Kancelarija izraelskog premijera Benjamina Netanjahua oštro je odbacila izveštaje koje je emitovala državna televizija Kan da će izraelske snage biti spremne da se povuku iz Filadelfijskog koridora na granici Gaze i Egipta u narednim fazama potencijalnog dogovora sa palestinskim pokretom.
Kan je u sredu izvestio da je Izrael spreman da povuče svoje oružane snage iz Filadelfijskog koridora u drugoj fazi potencijalnog sporazuma o prekidu vatre u Gazi u zamenu za oslobađanje talaca.
Posrednici iz SAD, Katara i Egipta aktivno pokušavaju da dovedu sukobljene strane do sporazuma.
- Izveštaj Kan 11, prema kojem je premijer Netanjahu pristao da Izrael napusti osovinu Filadelfije, je neistinit. Izrael će insistirati na postizanju svih ratnih ciljeva koje je definisala vlada, uključujući i cilj koji Pojas Gaze više neće postavljati. To zauzvrat diktira potrebu da se zatvori južna granica - navodi se u izveštaju.
Hamas je rekao da neće prihvatiti zauzimanje koridora Filadelfija ili istok-zapad koridora Necarim, koji razdvaja južne i severne oblasti Gaze i omogućava izraelskoj vojsci da deli i kontroliše pojas. Izraelska vojska kaže da je Hamas ispod Filadelfijskog koridora krijumčario naoružanje.
Egipat, koji je i posrednik i pogođena strana zbog svoje zajedničke granice sa Gazom, rekao je da je predlog i za njih neprihvatljiv.
Filadelfijski koridor, poznat i kao Filadelfijska ruta je 14 km dug potez pograničnog područja između Gaze i Egipta. Uspostavljen je kao tampon zona koju kontrolišu i njome patroliraju izraelske oružane snage, u okviru mirovnog sporazuma sa Egiptom kojim je okončana izraelska okupacija Sinajskog poluostrva i ponovo otvoren Suecki kanal.
Njegova proklamovana svrha bila je da spreči da oružje i materijali padnu u ruke Palestinaca u Pojasu gaze koju je Izrael okupirao i da spreči kretanje ljudi između palestinskih zemalja i Egipta bez strogih provera, piše “Al Džazira”.
Najmanje 72 osobe na propalestinskom protestu uhapđene su u utorak uveče nakon sukoba sa policijom. Protest je počeo ispred izraelskog konzulata i izlio se na okolne ulice druge noći Demokratske nacionalne konvencije.
Izraelske vlasti pristale su da povuku određeni broj jedinica Nacionalne armije (IDF) iz Gaze u okviru sporazuma o prekidu vatre u enklavi. Odluku je saopštio američki državni sekretar Entoni Blinken.
Kako Izrael nastavlja da uništava pojas Gaze nakon što ga je izvršio invaziju pre više od deset meseci, bombardujući sve što označi kao metu Hamasa, pregovori koji su imali za cilj da se postigne prekid vatre u ovom sukobu tek treba da urode plodom.
Izraelski ministar spoljnih poslova Izrael Kac rekao je da njegova zemlja očekuje da ne samo Sjedinjene Države već i njihovi saveznici, uključujući Britaniju i Francusku, pomognu u ofanzivnim operacijama protiv Irana, u slučaju direktnog sukoba.
Bivši američki predsednik Donald Tramp održao je telefonski razgovor sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom, tokom kojeg su političari razgovarali o sporazumu o prekidu vatre u Gazi.
Peking je zabrinut zbog izveštaja o seksualnom zlostavljanju izraelskih vojnika nad palestinskim zatvorenicima i poziva na istragu, izjavio je u utorak stalni predstavnik Kine pri Ujedinjenim nacijama Fu Cong.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Najmanje 72 osobe na propalestinskom protestu uhapđene su u utorak uveče nakon sukoba sa policijom. Protest je počeo ispred izraelskog konzulata i izlio se na okolne ulice druge noći Demokratske nacionalne konvencije.
Više od 400 ukrajinskih bespilotnih letelica krenulo je tokom noći ka Moskvi i Moskovskoj oblasti, a u seriji udara pogođeni su objekti, ranjeni civili i pokrenute masovne evakuacije zaposlenih iz logističkih centara.
Danas je tokom divljačke blokade jedne od ključnih raskrsnica u Zemunu viđen nezapamćen skandal kada je besna rulja krenula fizički i verbalno da se iživljava nad nesrećnim biciklistom koji je samo hteo da prođe ulicom.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić brutalno je na društvenoj mreži Iks raskrinkala i matirala Radomira Lazovića i njegove anarho-komuniste iz Zeleno-levog fronta .
Nikola Džufka nije, niti je ikada bio, klirik Srpske pravoslavne crkve (SPC), Pravoslavne autokefalne crkve Albanije, niti bilo koje kanonske Pravoslavne crkve bilo gde u svetu, saopštila je Eparhija raško-prizrenska.
Filolog Irina Kojčić objavila je novu kolumnu o blokaderima i načinu na koji su oni u poslednje vreme počeli da koriste određene reči i izraze, istakavši kako ništa od toga nije slučajno i da njihov jezik sve otkriva.
Braneći svoju decu od perverznjaka, jedan od zabrinutih roditelja podneo je krivičnu prijavu Višem javnom tužilaštvu (VJZ) u Nišu, protiv Dušana Blagojevića, profesora srpskog jezika i književnosti Gimnazije "Stojan Ljubić" u Lebanu.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
U popularnoj Vajber grupi "Grčka info" osvanula je fotografija koja je nasmejala brojne korisnike. Ispred jednog ugostiteljskog objekta u Paraliji postavljena je tabla sa duhovitom porukom namenjenom upravo srpskim turistima.
Popularna influenserka Elena, čiji je sadržaj namenjen putovanju i istraživanju Srbije i Balkana, obišla je Valjevo i potrošila samo 3.454 dinara za jedan dan izleta.
Evropska komisija kaznila je danas kinesku onlajn platformu Alikspres sa 550 miliona evra zbog rizika da je povezana sa prodajom nelegalnih, nebezbednih i falsifikovanih proizvoda na tržištu Evropske unije.
Njihova imena decenijama izazivaju jezu, a slučajevi koje su ostavili iza sebe i danas predstavljaju predmet analiza kriminalista širom sveta. Dok je jedan godinama vodio dvostruki život predstavljajući se kao uzoran porodični čovek, drugi je iza zatvorenih vrata skrivao najmračnije tajne, dok se trećima pred Specijalnim sudom u Beogradu sudi za najteža krivična dela.
Slovenačka policija intenzivno traga za državljaninom Bosne i Hercegovine Amirem Uzunovićem (39), koji je tokom noći u mestu Vuhred ubio svoju suprugu Zijadu Uzunović. Iz Policijske uprave Celje upozoravaju javnost da je reč o izuzetno opasnoj i nepredvidivoj osobi, a u opsežnoj poteri trenutno učestvuje oko 30 policajaca.
U slovenačkom mestu Vuhred dogodio se stravičan zločin kada je Amir Uzunović, poreklom iz Kaknja, nožem usmrtio svoju suprugu Zijadu Uzunović u stambenoj zgradi u kojoj su živeli sa maloletnim sinom.
Slike iz detinjstva ostaju u najlepšem sećanju i svako od nas ih se rado seća, a svremena na vreme bacimo pogled na njih da nas podsete na bezbrižan period života.
Sinoć je završeno Svetsko prvenstvo u fudbalu, a najveću pažnju privukao je nastup Šakire, koja je oduševila publiku svojim izvođenjem tokom poluvremena.
Holi Džejn Džonston je privukla pažnju javnosti tvrdnjom da sebe smatra "razaračicom brakova", ali ističe da zbog svojih postupaka ne oseća krivicu. Kako kaže, intimni odnosi sa oženjenim muškarcima deo su njenog posla i ne vidi sebe kao osobu odgovornu za njihove odluke.
Jutjuberka Marandija Rajt podelila je jednostavan savet za čuvanje krompira, tvrdeći da uz ovaj trik može ostati svež čak i do godinu dana. Za to nisu potrebna skupa sredstva niti posebna oprema, već samo pravilan način skladištenja.
Na Android 16 uređajima otkriven je ozbiljan bezbednosni propust koji može ugroziti privatnost korisnika. Zbog načina na koji funkcioniše Gugl Gemini, napadač ili neovlašćena osoba može poslati SMS i WhatsApp poruke čak i kada je telefon zaključan, bez potrebe za unosom PIN koda.
Folk pevač Darko Lazić redovno nastupa i puni klubove, a sinoć je imao tezgu u jednom klubu u Hrvatskoj, a iako se trudio da im priredi noć za pamćenje, stigao ga je umor.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.