Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je večeras da je Ukrajina već u potpunosti pripremila svoj plan pobede, a sada je najvažnija odlučnost da ga sprovede.
- Danas već možemo da kažemo da je naš Plan pobede u potpunosti pripremljen – identifikovane su sve ključne tačke, potrebni prilozi sa detaljima Plana. Sve je razrađeno. Sada je najvažnija rešenost da ga sprovedemo. Ne postoji i ne može biti alternative miru, nema zamrzavanja rata ili bilo kakvih drugih manipulacija koje će jednostavno prebaciti rusku agresiju u drugu fazu - rekao je Zelenski u večerašnjem video obraćanju, prenosi Ukrinform.
On je napomenuo da se trenutno pripremaju sastanci sa partnerima i pregovori, gde prioritet nije samo realizacija svega što je dogovoreno i što je trenutno u zastoju u logističkoj fazi, već i više strateških stvari.
- Imamo jasne zadatke u pogledu kadrovske popunjenosti timova. Sva obećanja u vezi sa PVO koja su data tokom samita u Vašingtonu još nisu u potpunosti ispunjena. I važno je – odmah, na početku jeseni, da imamo više rezultata za protivvazdušni štit - rekao je Zelenski.
On je takođe naglasio da je Ukrajini potrebna pouzdana i trajna bezbednost.
Ukrajinski mediji su preneli da su Sjedinjene Američke Države već pročitale plan Zelenskog o okončanju rata i veruju da on "može da funkcioniše".
Najmoćnije i najrazornije oružje nalazi se u sastavu 25. divizije podmornica Tihookeanske flote i na izuzetno je visokom nivou spremnosti za upotrebu, izjavio je glavnokomandujući Ratne mornarice Rusije, admiral Aleksandar Mojsijev.
Prema američkom istraživačkom centru “Institut za proučavanje rata” (ISW), devet velikih ruskih gradova sa ukupno 4,7 miliona stanovnika biće u dometu zapadnih raketa dugog dometa ukoliko Ukrajina dobije zeleno svetlo za njihovu upotrebu na Rusiju.
Predsednik Rusije Vladimir Putin održao je sastanak o razvoju Oružanih snaga i je predložio da se razmotri jačanje i podizanje borbene gotovosti vojske.
Ukrajinskim pilotima nedostaje iskustva za rešavanje složenih zadataka na lovcima F-16 koje je isporučio Zapad, smatra komandant Vazduhoplovnih snaga SAD za Evropu i Afriku, general Džejms Heker.
Odobrenje za korišćenje britanskih dalekometnih raketa protiv Rusije moglo bi da predstavlja „grešku nuklearnih razmera“, piše britanski novinar Sajmon Dženkins za „The Guardian“.
Ruska kontraofanziva u Kurskoj oblasti, usmerena na zauzimanje teritorija koje kontrolišu ukrajinske snage, zaustavljena je, izjavio je portparol ukrajinske regionalne komande, dodajući da se u tom području nalazi nekoliko hiljada ruskih civila.
Ruske snage porazile su kod Sudže brojne brigade Oružanih snaga Ukrajine, jedinicu ukrajinskih snaga za specijalne operacije i odred američke vojne kompanije "Forvard", rekao je komandant jedne od jedinica specijalnih snaga "Ahmat", sa pozivnim znakom "Aid".
Ukrajinske snage verovatno neće moći da zadrže odbranu u Torecku i Časovom Jaru, pretpostavio je britanski ekspert Aleksandar Merkuris u svom blogu na Jutjubu.
Noć u Odesi protekla je pod eksplozijama, požarima i crvenim odsjajem iz pravca luke, nakon što su ruske snage izvele masovan udar dronovima „Geranj“ i raketama na više ukrajinskih oblasti.
Ruska vojska sve otvorenije gađa mesta na kojima se, prema tvrdnjama Moskve, nalaze strani borci u Ukrajini, a poslednji talas udara ponovo je otvorio neprijatno pitanje za Zapad: koliko su zaista duboko državljani NATO zemalja uvučeni u rat koji njihove vlade zvanično ne vode.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ocenio je da Kijev mora da reaguje zbog odluke Vladimira Putina da stanovnicima Pridnjestrovlja pojednostavi dobijanje ruskog državljanstva.
Uništavanje luke u Odesi postaje jedna od tema oko koje se u ruskoj javnosti sve otvorenije čuje nezadovoljstvo zbog načina na koji Moskva vodi rat u Ukrajini.
Više od 22.000 korisnika ostalo je bez električne energije nakon ruskog napada dronovima tokom noći na južni deo Odeske oblasti, saopštile su lokalne vlasti.
Deset osoba povređeno je danas u ruskim napadima dronom na Odesku oblast, od kojih su dve u teškom stanju, saopštio je šef Odeske oblasne vojne administracije Oleg Kiper.
Evropska unija je u prvom tromesečju 2026. kupila više ruskog tečnog prirodnog gasa nego ikada ranije, i to u trenutku kada Brisel najavljuje potpuno zatvaranje vrata ruskim energentima.
Rusija je izvela jedan od najžešćih vazdušnih napada na Ukrajinu od početka rata, a udari su pogodili Kijev, zapadne oblasti zemlje, energetske objekte, prugu, luke i drugu infrastrukturu važnu za ukrajinsku pozadinu.
Jermenija bi, ukoliko nastavi sadašnji spoljnopolitički kurs i ubrza približavanje Evropskoj uniji, mogla da se suoči sa posledicama sličnim onima koje su promenile Ukrajinu, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Uspešno lansiranje strateškog raketnog kompleksa „Sarmat“ predstavljalo je snažan signal Zapadu da Rusija nije oslabljena sukobom u Ukrajini i da nastavlja modernizaciju svog nuklearnog arsenala, piše kineski portal Sohu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Najmoćnije i najrazornije oružje nalazi se u sastavu 25. divizije podmornica Tihookeanske flote i na izuzetno je visokom nivou spremnosti za upotrebu, izjavio je glavnokomandujući Ratne mornarice Rusije, admiral Aleksandar Mojsijev.
Donald Tramp je u Peking otišao sa namerom da Kinu uvuče u američki pritisak na Iran, ali se iz tog puta vratio sa porukom koja u Vašingtonu zvuči mnogo neprijatnije nego što Bela kuća želi da prizna — Peking više ne želi da bude pomoćni igrač američke politike na Bliskom istoku.
Blokaderi su ponovo uhvaćeni u lažima i muljačinama, potvrđujući još jednom obrazac ponašanja koji javnost sve češće prepoznaje. Ništa novo, ništa iznenađujuće, još jedna afera dodatno je ogolila njihove metode i način delovanja.
Osvanuo je novi snimak koji pokazuje pravo lice blokadera. Naime, ovo je još jedan dokaz totalnog sunovrata blokadera u provaliju iz koje nemaju spasonosno uže.
Bivša potpredsednica Vlade Srbije i ministarka saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović raskrinkala je omiljenu blokadersku mantru - da je novosadska nadstrešnica pala zbog korupcije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvovaće danas u Bakuu na 13. Svetskom urbanom forumu (WUF13) koji će, prema očekivanjima organizatora, okupiti više od 41.000 učesnika iz oko 180 zemalja.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Zvanični srednji kurs dinara za evro u ponedeljak će biti 117,3945 dinara, što je neznatna promena u odnosu na juče, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
U Srbiji će ujutru iznad većeg dela zemlje biti pretežno vedro, samo na istoku i jugu očekuje se mestimično niska oblačnost, navodi se u današnjoj prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana za 10 osoba osumnjičenih za učešće u brutalnom ubistvu i prikrivanju likvidacije Aleksandra Nešovića Baje(48).
Kristijan Aleksić (50), koji se sumnjiči da je u subotu uveče u Drnišu ubio 19-godišnjeg mladića Luku M. na terasi porodične kuće, uhapšen je tokom noći. Kako navode hrvatski mediji, Aleksić se skrivao u žbunju kod lokalne pečenjare.
Reditelj Džozef Gordon-Levit režira novi triler za Netfliks pod nazivom "2034" u kojem je veštačka inteligencija u središtu priče. Glavna uloga pripala je glumici Rejčel Mekadams koja boravi u Beogradu zbog snimanja ovog filma.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Iz kompanije "Anthropic", poznate po razvoju AI modela "Claude", stižu najave o novoj generaciji veštačke inteligencije koja neće samo odgovarati na zahteve korisnika, već će pokušavati da predvidi njihove potrebe i navike.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar