Spremaju se za katastrofu! Ovu zemlju očekuju nesvakidašnje poplave!
Podeli vest
Gradonačelnik Budimpešte Gergelj Karačonji izjavio je danas da Budimpešti preti najveća poplava u poslednjoj deceniji, a prestoničke vlasti su već počele da se pripremaju za predstojeću katastrofu.
Karačonji je detaljno objasnio mere zaštite od poplava koje imaju za cilj zaštitu grada i bezbednost stanovnika, preneo je mađarski portal Portfolio.
Po međunarodnoj poternici NCB Interpol Podgorica u Mađarskoj je uhapšen M.M. (41), državljanin Srbije kojeg je Crna Gora potraživala na osnovu naredbe Osnovnog suda u Kotoru.
Septembarski ciklus u Ligi nacija u okviru A divizije večeras je zatvoren i to remijima. U derbiju večeri Holandija i Nemačka odigrale su nerešeno 2:2, dok je okršaj Mađarske i Bosne i Hercegovine završen 0:0.
10.09.2024
22:48
Prema prognozama, u drugoj polovini sledeće nedelje može se očekivati velika poplava, koja bi mogla da potraje duže, jer kišni tokovi kontinuirano povećavaju vodostaj Dunava.
Zbog ozbiljnosti situacije, preduzeća i ustanove u mađarskoj prestonici već su započeli radove na zaštiti od poplava, objasnio je gradonačelnik Budimpešte.
Karačonji je rekao da je jedna od najvažnijih mera zatvaranje i Peštanskog i Budimskog donjeg keja od ponedeljka uveče od 20 sati.
Mađarski premijer Viktor Orban rekao je da nastavlja rad na takozvanoj mirovnoj misiji u okviru koje pokušava da „spreči eskalaciju” ruske intervencije u Ukrajini u punom obimu, prenosi Evropska pravda.
Mađarska je ponovila da je spremna da nelegalne migrante pošalje u Brisel kako bi izvršili pritisak na Evropsku uniju da ukine visoke kazne Budimpešti zbog stroge politike prema migrantima.
08.09.2024
13:10
Gradonačelnik Budimpešte je skrenuo pažnju da se sva vozila parkirana na ovom prostoru moraju što pre ukloniti.
Posebno je važno da se automobili uklone što je pre moguće, kako nadležni ne bi imali potrebu da ih kasnije odvoze.
Prema očekivanjima, voda će u utorak poplaviti donji pristan u Pešti.
Pored toga, poplavama će biti pogođena područja Margaret i Romai-part.
U cilju zaštite Margareta, za zaštitu ostrva će se koristiti džakovi sa peskom, a radovi će se obavljati mehanizovano.
Karačonji je naglasio da iako bi mnogi želeli da pomognu, trenutno nije neophodno uključiti dodatne volontere.
Gradonačelnik Budimpešte je zamolio građane da budu posebno oprezni pri obilasku područja u blizini poplava, jer struje mogu biti veoma jake, a prognoze trenutno pokazuju da će vreme biti nepredvidivo.
Karačonji je zahvalio svima koji su uključeni u poslove zaštite od poplava na trudu, kao i na strpljenju i razumevanju Budimpeštana.
Gradonačelnik Budimpešte proglasio je juče treći stepen uzbune od poplave, duž svih potencijalno opasnih sektora uz reku Dunav.
Najnovije prognoze ukazuju da će vodostaj Dunava u drugoj polovini sledeće nedelje dostići maksimum od preko osam metara.
Stepen uzbune će početi da važi od ponedeljka, navedeno je iz kancelarije gradonačelnika.
Pripadnici policije u Subotici i Regionalnog centra granične policije su, u nastavku sprovođenja aktivnosti na suzbijanju iregularnih migracija, u više odvojenih akcija uhapsili šest osoba zbog sumnje da je trebalo da prevezu migrante do granice sa Mađarskom, uz novčanu nadoknadu.
Prema poslednjim informacijama Uprave granične policije, teretna vozila čekaju osam sati na izlazu iz Srbije na graničnom prelazu Horgoš, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Šef mađarske diplomatije Peter Sijarto izjavio je na Bledskom strateškom forumu da je krajnje vreme da članice Evropske unije iskažu jasnu podršku evrointegraciji Zapadnog Balkana, posebno uključujući Srbiju.
Poljska neće učestvovati u obuci ukrajinskih vojnika na teritoriji Ukrajine, izjavio je novinarima zamenik ministra nacionalne odbrane republike Pavel Zalevski uoči početka neformalnog sastanka šefova vojnih resora Evropske unije u Briselu, a prenosi TV „Poljska“.
Ministarka pravde u Vladi Republike Srbije Maja Popović sastala se danas u Budimpešti sa ministrom pravde Mađarske Bencom Tužonom, sa kojim je razgovarala o unapređenju pravosudne saradnje dveju država.
Ministar spoljnih poslova Mađarske Peter Sijarto izjavio je u subotu da odluka Evropske komisije da ne posreduje u sporu oko blokade isporuke nafte iz Rusije preko Ukrajine u njegovu zemlju ukazuje na to da Brisel stoji iza toga. Profesor dr Dejan Miletić iz Centra za proučavanje globalizacije bio je gost "Info jutra" Informer TV i tom prilikom govorio na tu temu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Po međunarodnoj poternici NCB Interpol Podgorica u Mađarskoj je uhapšen M.M. (41), državljanin Srbije kojeg je Crna Gora potraživala na osnovu naredbe Osnovnog suda u Kotoru.
Rusija će na međunarodnom sajmu bespilotnih sistema UMEX 2026 u Abu Dabiju predstaviti novu liniju bespilotnih letelica, javila je ruska novinska služba.
Takozvani "kosovski premijer" u tehničkom mandatu Aljbin Kurti izjavio je da je Srbija "bolje nego ikada razumela da je Kosovo država", iako je malo verovatno da će ga uskoro priznati!
Širenje mržnje, pretnje, omalovažavanje, vređanje, fizičko napadanje, stvaranje podela, rušenje, paljenje, uništavanje - to je ono što su blokaderi imali da ponude građanima Srbije poslednjih godinu dana, pa je lako zaključiti na čemu se zasnva njihov plan i program - linč i nasilje.
Ljiljana Smajlović, nekadašnja urednica Politike, gostovala je na TV Prva, gde je o aktuelnim političkim dešavanjima razgovarala sa voditeljkom Marijom Savić Stamenić i Milanom Antonijevićem, poverenikom za zaštitu ravnopravnosti.
Javni prostor u Srbiji poslednjih meseci sve više postaje arena brutalnih verbalnih obračuna, pretnji i poziva na nasilje, koji dolaze od pojedinih opozicionih aktivista, analitičara i javnih ličnosti.
Kristijan Šmit, koji u Republici Srpskoj nije priznat za visokog predstavnika jer njegov izbor nije potvrđen u Savetu bezbednosti UN, kaže da ni malo ne oseća odgovornost za zastoj BiH.
Milogorcima smeta sve srpsko, pokazala je najnovija Instagram objava portala Pobjeda.me u kojoj se na najstrašniji način govori o plivačima za Časni krst iz Podgorice.
Takmičarka Plavih, Anabela Zonai, iskoristila je svoj minut poziva sa porodicom u Exatlonu. Oni su joj odmah dali savet kako da se ponaša u takmičenju.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas slave Svete mučenike Julijana i Vasilisu, supružnike koji su početkom četvrtog veka osnovali dva manastira.
Nepoznati napadač aktivirao je eksploziv koji je prethodno postavio pod automobil i pre četri godine razneo Jasminka Šahovića, navodnog pripadnika škaljarskog klana, nakon što je izašao iz kuće u Podgorici.
Ubistvo iz nehata koje se dogodilo početkom devedesetih godina i danas se navodi kao jedan od najneobičnijih i najbizarnijih slučajeva u kriminalističkoj istoriji Srbije.
Ubica je Živku Bakiću, poznatom i kao Žića (43), ispalio devet hitaca, ciljajući mu noge i stopala kako bi ga onesposobio da pobegne. Dok je ranjen puzao kroz sneg, napadač mu je prišao i ispalio dva smrtonosna hica u glavu, a potom pokušao da telo zatrpa snegom kako bi prikrio zločin. Ipak, nešto ga je sprečilo da leš u potpunosti sakrije.
Policija i dalje traga za ubicom Živka Bakića, koji je 16. januara ubijen rafalom ispred svoje kuće u Sopotu, dok je bio u dozvoljenoj šetnji sa nanogicom.
U detinjstvu se borila za goli opstanak, postala žena predsednika a onda starost provela u dobu, život naše glumice Mire Stupice nikada nije bio ravna linija.
Zlatni globusi 2026. još jednom su potvrdili da se pažnja publike nakon crvenog tepiha brzo seli tamo gde priče zaista žive, na malim ekranima. Među ovogodišnjim dobitnicima nalaze se i ostvarenja koja su već dostupna na Netfliksu.
Glumca Harija Melinga svi znamo kao Dadlija Darsija, zlog brata glavnog junaka Harija Potera. Ovih dana se o njemu najviše priča zbog uloge u gej drami "Pilion".
Napravite jednostavnu kupku za stopala koristeći samo 3 sastojka - sodu bikarbonu, sirće i toplu vodu, koja može osvežiti stopala, ublažiti umor i ukloniti neugodan miris.
Pevačica Aleksandra Prijović priznala je da se ne snalazi u kuhinji, te je tako za obroke zadužen njen suprug Filip Živojinović ili tim profesionalaca.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar