Izrael konačno priznao: Iran nam je razvalio baze!
Podeli vest
Portparol izraelske vojske (IDF) Danijel Hagari priznao je večeras da je nekoliko iranskih balističkih projektila pogodilo vazdušne baze Nevatim i Tel Nof tokom napada u utorak uveče.
Kao rezultat naših (vazdušnih) odbrambenih sposobnosti i odgovornog ponašanja javnosti, nije bilo povređenih.
Bivši ministar odbrane i direktor CIA Leon Paneta izjavio je danas da je sada prelomna tačka rata na Bliskom istoku i da će buduće akcije pokazati da li će doći do neposrednog totalnog rata.
Nedavno objavljen video na društvenim mrežama otkriva pripreme Irana za raketni napad 1. oktobra. U snimku se vidi da je lansiranje raketa pripremano u podzemnom vojnom objektu.
05.10.2024
21:00
Bilo je nekoliko napada u centru, u civilnim područjima, a bilo je i u vazdušnim bazama, u Nevatimu i Tel Nofu, rekao je Hagari, a preneo Tajms of Izrael.
U napadima nisu pogođeni avioni, a vazdušne baze Nevatim i Tel Nof, u potpunosti funkcionišu, dodao je on.
Izraelska vojska se priprema za vojni odgovor velikih razmera protiv Irana nakon što je Teheran pokrenuo masivan raketni napad ranije ove nedelje kao odgovor na ubistva lidera Hezbolaha i Hamasa, prenosi Anadolu.
Iranski mediji objavili su snimak trenutka izraelskog napada na bunker Hezbolaha u Bejrutu u Libanu, u kojem je prošle nedelje ubijen vođa šiitske milicije Hasan Nasralah.
Holandija je evakuisala 185 ljudi iz Libana dok portparol UN-a Stefan Dužarik govori kako su pogođene tri škole koje su pod pokroviteljstvom UNICEF-a, i ukazao na veliki broj žrtava.
Hašem Safiedin, koji je trebalo da bude izabran za novog vođu libanske militantne grupe Hezbolah, nedostupan je od petka, rekao je danas libanski bezbednosni izvor za Rojters.
Brodovi i borbeni avioni američke Centralne komande bombardovali su više od deset lokacija u delovima Jemena koje kontrolišu Huti, uključujući prestonicu Sanu i luku Hodejda.
Tokom aktuelne reportaže "Channel 7 News" zabeležio je jeziv prizor iz Gaze u kome se vide porodice i uspaničeni građani koji među ruševinama pokušavaju da spasu svoje najmilije.
Zamenik lidera političkog saveta libanske militantne grupe Hezbolah Mahmud Katami izjavio je u toku dana da je ta grupa spremna za izraelsko kopneno napredovanje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izraelski zvaničnici, predvođeni premijerom Benjaminom Netanjahuom, sve su zabrinutiji zbog ubrzanog obnavljanja iranskog programa proizvodnje balističkih raketa, koji je bio oštećen u ranijim izraelskim vojnim udarima, i planiraju da o toj pretnji uskoro obaveste predsednika SAD Donalda Trampa, prenosi NBC News pozivajući se na izvore upoznate sa planovima.
Visoki evropski diplomata upozorio je da Izrael verovatno planira napad na Iran u roku od godinu dana, navodeći da se Teheran ponaša „sve agresivnije“ posle operacije Rising Lion.
Bivši ministar odbrane i direktor CIA Leon Paneta izjavio je danas da je sada prelomna tačka rata na Bliskom istoku i da će buduće akcije pokazati da li će doći do neposrednog totalnog rata.
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Aleksandar P. (40) iz Beograda, koji je uhapšen u velikoj akciji policijskih službenika UKP-SBPOK u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu kao organizator kriminalne grupe koja je sumnjiči da je imala velike laboratorije za uzgoj marihuane ima krcat dosije a dobro je poznat i javnosti.
Policija Crne Gore objavila je fotografije muškarca za kog se sumnja da je mogući napadač na Podgoričanina Đ. V., koji je 11. decembra ranjen u blizini Stare Varoši.
Policijski službenici Odeljenja kriminalističke policije, radeći na rasvetljavanju krivičnog dela razbojništva koje se nedavno dogodilo u Novom Pazaru, lišili su slobode još dve osobe.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Film bivšeg rijaliti učesnika Lazara Čolića Zole inspirisan porodicom Kulić ponovo je onlajn, a on poručije da neće odustati od prikazivanja uprkos pretnjama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar