(VIDEO) Novi napad na Bejrut! Crni dim se proširio prestonicom Libana! Meta glavni štab Hezbolaha?!
Podeli vest
U izraelskim vazdušnim napadima danas je pogođeno jedno od gusto naseljenih južnih predgrađa Bejruta, dok su se eksplozije čule širom prestonice Libana.
Za sada se ne zna šta je bila meta, ali se video gusti crni dim kako kulja iz tog područja, preneo je AP.
Francuska se protivi tome da Liban postane nova Gaza, izjavio je danas francuski predsednik Emanuel Makron, pozivajući Izrael da obustavi udare na Hezbolah, kao i taj pokret da prestane da uzvraća na napade.
Komandant vazdušnih snaga Hezbolaha Muhamad Husein Sarour ubijen je u izraelskom vazdušnom udaru u libanskoj prestonici Bejrutu, potvrdile su danas oružane snage Izraela (IDF).
Nedavni izraelski napadi na Hezbolahove ciljeve u Libanu izazvali su reakciju širom Bliskog istoka, posebno među militantnim grupama koje se okupljaju u Siriji s ciljem da pruže otpor Izraelu.
Izrael je započeo novu fazu vojne kampanje na severnom frontu, izjavio je komandant Severnog vojnog okruga IDF general Uri Gordin, saopštila je pres služba izraelske vojske.
Snimak koji su objavili libanski mediji pokazuje posledice izraelskog vazdušnog napada na predgrađe Dahije u Bejrutu, poznato uporište Hezbolaha u libanskoj prestonici, preneo je Tajms of Izrael.
Izraelske odbrambene snage za sada nisu komentarisale napad.
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan pozvao je sa govornice UN međunarodnu zajednicu da preduzme akciju protiv izraelskog premijera Benjamina Netanijahua, još jednom ga uporedivši sa vođom nacističke nemačke Adolfom Hitlerom.
Volstrit žurnal je analizirao negativne posledice sa kojima bi se Izrael mogao suočiti ako bi pokrenuo kopnenu agresiju na južni Liban, nakon najnovije serije eskalacija.
Hezbolah je upozorio libansku javnost da ne skenira QR kodove pričvršćene na letke koje su izraelski ratni avioni bacili u raznim oblastima širom Libana.
Reka Litani na jugu Libana postala je ključna tačka sukoba između Izraela i Hezbolaha. Izraelski ministar spoljnih poslova zapretio je akcijom ako se Hezbolah ne severno od reke. Sledećeg dana, Izrael je izveo smrtonosne vazdušne napade širom Libana, usmrtivši oko 560 ljudi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izraelska vojska ostaje u stanju visoke pripravnosti i spremna je da se odmah vrati borbenim dejstvima na svim frontovima, uprkos krhkim primirjima sa Iranom i Libanom, izjavio je načelnik Generalštaba izraelske vojske Ejal Zamir.
Rat na Bliskom istoku, 41. dan. U toku je krhko primirje između Irana i SAD, Izrael je nastavio udare na Liban, Hezbolah uzvraća po izraelskoj teritoriji. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Francuska se protivi tome da Liban postane nova Gaza, izjavio je danas francuski predsednik Emanuel Makron, pozivajući Izrael da obustavi udare na Hezbolah, kao i taj pokret da prestane da uzvraća na napade.
Političar Vladan Đokić, koji je uzurpirao funkciju rektora Beogradskog univerziteta zarad svojih političkih ambicija, dobio je iz Evropske unije direktivu da prizna nezavisnost lažne države "Kosovo" i takozvanog premijera Aljbina Kurtija!
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči stigao je u Sankt Peterburg, gde će se 27. aprila sastati sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Irana.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prima pripadnike Vojske Srbije, sastav Voda za zaštitu snaga iz Sektora "Zapad", koji su u proteklih osam meseci bili angažovani u Mirovnoj operaciji Ujedinjenih nacija u Libanu.
Blokaderski odbornik Vlade Ristanović pretio je jutros u Užicu za skupštinskom govornicom novinaru Gvozdenu Nikoliću i svim pristalicama predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Aleksandar Mirković, šef odborničke grupe SNS u Skupštini grada Beograda, izjavio je da se politika bežanja od dijaloga i parlamentarne rasprave nastavila i danas, kada su odbornici opozicije ponovo napustili sednicu Skupštine grada Beograda.
Beogradski advokat Dragoslav Ljubičanović izjavio je danas da od nosilaca vlasti u Republici Srbiji očekuje da suvereno donesu odluku o domaćim pravosudnim zakonima, a ne pod političkim pritiskom i ucenama davanjem određenih sredstava.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić održao je obećanje dato malom Andriji Kneževiću iz Bajine Bašte, koji je imao priliku da prisustvuje večitom derbiju i uživo prati svoj omiljeni klub.
Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov obišla je u jednoj od najposećenijih banja u Srbiji, Specijalnu bolnicu za rehabilitaciju "Termal" u Vrdniku, gde je zamenjen stari kotao koji je decenijama koristio dizel, novim gasnim generatorom.
Savremeni način života negativno utiče na razvoj dece, a previše provedenog vremena pred ekranom ostavlja posledice koje se često primete tek kada dete krene u školu, upozorava stručnjak za razvoj dečje inteligencije dr Ranko Rajović.
Jedan vozač iz Srbije doživeo je veoma neprijatnu situaciju tokom saobraćajne kontrole na auto-putu u Nemačkoj, kada ga je neslana šala koštala čak 500 evra.
Holivudske glumice Džulija Roberts i Demi Mur su tokom svoje posete Srbiji 2017. godine uživale u kajmaku i roštilju na jednom salašu nedaleko od Novog Sada.
Dragana Droca (22) iz Novog Goražda predstavljaće Bosnu i Hercegovinu na međunarodnom takmičenju koje se održava u Kušadasiju u periodu od 8. do 18. maja ove godine.
Supruga pevača Dada Polumente, Ivona Polumenta, prvi put je otvoreno govorila o trudnoći, njihovom neobičnom upoznavanju i braku koji je daleko od klasičnih estradnih priča.
Nakon smrti Šabana Šaulića, njegova porodica suočila se ne samo sa velikim gubitkom, već i sa bolnim razočaranjima u ljude koje su godinama smatrali bliskima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar