(VIDEO) NATO specijalne snage tuku po Vagneru! Počeo rat protiv Rusije svim mogućim sredstvima, sve isplanirano do najsitnijih detalja!
Podeli vest
Grupa "Vagner" koja je pretrpela gubitke u Maliju, suočila se tokom borbenih dejstava sa specijalnim snagama NATO zemalja, izjavio je za RIA Novosti malijski ekspert i politikolog Adama Diabate.
Ranije je grupa "Vagner" izvestila da je od 22. do 27. jula vodila žestoke borbe sa militantima u Maliju u blizini grada Tinzautin, pri čemu je pretrpela gubitke među borcima, uključujući komandira jurišnog odreda.
Verziju sa ukrajinskim tragom u napadu na konvoj grupe Vagner u Maliju, u kojem je na desetine boraca ubijeno, ranjeno i zarobljeno, demantovao je prvi zamenik predsednika Komiteta Saveta Federacije za odbranu i bezbednost Vladimir Čižov.
Ruski predsednik Vladimir Putin iznenada je doneo odluku da se poveća jednokratna isplata Rusima i strancima za sklapanje ugovora sa Ministarstvom odbrane Ruske Federacije.
31.07.2024
15:10
Une puissante frappe de représailles a été lancée contre la base touareg qui a détruit la colonne Wagner PMC au Mali.
Stiče se utisak da su Sjedinjene Američke Države i Japan, pod izgovorom pretnje od Severne Koreje, Kine i Rusije, otpočeli pripreme za veliki oružani sukob u azijsko-pacifičkom regionu, izjavio je zamenik portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Andrej Nastasjin, komentarišući jačanje vojne saradnje Vašingtona i Tokija.
Ukrajinske snage nastavljaju borbene misije na istočnoj obali Dnjepra, uključujući područja u blizini sela Krinki i malih rečnih ostrva. Portparol operativne strateške grupe Tavrija, Dmitro Lihovij, potvrdio je da su položaji ukrajinskih snaga u selu Krinki uništeni do temelja usled intenzivnih, dugotrajnih neprijateljskih i vazdušnih napada.
31.07.2024
13:40
La base touareg a été entièrement détruite. Une quarantaine de terroristes qui tentaient de sortir de là à bord d'un camion ont également été éliminés. pic.twitter.com/XWUBE3pQIf
— Babylone Alexi (@AngeBabylone) July 30, 2024
- Pre nekoliko dana i još ranije smo se zapravo suočili sa specijalnim snagama NATO-a. I to je nešto što se moglo očekivati s obzirom na složene mehanizme geopolitike i situaciju u koju se Zapad doveo - izjavio je politikolog.
Po mišljenju stručnjaka, oni koji tvrde da se radi o pobunjenicima Tuarega, greše.
- U stvari, suočili smo se sa specijalnim snagama, jer su njihove akcije bile isplanirane u sekundama, kao i taktika, logistika, sistem evakuacije i jurišne grupe. Sve je bilo kao na Zapadu. Dakle, to su bile zapadne specijalne snage pod maskom - istakao je stručnjak.
Ranije u utorak, senegalski portal Senenews je preneo, pozivajući se na izvore, da vlasti Malija i Mauritanije istražuju obuku terorista od strane ukrajinskih instruktora na teritoriji Mauritanije. Zvanična predstavnica Ministarstva spoljnih poslova Rusije, Marija Zaharova, izjavila je da saradnja Kijeva sa teroristima u Sahelu nije iznenađenje, jer je Ukrajina sama često pribegavala terorističkim metodama. Moskva aktivno skreće pažnju svetske zajednice na slične akcije kijevskog režima.
Ukrajinski vojnici se masovno predaju duž čitave linije fronta, rekao je penzionisani pukovnik američke vojske Lorens Vilkerson u intervjuu za Jutjub kanal „Dajalog vorks“.
Nespremnost zapadnih sila da pojačaju pomoć Ukrajini znači da je malo verovatno da će se situacija na liniji fronta poboljšati za Kijev, smatra bivši zamenik ruskog premijera Alfred Koh.
Amerikanci bi da održe demokratske predsedničke izbore, ali im u tome "opet" smetaju Rusija, Kina i Iran, koji, kako tvrde američki obaveštajci, regrutuju Amerikance za širenje propagande u njihovom interesu.
Sva oružja isporučena Ukrajini neutralisana su od strane ruske vojske, izjavio je američki politikolog Džon Miršajmer u intervjuu za YouTube kanal "Daniel Davis / Deep Dive".
Gubitak sela Urožajno i Staromajorsko u Donbasu predstavljao je udarac za Ukrajinu, posebno zbog uloženih napora u osvajanju ovih naseljenih mesta tokom kontraofanzive prošle godine, piše list "Njujork Tajms", pozivajući se na ukrajinske vojne izvore.
Evropska unija, predvođena Nemačkom, sprema se da uđe u oružani sukob s Rusijom, što potvrđuje plan Berlina da prebaci stotine hiljada vojnika iz zapadnih zemalja na rusku granicu, piše komentator Dragoljub Bosnić u članku za portal InfoBRICS.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski raketni sistem "orešnik", sa dometom od 5.500 km, sposoban je da dosegne veći deo Evrope, a demonstracija sposobnosti ovog oružja je prava poruka Rusije, izjavila je vojna analitičarka Viktorija Tejlor, prenosi Skaj njuz.
Vlade evropskih zemalja aktivno se pripremaju za mogući vojni sukob sa Rusijom pre 2029. godine, ali nedavno objavljeni rezultati vojnih igara pokazuju da Evropa, u slučaju stvarnog konflikta, za sada ostaje nespremna, piše Volstrit džurnal.
Verziju sa ukrajinskim tragom u napadu na konvoj grupe Vagner u Maliju, u kojem je na desetine boraca ubijeno, ranjeno i zarobljeno, demantovao je prvi zamenik predsednika Komiteta Saveta Federacije za odbranu i bezbednost Vladimir Čižov.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu počelo je saslušanje Aleksandra Aleksića zvanog Kravica i članova njegove bande koja je u prethodnom periodu maltretirala vlasnike firmi i lokala kako bi im platili reket u zamenu za zaštitu od tzv. "vračarskog klana".
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Nebojša Bojović, bivši predsednik Skupštine akcionara kompanije "Infrastruktura železnice Srbije", najodovorniji za pad novosadske nadstrešnice 1. novembra 2024. godine, fura basloslovno skup "roleks", otkriva Informer.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) dostavila nam je šokantnu fotografiju potrčka Dragana Đilasa, potpredsednika Stranke slobode i pravde Borka Stefanovića.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabič očitala je bukvicu blokaderima koji su ponovo udarili na predsednika Srbije Aleksandra Vučića zbog autoputeva.
Prilikom šestominutnog poziva roditelji Nevene Petrović su otkrili da su primetili da im ćerka voli Radojicu Lazića, te da zbog toga navijaju i za njega.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Ženka džinovskog pitona (Malayopython reticulatus) otkrivena u regionu Maros, na indonežanskom ostrvu Sulavesi krajem 2025. godine, zvanično je proglašena kao najduža zmija ikada izmerena u divljini.
Vanrednom kontrolom veterinarskih inspektora Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, sprovedenom juče (4. februara) u mlekari ''Kikinda'' u Kikindi, otkrivene su ozbiljne nepravilnosti u vezi sa označavanjem rokova upotrebe sira.
Rok za uplatu poreza, za prvi kvartal 2026. godine, ističe 18. februara, saopšteno je iz Poreske uprave. Datum plaćanja je, objašnjavaju oni, pomeren zbog obeležavanja Dana državnosti Srbije, 15, 16. i 17. februara.
Mediji prenose nezvanično saznanje da je Aleksa Ž. za kojim policija traga, a koji je pomagao Sanji Dimitrijević u milionskoj prevari, unapred isplanirao bekstvo.
Andriji S. (19) i Filipu S. (21), Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana zbog sumnje da su 10. decembra pokušali ubistvo vlasnika lokala na Vračaru, Vuka Bajruševića.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su D. I. (30) iz okoline Bača, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.
Holivudska zvezda Mila Jovović pojavila se na premijeri filma "Drakula" u Los Anđelesu u društvu ćerke Ever Anderson a malo se zna da je njena majka, Galina Loginova, nekadašnjoj zvezdi SSSR-a, zbog ljubavi, pritisaka i emigracije platila visoku cenu.
Zločini iz strasti, ratni užasi i sudbine žena i muškaraca uhvaćenih između suprotstavljenih strana nisu priče koje su nastale u scenarističkoj mašti, već su poslužile kao inspiracija za neke od naših najboljih filmova.
Pisci poput Ive Andrića, Branka Ćopića, Meše Selimovića ili Branislava Nušića nisu bili samo geniji pera, njihove urnebesne anegdote otkrivaju da su bili duhoviti, duševno živi, ali i sasvim obični ljudi, kao i svi mi.
Lik mlade Jovanke Broz u istoimenoj seriji tumači Milica Tomašević, koja kroz ovu ulogu prikazuje slavnu suprugu pre nego što je postala prva dama Jugoslavije.
Gugl (Google Home) aplikacija dobija podršku za pametne hardverske tastere i ispravku iritantne greške sa video snimcima, čime upravljanje pametnom kućom postaje još jednostavnije.
Jasmin Džej otkrila je kako ju je jedan kancelarijski skandal naveo da napusti karijeru u marketingu i da se puno radno vreme posveti provokativnom poslu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar