• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

15.10.2024

17:40

(VIDEO) "Tajna služba nas nije zaštitila!" Ispovest muškaraca ranjenih tokom atentata na Trampa

Tanjug AP

Vesti

(VIDEO) "Tajna služba nas nije zaštitila!" Ispovest muškaraca ranjenih tokom atentata na Trampa

Dvojica muškaraca koji su ranjeni kada je napadač pokušao da ubije bivšeg predsednika Donalda Trampa na mitingu u Pensilvaniji, rekli su da je Tajna služba izneverila njih i Trampa tog dana u julu i da su bili nemarni u svom bezbednosnom reagovanju.

Džim Kopenhejver (74) i Dejvid Dač (57) rekli su u intervjuu za NBC News da su bili oduševljeni što su bili na mitingu i sedeli na tribinama iza bivšeg predsednika pre nego što su odjeknuli pucnji i oni su pogođeni.

Obojica su izjavili da veruju da su Tajna služba i službenici za sprovođenje zakona nemarno ispunili svoju dužnost da zaštite bivšeg predsednika i nevine civile.

"Verujem da je postojao 100 posto nemar Tajne službe, verovatno svih koji su bili uključeni u uspostavljanje te bezbednosti, sve do komunikacije među odeljenjima. Nepažnja je bila velika. Bilo je strašno", rekao je Dač.

Kopenhejver se složio sa tim.

"Siguran sam da je bilo nemara. To se ne bi dogodilo da je bilo bezbedno", dodao je on.

Dač je rekao da je Tajna služba izneverila njega i bivšeg predsednika.

"Cela bezbednosna postavka je bila loša", rekao je on.

Advokati muškaraca rekli su da planiraju da tuže i da su u ranoj fazi istrage protiv koga će pokrenuti postupak.

Njih dvojica su teško ranjeni na mitingu 13. jula u Pensilvaniji. Kopenhejver je upucan u triceps i stomak, a Dač je pogođen u jetru.

"Bilo je kao da me udaraju maljem pravo u grudi", rekao je Dač, dodajući da je mogao da vidi komade metala kako "lete svuda unaokolo" sve dok pucnjava nije prestala.

Kopenhejver je rekao da nije shvatio šta se dešava sve dok nije video da mu je deo rukava pocepan.

"Okrenuo sam se ka prijatelju i rekao mu da mislim da sam upucan. Tada sam primio drugi pucanj i pao sam", rekao je on, dodajući da se srušio na tribine i nije mogao da ustane.

Dodali su da im je pucnjava donela nove zdravstvene probleme.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Brnabić razbila opoziciju na RTS-u: Poverenje građana u izborni proces veliko, usvojeno više od 70% preporuka ODIHR-a (FOTO)
Politika

Brnabić razbila opoziciju na RTS-u: Poverenje građana u izborni proces veliko, usvojeno više od 70% preporuka ODIHR-a (FOTO)

U večerašnjoj emisiji "Takovska 10" na RTS-u glavne teme su izborni zakoni, izborni uslovi u Srbiji, kao i predstojeći parlamentarni izbori, a u studiju su se suočili predsednica Narodne skupštine i potpredsednica Srpske napredne stranke Ana Brnabić, potpredsednica SSP-a Marinika Tepić, Dragan Popović istoričar i Filip Grbić, filozof.

19.05.2026

21:43

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Ćerku mu pedofil presreo na ulici, pa zaključao u hotelu: Potez koji je povukla je spasio - oglasio se otac maloletnice iz Niša
Hronika

Ćerku mu pedofil presreo na ulici, pa zaključao u hotelu: Potez koji je povukla je spasio - oglasio se otac maloletnice iz Niša

Nišlija S.K. zatražio je najstrožu kaznu za Lj.P. (74) iz okoline Žitorađe koji je osumnjičen za obljubu nad njegovom ćerkom (12), devojčicom sa posebnim potrebama. Zahvaljujući brzoj reakciji roditelja i osoblja hotela, incident je prošao bez posledica po devojčicu, ali njen otac čvrsto stoji iza toga da ovaj zločin ne sme proći nekažnjeno.

19.05.2026

20:00

Zabava

Magazin

Džet set