Šok! NATO strani plaćenici upali u Rusiju! Putinove trupe im priredile pakleni doček, mediji saznali koje sve grupe su masakrirane!
Podeli vest
Ukrajinska vojska prikazala je pokušaj invazije na Belgorodsku oblast u martu kao napad "Ruskog dobrovoljačkog korpusa (RDK)" i "Legiona 'Sloboda Rusije (LSR)'", ali su zapravo prvi ušli profesionalni pripadnici specijalnih operacija i zapadni plaćenici, izjavio je za RIA Novosti bivši potpukovnik SBU Vasilij Prozorov, koji je istraživao martovske događaje.
Oružane snnage Ukrajine su u martu pokušale da prodru na teritoriju Belgorodske i Kurske oblasti. Prema podacima Ministarstva odbrane Rusije, trupe grupacije VS "Zapad" zajedno sa graničnim organima FSB-a su sve pokušaje osujetili, a napadi ukrajinskih jedinica su odbijeni.
Ruski ministar odbrane Andrej Belousov hitno je pozvao šefa Pentagona Lojda Ostina zbog informacija o predstojećoj tajnoj ukrajinskoj operaciji protiv Ruske Federacije, objavio je Njujork tajms (NYT). Šta se zna o ovome?
Visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj rekao je da će sledeći sastanak ministara spoljnih poslova biti održan u Briselu, a ne u Budimpešti zbog stava Mađarske o Ukrajini, preneo je Rojters.
29.07.2024
05:46
Konkretno, 14. marta OSU su pokušale da helikopterima u oblasti Kozinke spuste desant od oko 30 boraca, ali su oni bili blokirani i uništeni. Tadašnji ministar odbrane Rusije Sergej Šojgu izjavio je da su gubici OSU na frontu za osam dana borbenih dejstava iznosili više od 3,5 hiljade, od čega je 790 nepovratnih gubitaka. Takođe, uništena su 23 tenka, 34 komada oklopnih vozila, uključujući 11 BMP Bredli, pet lansera raketnih sistema Vampir i helikopter Mi-8.
- Prvi su ušli pripadnici specijalnih snaga ukrajinske vojske i 'Međunarodnog legiona', to jest jedinice sastavljene od stranaca. Oni su trebali da obezbede mostobran, gde bi zatim oklopna vozila pod zastavama RDK i LSR trebala da uđu. Međutim, naši su ih propustili, a kada su krenule glavne snage, dočekali su ih tako da većina nije uspela da pređe ni nekoliko stotina metara od granice - rekao je Prozorov.
On je naglasio da je ukrajinska operacija bila potpuno neuspešna, jer je rusko komandovanje znalo za planiranu invaziju i bilo spremno.
Italijanski ministar odbrane optužio je generalnog sekretara NATO-a Jensa Stoltenberga da je izdao Rim jer nije imenovao Italijana za novog izaslanika organizacije za koordinaciju operacija na južnim granicama Alijanse.
29.07.2024
05:20
- Dočekali su ih vrlo zavidno. Gubici su bili ogromni - istakao je sagovornik agencije.
Pozivajući se na očevice, Prozorov je naveo da je put od granice do crkve u selu Kozinka bio doslovno posut desetinama tela napadača. Prema njegovim rečima, ukrajinski zarobljenici su izjavili da je "to bila prava klanica".
- Jer su na njih leteli svi mogući projektili, naši su ih čekali i uništili veliki broj - rekao je Prozorov.
Brzo napredovanje ruske vojske ukazuje na sposobnost njenih vojnika da brzo pronalaze slabe tačke u odbrani Ukrajinskih oružanih snaga (OSU), prenosi "Njujork tajms".
Dve ukrajinske brigade pobegle su sa svojih položaja zapadno od Očeretina, izjavio je britanski stručnjak Aleksandar Merkuris na svom blogu na "Jutjubu".
Severna Koreja se obavezala na totalno uništenje svojih neprijatelja u slučaju rata kada lider te zemlje Kim Džong Un bude izdao takvo naređenje, javila je danas državna agencija KCNA.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Rusije Vladimir Putin potpisao je dekret kojim se povećava maksimalan broj pripadnika ruskih oružanih snaga, što analitičari tumače kao deo dugoročnih vojnih reformi usmerenih na jačanje vojnog potencijala Rusije u odnosu na NATO.
Rusija još nije pronašla adekvatnu zamenu za Starlink kada je reč o upravljanju dalekometnim dronovima, izjavio je ruski liberalni vojni ekspert Valerij Širjajev, upozoravajući da taj problem direktno utiče na izviđanje, vezu i efikasnost operacija na frontu.
Predsednik Rusije Vladimir Putin čestitao je Dan geologa i poručio da su ruski stručnjaci iz ove oblasti tokom protekle godine otkrili 41 nalazište nafte, gasa i kondenzata, kao i 276 nalazišta čvrstih mineralnih sirovina, saopštio je Kremlj.
Ruski ministar odbrane Andrej Belousov hitno je pozvao šefa Pentagona Lojda Ostina zbog informacija o predstojećoj tajnoj ukrajinskoj operaciji protiv Ruske Federacije, objavio je Njujork tajms (NYT). Šta se zna o ovome?
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
U četvrtak, 9. aprila, dekan Danijel Sinani, koji je sve više aktivan u političkim redovima, zakazao je redovnu sednicu Nastavno-naučnog veća (NNV) Filozofskog fakulteta u Beogradu.
Katarina Jovanović, blokaderka sa dna kace i kvazioperska pevačica, koja je tokom nedavnog skupa zgubidana ispred Rektorata na samo nekoliko metara od mesta stradanja studentkinje Milice Živković na sav glas urlala pokliče protiv vlasti, pojavila se sinoć na protestu ispred zgrade tajkunske N1.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stastao se sa specijalnom izaslanicom Ujedinjenog Kraljevstva Velike Britanije i Severne Irske za Zapadni Balkan Karen Pirs.
Na konferenciji u Gradskom odboru SNS Niš, Vladica Maričić, zamenik predsednika Skupštine grada i član Gradskog odbora, rekao je da akcija prikupljanja potpisa građana za raspisivanje vanrednih lokalnih izbora koju sprovodi deo opozicionih stranaka koje imaju odbornike u aktuelnom sazivu gradskog parlamenta, predstavlja još jedan dokaz tvrdnje Srpske napredne stranke da oni nemaju realan program koji bi ponudili biračima.
Nakon odluke novog menadžmenta televizije N1 da razreši dosadašnjeg direktora Igora Božića, oglasilo se Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS), kuka i izražava ozbiljnu zabrinutost zbog razvoja situacije u toj medijskoj kući.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Voćari u Srbiji zbog nestabilnog vremena najviše strahuju upravo u ovom periodu. Kratkotrajni mraz može potpuno da uništi rod, kao što je bilo u većini regiona prošle godine sa kajsijom i trešnjom.
Odredbama Odluke o radnom vremenu zanatstva i trgovine na teritoriji Beograda uređuje se radno vreme trgovinskih formata i zanatskih objekata u vreme vaskršnjih praznika, podsetili su iz Sekretarijata za privredu.
Više od trideset najuspešnijih učenika uzrasta od 10 do 13 godina iz osnovnih škola sa Kosova i Metohije boravi na Kopaoniku od 3. do 8. aprila, u okviru tradicionalnog programa zimovanja koji MK Group realizuje u saradnji sa Kancelarijom za Kosovo i Metohiju.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
Muškarac N. R. (30) koji je poginuo u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, izleteo sa puta i udario u betonski krst, osumnjičen je da je neposredno pre zločina ubio čoveka (68) u njegovoj porodičnoj kući u Bečmenu.
Maloletni B.P. (16) napao je i izbo svog dedu Milana P. (77) i njegovu partnerku Mirelu M. (51) u porodičnom lokalu u centru Obrenovca, a na mestu zločina se i danas mogu videti lokve krvi i tragovi nasilja.
Predsednik Višeg suda u Nišu Tomica Trajković odbio je zahtev za izuzeće sudije Višeg suda Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Saše Dujakovića određenog za postupanje u predmetu bivše gradonačelnice Niša Dragane Sotirovski čime su se stekli uslovi da ona uskoro uđe u sudnicu.
Vlada Velike Britanije zabranila je Kanjeu Vestu dolazak u zemlju gde je trebalo da bude glavni izvođač na Vajrles festivalu u julu, u Londonu, javljaju britanski mediji.
Samsung je najavio da će aplikacija Samsung Messages prestati da funkcioniše u julu 2026. godine, pa korisnicima preporučuje prelazak na Google Messages.
Kineska kompanija Bigme predstavila je neobičan pametni telefon HiBreak Plus, koji koristi E Ink ekran u boji veličine 6,13 inča tehnologiju poznatu sa e-čitača koja je prijatnija za oči i bolje vidljiva na suncu.
Luna i Nina, ćerke densera Gagija Đoganija, priznale su da imaju problem u komunikaciji sa ocem, te da se sa njim dopisuju putem veštačke inteligencije, sa kojom se on svađa, jer ne kapira da priča sa robotom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar