U poslednjih nekoliko dana u pograničnom području Kurske oblasti zarobljeno je nekoliko ukrajinskih vojnika, uključujući jednog pripadnika "Azova", izjavio je komandant specijalnih snaga 'Ahmat' , general-major Apti Alaudinov.
- Juče smo zarobili dvojicu 'Ukrajinaca'. Za sada ih ne možemo izvući odatle, sa prve linije fronta. Danas smo zarobili trojicu 'Ukrajinaca', jednog pripadnika 'Azova', - saopštio je Alaudinov na svom Telegram kanalu.
Prema njegovim rečima, u petak su uspeli da unište pet oklopnih vozila, dva kamiona, jedan tenk i jedan dron.
- Dan nam je bio veoma intenzivan, težak. Celi dan od ranog jutra vodile su se teške borbe, neprijatelj je u našem pravcu bacio sve moguće i nemoguće snage. Želim da naglasim da se specijalne snage 'Ahmat' zaista veoma hrabro bore, svakodnevno uništavajući veliki broj neprijateljskih snaga i sredstava. Bore se zajedno sa našim srodnim jedinicama Ministarstva odbrane Rusije: 810. brigada, kao i 30. puk, i momci iz drugih jedinica - rekao je Alaudinov.
Jedinice Oružanih snaga Ukrajine prešle su u napad u 5.30 ujutru 6. avgusta s ciljem zauzimanja teritorije u Kurskoj oblasti, ali je njihovo napredovanje zaustavljeno, izjavio je načelnik Generalštaba Oružanih snaga Rusije Valerij Gerasimov. On je istakao da će operacija u Kurskoj oblasti biti završena potpunim porazom neprijatelja i dolaskom na državnu granicu.
Kako je saopštilo Ministarstvo odbrane Rusije 16. avgusta, tokom borbenih dejstava na kurskom pravcu Oružane snage Ukrajine izgubile su do 2860 vojnika i 41 tenk.
Komandant ukrajinskih vazduhoplovnih snaga Mikola Oleščuk objavio je na Telegramu snimak rušenja mosta na reci Sejm u blizini grada Gluškova u Kurskoj oblasti u Rusiji, navodeći da su ukrajinski piloti visoko preciznim udarima pogodili "neprijateljska uporišta", opremu, logističke centre i rute za snabdevanje.
Ministarstvo odbrane Rusije objavilo je snimke uništenja dve ukrajinske lansirne rampe sistema PVO Patriot i radarskog sistema u Dnjepropetrovskoj oblasti.
Bivši permijer Velike Britanije Boris Džonson, komentarišući napad Ukrajine na rusku Kursku oblast, pozvao je Zapad na dozvoli Kijevu da koristi zapadno oružje kako bi gađao ciljeve na teritoriji Ruske Federacije kako bi „završio posao“.
Ukrajinske snage su prestale sa pokušajima iskrcavanja na levu obalu Dnjepra u području sela Krinki i Dnjeprjani, saopštio je za RIA Novosti guverner Hersonske oblasti, Vladimir Saldo.
Ruska 810. brigada mornaričke pešadije potpuno uništila motorizovanu kolonu ukrajinske 82. zasebne desantno-jurišne brigade u Kurskoj oblasti, saopštio je za RIA Novosti oficir iz ove jedinice sa pozivnim imenom 'Vetar'.
Ukrajinske vlasti planiraju da napadnu nuklearne elektrane Kursk i Zaporožje kako bi optužile Rusiju za provokaciju, tvrdi rusko Ministarstvo unutrašnjih poslova Harkovske oblasti.
Ukrajinski zarobljenik je u video snimku koji je objavilo Ministarstvo odbrane Rusije ispričao da u redovima jedinica OSU, koje učestvuju u borbama na kurskom pravcu, ima stranih plaćenika.
Ruska vojska zaustavila je kontraudar Oružanih snaga Ukrajine (OSU) i ponovo krenula napred na aleksandrogradskom pravcu u Dnjepropetrovskoj oblasti, dok se najteže borbe vode kod Novogrigorjevke, Verbovog, Stepovog i duž zapadne obale reke Jančur.
Kijev, prema tvrdnjama ruske Spoljne obaveštajne službe, priprema novu fazu napada na pozadinske regione Rusije, ali ovog puta ne samo preko vazdušnih koridora baltičkih zemalja, već direktno sa teritorije Letonije.
Dnevni red posete ruskog predsednika Vladimira Putina Pekingu pokazuje da Kina ruskom lideru daje izuzetno važan politički tretman, mnogo širi i sadržajniji od protokola koji je pratio nedavnu posetu američkog predsednika Donalda Trampa.
Kineski predsednik Si Đinping rekao je američkom predsedniku Donaldu Trampu da bi ruski predsednik Vladimir Putin mogao da zažali zbog odluke da pokrene rat u Ukrajini.
Kramatorsk je pretrpeo jedan od najtežih ruskih udara od početka rata, tvrde zapadni monitoring-kanali koji prate dešavanja na frontu. Prema njihovim navodima, na ciljeve u gradu obrušilo se najmanje 15 vođenih avio-bombi.
Dron je pogodio Amursku ulicu na severozapadu Moskve, deo grada koji je kolima udaljen oko 35 minuta od Crvenog trga, dok je Rusija tokom noći bila pod jednim od najvećih ukrajinskih napada od početka rata.
Kineski trgovački brod pogođen je tokom noćnog ruskog napada u ukrajinskim teritorijalnim vodama, samo dan pre nego što Vladimir Putin stiže u Peking na sastanak sa Si Đinpingom.
Noć u Odesi protekla je pod eksplozijama, požarima i crvenim odsjajem iz pravca luke, nakon što su ruske snage izvele masovan udar dronovima „Geranj“ i raketama na više ukrajinskih oblasti.
Ruska vojska sve otvorenije gađa mesta na kojima se, prema tvrdnjama Moskve, nalaze strani borci u Ukrajini, a poslednji talas udara ponovo je otvorio neprijatno pitanje za Zapad: koliko su zaista duboko državljani NATO zemalja uvučeni u rat koji njihove vlade zvanično ne vode.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Komandant ukrajinskih vazduhoplovnih snaga Mikola Oleščuk objavio je na Telegramu snimak rušenja mosta na reci Sejm u blizini grada Gluškova u Kurskoj oblasti u Rusiji, navodeći da su ukrajinski piloti visoko preciznim udarima pogodili "neprijateljska uporišta", opremu, logističke centre i rute za snabdevanje.
Rusija ne može da dođe do odlučujuće prednosti na frontu dok ukrajinska vojska ima stabilnu vezu preko sistema Starlink, ocenio je osnivač Cargrada Konstantin Malofejev, tvrdeći da je upravo satelitska mreža Ilona Maska postala jedno od najvažnijih oružja Kijeva.
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS), koji su kod Slavije postavili štandove stranke, napadnuti su od strane blokadera, koji su na njih nasrnuli noževima, suzavcem i teleskop-palicama.
U večerašnjoj emisiji "Takovska 10" na RTS-u glavne teme su izborni zakoni, izborni uslovi u Srbiji, kao i predstojeći parlamentarni izbori, a u studiju su se suočili predsednica Narodne skupštine i potpredsednica Srpske napredne stranke Ana Brnabić, potpredsednica SSP-a Marinika Tepić, Dragan Popović istoričar i Filip Grbić, filozof.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković upozorava na pritisak Prištine na srpske birače, privođenje direktora institucija je pokušaj zastrašivanja pred izbore.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Na nebu, tik iznad kupole Hrama Svetog Save, mogla se videti neobična svetlosna formacija koja je kod mnogih prolaznika izazvala nevericu, ali i brojne reakcije.
Na društvenim mrežama osvanuo je video snimak Srbina koji nije mogao da sakrije oduševljenje kada je video završne radove beogradskog Linijskog parka na Dorćolu.
Konkretne odgovore i čvrsta obećanja dobili su penzioneri Lazarevca koji su, na današnjoj tribini, razgovarali sa predstavnicima Fonda PIO, Saveza penzionera Srbije i predsednikom Gradske opštine Lazarevac.
U subotu uveče u Drnišu Kristijan Aleksić, već osuđivan zbog raznih zločina, upucao je Luku M. (19), nakon čega je pobegao. Ubrzo nakon zločina je i uhapšen, a sada na svetlost izlazi njegova jeziva kriminalna istorija.
U Apelacionom sudu danas je razmatrana žalba odbrane Alije Balijagića, koji je prvostepeno osuđen na 40 godina zatvora zbog ubistva Jovana i Milenke Madžgalj u bjelopoljskom selu Sokolac.
Nišlija S.K. zatražio je najstrožu kaznu za Lj.P. (74) iz okoline Žitorađe koji je osumnjičen za obljubu nad njegovom ćerkom (12), devojčicom sa posebnim potrebama. Zahvaljujući brzoj reakciji roditelja i osoblja hotela, incident je prošao bez posledica po devojčicu, ali njen otac čvrsto stoji iza toga da ovaj zločin ne sme proći nekažnjeno.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
Urolog Dž. P. Sing Rana iz bolnice u Nju Delhiju objašnjava da određene vrste hrane, posebno uz premalo vode, mogu podstaći stvaranje kamena u bubregu ili dovesti do njegovog ponovnog javljanja.
Verovatno ste se već susreli sa onim malim poljem "Ja nisam robot" koje treba da označite na mnogim sajtovima. To je funkcija poznata kao reCAPTCHA, koja pomaže u razlikovanju stvarnih korisnika od automatizovanih botova.
Reper Igor Panić Nući večeras je organizovao promociju novog albuma i koncert, a događaj je privukao ogroman broj poznatih ličnosti sa domaće javne scene.
Pevačica Teodora Džehverović progovorila je o odnosu među kolegama, pobednici ovogodišnje Evrovizije i o tome da li ćemo nju videti na evrovizijskoj sceni.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar