija dodaje i dapomenute države planiraju da proizvode nenuklearno oružje sa dometom od preko hiljadu kilometara, što će im omogućiti da „obuzdaju Rusiju".
11.07.2024
23:30
„Oni šalju svoje izveštaje direktno u Brisel i ne dele ih čak ni sa jermenskom stranom. Postoje razlozi da se veruje da zapadnjaci prikupljaju obaveštajne podatke o ruskim objektima, kao i svim susednim državama Jermenije“, zaključio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova.
Ne vidimo nikakve opipljive rezultate rada posmatrača EU, njihovo prisustvo nije sprečilo periodična zaoštravanja na jermensko-azerbejdžanskoj granici, dodao je Galuzin. I dalje smo ubeđeni da se održiv mir na Južnom Kavkazu može postići samo na osnovu sveobuhvatne primene trilateralnih sporazuma između lidera Rusije, Azerbejdžana i Jermenije, dodao je on.
„Zadatak EU je očigledan i predstavlja pokušaj da se učvrsti u regionu na uštrb interesa tradicionalnih partnera i suseda južnokavkaskih država - Rusije, Irana, Turske“, zaključio je diplomata.
Jermenski parlament je u martu ratifikovao sporazum sa Evropskom unijom potpisan u novembru 2023. godine o statusu misije EU na granici sa Azerbejdžanom, koji posmatračima pruža imunitet i beneficije. U skladu sa sporazumom, članovi misije ne mogu biti uhapšeni ni krivično gonjeni unutar zemlje domaćina.
U deklaraciji NATO samita u Vašingtonu Kina je pomenuta ukupno četrnaest puta, označavajući azijsku naciju kao „izazov“ za „interese, bezbednost i vrednosti“ alijanse.
Oružane snage Ukrajine gomilaju snage na granici sa Belorusijom za vojne provokacije, izjavio je bivši analitičar CIA-e Lari Džonson u emisiji YouTube kanala "Dialogue Works".
Sjedinjene Američke Države razmatraju mogućnost stvaranja novog kopnenog puta iz zemalja Centralne Azije na svetska tržišta preko teritorija Jermenije i Azerbejdžana, zaobilazeći Rusiju i Kinu, izjavio je u utorak Džejms O'Brajen, pomoćnik državnog sekretara za evropske i evroazijske poslove.
Azerbejdžan predlaže da sa Jermenijom potpiše dokument o osnovnim principima budućeg mirovnog sporazuma kao privremenu meru dok ne usaglase sveobuhvatniju verziju sporazuma, izjavio je danas visoki azerbejdžanski zvaničnik.
25.07.2024
00:00
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zašto se u Srebrenici izmišlja genocid, a prećutkuju se jezivi zločini nad Srbima? Samo na Informer TV videćete specijalne dokumente koji dokazuju jezive zločine Nasera Orića i njegovih koljača. Oko 12h naciji će se obratiti predsednik Aleksandar Vučić. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je narodni poslanik Marjan Ristiačević.
Bivši savetnik Leonida Kučme, Oleg Soskin, izjavio je da su ruski udari po različitim gradovima Ukrajine izazvali zbunjenost i paniku kod predsednika Vladimira Zelenskog.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Ljuboviji pažljivo je saslušao građane Podrinja i odgovorio na sva njihova pitanja povodom raznih problema koje imaju, a za to vreme tajkun Dragan Đilas doživljava je prave nervne slomove čim je čuje drugačije mišljenje.
I petog dana akcije besplatnih preventivnih pregleda koju organizuje Ministarstvo zdravlja zabeležen je izuzetno visok odziv građana- do 17 časova u nekoj od više od 200 zdravstvenih ustanova u našoj zemlji pregled je obavilo 29.381 građana.
Informer TV emitovao je specijalnu emisiju o dešavanjima tokom sukoba na Kosmetu 1998. i 1999. godine. Gostovali su narodni poslanik Milovan Drecun, oficir Jugoslovenske narodne armije Veselin Šljivančanin, bivši vojni zapovednik Dragan Vasiljković, potpukovnik Srđan Nikolić i advokat Dragoljub Tomašević.
Gosti "Rata uživo" bili su general Luka Kastratović i direktorka PEP akademije za avijaciju Danka Nešović. Komentarisali su trenutnu situaciju na frontu u Ukrajini, kao i sve veću upotrebu dronova u ovom sukobu.
Koliko je danas mir u svetu zaista daleko? Postojeći ratovi se ne smiruju, a novi prete da izbiju svakog trenutka. Na ovu temu su u "Info danu" govorili profesor dr Branko Nadoveza sa Insituta za noviju istoriju Srbije, Ljubomir Đurić iz Centra za nacionalnu politiku i politikolog Vladimir Kljajić.
U novom Info jutru o pozivu na samit BRIKS-a koji je predsednik Putin uputio predsedniku Aleksandru Vučiću, govorili su Miša Vacić lider Srpske desnice, Ibro Ibrahimović član Predsedništva SPS i Andrija Jorgić, direktor "Borbe".
Ministarstvo prosvete Republike Srpske je reklo da Ratko Mladić i Radovan Karadžić ne mogu biti izostavljeni iz udžbenika istorije. O tome su u Info jutru govorili prof. dr Ilija Kajtez, pukovnik u penziji i istoričar Aleksandar Raković.
Pripadnici smederevske policije su ovog popodneva, nakon intenzivnog rada, uhapsili T.S. (47) iz Smedereva, koji se sumnjiči da je u subotu uveče dežurnoj službi uputio anonimnu dojavu o bombi postavljenoj u luna parku u Velikom gradu Smederevske tvrđave.
Porodice i prijatelji okupili su se danas da bi obeležili dve godine od velike tragedije koja se dogodila 11. septembra 2022. godine, kada su u saobraćajnoj nesreći poginula četiri mladića.
Ovaj video je na TikToku napravio apsolutni "bum" jer za kratko vreme ima preko 47 miliona pregleda. Na njemu je mala beba koja ispred sebe "grabi" tortu kako bi je pojela.
U antičkom Rimu, kućni ljubimci su imali raznoliku ulogu u svakodnevnom životu Rimljana, od praktičnih funkcija do simbola društvenog statusa kojim su ljudi težili.
U nedelju 08. septembra knedle slave mini jubilej, po peti put obeležava se Svetski dan ove tradicionalne poslastice koja poslednjih godina doživljava pravu renesansu!
Požar koji je pre dva dana buknuo na pribojskoj strani Uvca, i dalje se širi strmim i nepristupačnim vrletima, a dim odleže kotlinama i brdima, pa se miris paljevine oseća i u najudaljenijim opštinama Zlatiborskog okruga.
Za gljivare tek idu dobri dani! Septembar i oktobar su najpovoljniji meseci za branje pečuraka, naravno posle kiša još bolje. Ali, na Kopaoniku uprkos suši, ima i pozamašnih primeraka!
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.