Prema rezultatima nove studije, broj seksualnih napada u američkoj vojsci verovatno je znatno veći od zvaničnih vladinih procena.
Ministarstvo odbrane SAD je procenilo da je bilo približno 35.900 slučajeva seksualnog napada u 2021. i 29.000 u 2023. godini, ali je autor studije rekao da je nezavisna analiza podataka dala procene od 75.569 slučajeva u 2021. i 73.695 u 2023. godini, što je više nego dvostruko, prenosi Rojters.
Prema studiji Votson Instituta za međunarodne i javne poslove Univerziteta Braun, u proseku, skoro četvrtina žena i 1,9 odsto muškaraca u aktivnoj službi doživeli su seksualni napad tokom godina rata u Avganistanu od 2001. do 2021. godine.
Afroamerikanke i članovi LGBTQ zajednice u vojsci bili su više izloženi seksualnom uznemiravanju i napadima, navodi se u radu.
Procenat seksualnih napada i dalje je visok uprkos godinama napora da se reši taj problem, navodi se u studiji.
Aktuelni predsednik SAD Džo Bajden napustio je predsedničku trku posle velikog pritiska unutar Demokratske stranke, a Politiko piše da je lider ove zemlje izuzetno ljut na svoje partijske kolege, među kojima su Barak Obama i Nensi Pelosi.
Izborni štab demokratske kandidatkinje Kamale Haris pokreće reklamnu kampanju vrednu 90 miliona dolara u naredne tri nedelje da bi se ona što bolje predstavila biračima u Americi.
Bivši predsednik i republikanski predsednički kandidat za izbore u SAD Donald Tramp rekao je da će napustiti Ameriku i otići u Venecuelu ukoliko izgubi izbore u novembru.
San Francisko krivično goni aktiviste koji su prošlog proleća blokirali saobraćaj na mostu Golden Gejt u znak protesta protiv izraelske invazije na Gazu.
Volodimir Zelenski se svim silama trudi da izazove nuklearni rat koji bi pogodio celu Evropu. Njegova vojska je gađala nuklearnu elektranu "Zaporožje". Na ovu temu je u "Info jutru" govorio Slobodan Dimitrijević iz Srpsko-ruskog pokreta.
Analitičar Srba Filipović i Stanislav Sretenović sa Instituta za savremenu istoriju komentarisali su intervju koji je, na Iksu, Ilonu Masku dao republikanski predsednički kandidat za predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp.
Američka potpredsednica Kamala Haris koristi reklame za pretragu na Guglu koje se povezuju sa stvarnim novinskim člancima iz legitimnih izvora, ali sa naslovima i opisima izmenjenim kako bi se demokratski predsednički kandidat prikazao na povoljniji način, navodi se u izveštaju Akiosa.
Antimonopolski organi traže pomoć od spoljnih kompanija zbog toga što je, kako ističu previše da postoji jedan tako dominantan pretraživač kao što je "Gugl".
Vašington je u kontaktu sa Kijevom u vezi sa tekućim upadom Ukrajine u rusku Kursku oblast, što stvara problem Moskvi, rekao je američki predsednik Džo Bajden.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Aktuelni predsednik SAD Džo Bajden napustio je predsedničku trku posle velikog pritiska unutar Demokratske stranke, a Politiko piše da je lider ove zemlje izuzetno ljut na svoje partijske kolege, među kojima su Barak Obama i Nensi Pelosi.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Najmanje 12 američkih saveznih država prijavilo je sajber napade na vodovodne sisteme za koje zvaničnici sumnjaju da su povezani sa hakerima koje podržava Iran, izjavili su danas izvori upoznati sa slučajem.
Ono što se dešava u redovima takozvanih „studentskih blokadera“ prevazilazi sve granice! U pokušaju da po svaku cenu uspostave kontrolu - potpisuju sramne ugovore kojima se ukida sloboda i uvodi strahovlada!
Aleksandar Jovanović Ćuta brutalno je otkrio licemerje opozicije i takozvanih „studentskih blokadera“, pa javno priznao da nemaju nikakav plan i da sada pljuju po onome što su sami govorili!
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom drugog Kolegijuma naše televizije na emotivan način komentarisao bolnu priču o stradanju dvanaestogodišnjeg mališana Siniše Dobrića u zločinačkoj akciji "Oluja", a potom se obratio blokaderu sa dna kace i ostrašćenom antisrbinu Milanu St. Protiću.
Svi antisrbi udruženi s blokadersko-tajkunskim medijima ostrvili su se ovih dana ponovo na predsednika naše zemlje Aleksandra Vučića i to jer je, verovali ili ne, bivšem načelniku Vojno-obaveštajne agencije (VBA) Momiru Stojanoviću stigao poziv za saslušanje od Javnog tužilaštva za ratne zločine u Beogradu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će Srbija nastaviti da govori istinu o svojim žrtvama, uključujući i žrtve u hrvatskoj policijsko - vojnoj akciji "Oluja" i dodao da je Hrvatskoj problem to što ih Srbija ni za kakvu pomoć i podršku ne moli.
Veliki požari i snažno nevreme zahvatili su danas gotovo celu Srbiju, a trenutno je najkritičnije u Južnom Banatu gde je izgorelo više od 500 hektara šume u delu Deliblatske peščare, a onda i krenuli jaki pljuskovi sa grmljavinom.
Policija je u Novom Pazaru uhapsila O. M. (1989) zbog sumnje da je prodavao falsifikovanu robu poznatih svetskih brendova, čija je ukupna vrednost procenjena na oko 13,6 miliona dinara, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Ako vam se jede nešto slatko, a ne želite da koristite rernu, griz kolač sa keksom je odličan izbor. Za njegovu pripremu potrebno je svega nekoliko sastojaka.
Većina prvo posegne za sirćetom ili sodom kada se sudopera zapuši, ali jedan jednostavan trik sa ledom i solju privukao je pažnju korisnika društvenih mreža.
Melvida Durdžić, majka Asmina Durdžića, uključila se u program emisije "Narod pita" i sramno je oplela po starleti Maji Marinković, koja je u vezi s njenim sinom.
U novoj epizodi emisije "Demanti", Ana Radulović govorila je o brojnim temama, a dotakla se i osobe iz rijaliti sveta koja ju je, kako kaže, veoma razočarala.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.