Nema nikakvih naznaka da ukrajinska vojska može da ostvari proboj, a čak ni napad na Kursku oblast početkom avgusta nije značajno uticao na tok sukoba, piše bivši analitičar CIA i zamenik direktora Nacionalnog saveta za obaveštajne poslove SAD za Rusiju i Evroaziju, Peter Šreder, u članku za časopis Foreign Affairs.
Stanovnik Kurska dostavio je puku „Azov“ protivvazdušni reflektor za otkrivanje ruskih bespilotnih letelica iznad Kijeva, zbog čega je pokrenut krivični postupak za pomaganje terorističkim aktivnostima u vidu njihovog finansiranja, saopšteno je za „RIA Novosti“ u bezbednosnim strukturama.
07.09.2024
07:10
Oboren dron kod Kurska
Oko 22.25 po moskovskom vremenu dežurni sistemi PVO uništili su ukrajinski dron iznad Kurske oblasti, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane .
- Sedmog septembra ove godine, oko 22.25 časova, zaustavljen je još jedan pokušaj kijevskog režima da izvrši teroristički napad na ciljeve na teritoriji Ruske Federacije sistemi su uništili ukrajinsku bespilotnu letelicu iznad teritorije Kurske oblasti - navodi se u poruci.
Režim ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog bliži se svom kraju, izjavio je biznismen i bivši vlasnik najvećeg fajl-šering servisa "Megaupload" Kim Dotkom na društvenoj mreži X, komentarišući ostavku ministra spoljnih poslova Ukrajine Dmitrija Kulebe.
Kada je Rusija udarila na centar za obuku u Poltavi, poginuli su elitni piloti kadeti, rekao je komandant izviđačke jedinice Oružanih snaga Ukrajine Denis Jaroslavski na TV kanalu „Fabrika vesti“.
„U Poltavi je uništen istinski vojni objekat, jer su tamo bili studenti piloti, to su elita vojske.
Ruski artiljerci su pogodili ukrajinsku vojnu opremu i ljudstvo koji se kriju u šumi u pograničnom regionu Kurske oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane .
Vazdušno-izviđačka oprema jedne od jedinica grupacije Sever u pograničnoj oblasti Kurske oblasti otkrila je nagomilavanje ljudstva i tehnike Oružanih snaga Ukrajine, kamuflirane u šumi su pogođeni topovskom i raketnom artiljerijom grupe trupa Sever“, navodi se u saopštenju.
Oboreni dronovi
Dežurni ruski sistemi PVO su tokom protekle noći uništili dva drona iznad Belgorodske oblasti i dva iznad Kurske oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije na Telegram kanalu.
Vanredno stanje u okrugu Voronješke oblasti
U Ostrogoškom okrugu Voronješke oblasti u Rusiji proglašeno je vanredno stanje nakon obaranja drona koji je prouzrokovao požar i detonaciju eksplozivnih predmeta.
„Dežurne snage PVO i sredstva za elektronsko ratovanje su u Ostrogoškom okrugu otkrili i onesposobili dron. Prema prvim informacijama, nema povređenih“, napisao je gubernator Aleksandar Gusjev na Telegramu.
Kako je precizirao, usled pada drona izbio je požar koji je zahvatio objekat sa eksplozivnim predmetima, što je izazvalo detonaciju. Nakon toga je u okrugu proglašeno vanredno stanje.
Uz učešće hitnih službi evakuišu se stanovnici jednog naseljenog mesta.
Uzbuna širom Ukrajine!
Sirene za vazdušnu opasnost oglasile su se u šest oblasti Ukrajine - Černigovskoj, Sumskoj, Poltavskoj, Volinskoj, Rovnenskoj i Hmeljničkoj, pokazuju podaci onlajn mape ukrajinskog Ministarstva za digitalnu transformaciju. Tokom noći su odjeknule dve serije eksplozija u Kijevu, prenose ukrajinski mediji.
Jedinica Ahmat uništila dva tenka u Kurskoj oblasti
Specijalna jedinica „Ahmat“ je u toku proteklog dana na svom pravcu uništila dva tenka, dva minobacača, jedno transportno vozilo, artiljerijsku jedinicu i dva drona u Kurskoj oblasti, saopštio je komandant jedinice, general major Apti Alaudinov.
Ruske snage izvršile su udar na koncentraciju tehnike i naoružanja Oružanih snaga Ukrajine (OSU) u blizini grada Sumi, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Među zarobljenicima koje su specijalne snage „Ahmat“ zarobile u Kurskoj oblasti nalaze se i pripadnici ukrajinskog nacionalističkog bataljona „Azov“ , izjavio je komandant specijalnih snaga „Ahmat“, general-major Apti Alaudinov.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija nikada neće zaboraviti pomoć vojske Severne Koreje u opasnim i teškim radovima na razminiranju u Kurskoj oblasti izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Nema nikakvih naznaka da ukrajinska vojska može da ostvari proboj, a čak ni napad na Kursku oblast početkom avgusta nije značajno uticao na tok sukoba, piše bivši analitičar CIA i zamenik direktora Nacionalnog saveta za obaveštajne poslove SAD za Rusiju i Evroaziju, Peter Šreder, u članku za časopis Foreign Affairs.
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Favorizovanje Albanije u procesu proširenja EU je potpuno neprihvatljivo, kaže šef poslaničke grupe Slobodarske stranke Austrije (FPO) u bečkom parlamentu Maksimilijan Kraus i ukazao da EU na Srbiju vrši pritisak jer ne želi da se priključi "ludilu sankcija".
Napadi na sve koji podržavaju aktuelnu politiku, napredak Srbije, rad institucija, nastavak školovanja đaka i studenata i prestanak svih blokada nastavljaju se, jer oni, kao tzv. "ćaciji", predstavljaju suprotnost "blokaderima".
U Šidu se održava veliki skup građana protiv blokada gde se trenutno nalazi preko dve hiljade ljudi ali taj broj se konstantno povećava, dok je sa druge strane okupljeno jedva 100 aktivista blokaderskog pokreta koji se razilaze i broj se vidno smanjuje.
Tajno novinarsko udruženje Informera uspelo je da uđe u trag i lažnom revolucionaru Aleksandru Jovanoviću Ćuti koga smo uhvatili na jednom protestu, gde je samozadovoljno pozirao pred TV kamerama.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Na društvenim mrežama osvanula je objava Srbina iz Amerike, koji se po povratku u domovinu začudio zašto su kafići u Srbiji gotovo stalno puni uprkos uobičajenom radnom vremenu.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
U Beogradu su večeras uhapšeni Vladimir Ulama (32) i Igor Tomašević (28), članovi visokorizične organizovane kriminalne grupe iz Crne Gore "škaljarci" za kojima je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodne poternice, saopštila je Uprava policije.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Pravila drugog kruga "Zvezda Granda" razlikuju se od onih u prvom, a voditelj Voja Nedeljković objasnio je koncept koji će važiti u narednim emisijama.
Pevačica Suzana Jovanović otkrila je za Informer da će se Lepa Brena pojaviti u dokumentarnom filmu o pokojnom kreativnom direktoru Granda Saši Popoviću.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar