Hitno! Zelenski spreman da preda teritorije Putinu! Ima samo jedan uslov: Ako ovo prođe, Rusija dobija ono što želi?!
Podeli vest
Svaki teritorijalni ustupak za završetak rata s Rusijom zahteva referendum, izjavio je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski i naglasio da takav potez nije najbolja opcija, jer bi to moglo biti shvaćeno kao pobeda za predsednika Rusije, Vladimira Putina.
Zelenski je dodao da takve odluke moraju doneti Ukrajinci, a ne predsednik.
Ruske snage se približavaju gradu Krasnoarmejsku (koji je kijevski režim preimenovao u Pokrovsk) u Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR), što dovodi u opasnost ključne linije snabdevanja Oružanih snaga Ukrajine (OSU), prenosi CNN.
Predsednik Rusije Vladimir Putin znatno je superiorniji od većine svojih kolega po sposobnosti za rad, ocenio je danas portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
01.08.2024
20:40
- Predaja teritorija je kršenje ustava Ukrajine, i oni na vlasti nemaju pravo da se odriču teritorija. To mora biti volja ukrajinskog naroda naglasio je on - ne isključujući mogućnost referenduma po tom pitanju.
Ukrajinski analitičar Viktor Kovalenko smatra da predlog Zelenskog o referendumu predstavlja značajnu promenu u spoljnoj politici, koja bi mogla uticati na njegovu popularnost. Kovalenko je dodao da bi sprovođenje referenduma zahtevalo prekid vatre od strane Putina, i ostaje nejasno da li je Kremlj spreman da zaustavi napade i bombardovanja u ovoj fazi.
Ukrajinske snage svakog meseca na front šalju 100.000 eksplozivnih FPV (first-person-view) dronova. Ovi dronovi uništavaju oklopna vozila, love pešadiju i zabijaju se u ruske haubice. Juče je jedan mali kvadkopter, kako se navodi, po prvi put srušio ruski helikopter, piše „Forbs“.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski je prodao ukrajinsku zemlju velikim zapadnim korporacijama, izjavio je irski poslanik Evropskog parlamenta Mik Volas na društvenoj mreži "X". Ova izjava je usledila nakon što je Zelenski objavio novi video u kojem najavljuje nove sporazume sa saveznicima.
Sveobuhvatni rat na Bliskom istoku je jedini put do klimavog mira u regionu, ocenio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
U Ankari je završena najveća operacija razmene zatvorenika poslednjih godina u kojoj je učestvovalo 26 osoba iz sedam različitih zemalja uz posredovanje Nacionalne obaveštajne službe Turske.
Ruski avion, koji je iz Vnukova poleteo ka Turskoj, sleteo je u Ankaru, pokazuju podaci portala Flightradar24 nakon što su se u medijima pojavile informacije o razmeni zarobljenika, među kojima je novinar Volstrit džornala Evan Gerškovič koji je osuđen u Rusiji za špijunažu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je teže sarađivati sa Vladimirom Zelenskim nego sa Vladimirom Putinom, prenosi RIA Novosti nakon intervjua za "MS Now".
Američki predsednik Donald Tramp oštro je kritikovao Vladimira Zelenskog rekavši da je sa njim mnogo teže postići dogovor nego sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom zbog napora da se okonča sukob u Ukrajini.
Nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful izjavio je da je Berlin načelno otvoren za razgovore sa Moskvom o održivom miru u Ukrajini, ali je jasno poručio da Nemačka neće praviti dodatne ustupke Rusiji u procesu eventualnog mirovnog sporazuma.
Ruske snage se približavaju gradu Krasnoarmejsku (koji je kijevski režim preimenovao u Pokrovsk) u Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR), što dovodi u opasnost ključne linije snabdevanja Oružanih snaga Ukrajine (OSU), prenosi CNN.
Informer je došao u posed dokumenta s tajnog sastanka na Filozofskom fakultetu u Beogradu, kom je prisustvovala i grupa profesora, a na kom su se oni, verovali ili ne, otvoreno bavili politikom, dogovarali izbornu kampanju i naredne blokaderske poteze.
Arapske zemlje Persijskog zaliva uputile su Iranu poslednje upozorenje zbog napada na njihovu teritoriju i zapretile odgovorom ukoliko se udari nastave, izjavio je ministar spoljnih poslova Turske Hakan Fidan.
Više od 70.000 građana okupilo se juče u Areni kako bi pružilo podršku predsedniku Vučiću. Ipak, ovaj skup zasmetao je protivnicima države i pojedinim tabloidnim medijima, koji su na različite načine pokušavali da isprovociraju okupljene
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić zahvalio se građanima Srbije što su sačuvali Srbiju, deleći na društvenoj mreži Instagram video sa jučerašnjeg velelepnog skupa u Beogradu.
Novi grafit koji poziva na ubistvo saborskog poslanika i predsednika Samostalne demokratske srpske stranke (SDSS) Milorada Pupovca pojavio se u podzemnom prolazu kod zagrebačke osnovne škole "Savski gaj", saopštilo je Srpsko narodno vijeće (SNV).
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Najprodavaniji hečbek kompanije "Reno" u Evropi jeste "klio", a nova verzija donosi sofisticirani dizajn i napredne hibridne tehnologije, tako da je već omiljeni automobil potpuno osvežen za novo doba. Njegova cena iznosi oko 19.000 evra.
Medicinski radnici Filip i Amer su u selu Đapanov Grob, kod Bijelog Polja, uspešno pomogli trudnici da se porodi kod kuće. Ona je na svet donela zdravog dečaka.
U Republici Srbiji jedna od boljih karika jeste poljoprivreda, rekao je ministar poljoprivrede, šumarstva i poljoprivrede, Dragan Glamočić, gostujući u emisiji Info Jutro na Informer TV.
Dečak ubica, Kosta K. (15) koji je 3. maja pre dve godine ubio devet učenika i radnika obezbeđenja OŠ " Vladislav Ribnikar" , po drugi put će svedočiti na suđenju svojim roditeljima u sredu 25. marta.
Ogroman spisak zločina vezuje se za Vojislava Raičevića, poznatijeg kao Voju Amerikanca, zbog čega ga smatraju i najvećim ubicom beogradskog asfalta. Kažu da tako bogat dosije nemaju ni Sretko Kalinić, ni Željko Maksimović - Maka.
Osumnjičeni S. M. se tereti zbog pokušaja ubistva a B. S. zbog pomaganja u zločinu, tokom sukoba u Šafarikovoj ulici u Novom Sadu, zbog čega im je određen pritvor.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Pevač Savo Perović osvrnuo se na situaciju kada su se Luna Đogani i Marko Miljković našli zaglavljeni na Maldivima usled eskalacije sukoba na Bliskom istoku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar