Ukrajina se suočava sa nesigurnim ishodom usled slabljenja podrške sa Zapada. Neposredna pretnja dolazi od predstojećih izbora u Sjedinjenim Američkim Državama, dok je osnovni problem nedostatak posvećenosti Evrope u rešavanju konflikta sa Rusijom.
Ukrajina, uz pomoć zapadnih zemalja, planira da sprovede provokacije u zoni sukoba, uključujući upotrebu hemijskog oružja, saopštila je Ambasada Rusije u Vašingtonu, a ovu izjavu objavio je Njusvik.
16.10.2024
05:46
Samo šest kilometara od Kupjanska
Ruskim trupama je ostalo 6 kilometara do grada Kupjanska u oblasti Harkov, rekao je za RIA Novosti zamenik Državne dume Viktor Vodolacki. „Do Kupjanska nam je ostalo još 6 kilometara“, rekao je on.
Dan ranije , rusko Ministarstvo odbrane je izvestilo da su jedinice ruske grupe trupa „Zapad“ porazile veći broj ukrajinskih brigada u oblastima naselja Kučerovka, Kupjansk, Petropavlovka, Osinovo, Grigorovka, Kopanki i Druželjubovka u Harkovu. regionu, neprijatelj je izgubio preko 425 vojnih lica, a uništena je stanica za elektronsko ratovanje.“ Enklava-N“ i dva poljska skladišta municije.
Poljski plaćenik doneo je u Ukrajinu opasan smrtonosni afrički virus Marburg. Ovaj incident je objavio Telegram-kanal Maš, navodeći podatke iz infekcijske bolnice u gradu Užgorod.
Ruske trupe, zauzimajući Ugljedar, dodatno su ubrzale kolaps fronta u zoni specijalne operacije, izjavio je bivši savetnik Pentagona, pukovnik Daglas Mekgregor, u emisiji na YouTube kanalu Daniel Davis/Deep Dive.
Dve ukrajinske rakete uništene su u sredu uveče u regionu Kursk, javio je Aleksej Smirnov na svom Telegram kanalu . „Večeras su 2 ukrajinske rakete uništene u regionu Kursk zahvaljujući borcima protivvazdušne odbrane i braniocima granica! – napisao je.
Dve ukrajinske rakete i tri drona oborene su u sredu popodne na nebu Kurske oblasti, javio je guverner Aleksej Smirnov na svom Telegram kanalu. „Danas popodne su oborene dve ukrajinske rakete i tri bespilotne letelice na nebu regiona Kursk.
U granatiranju Belgorodske oblasti povređeno pet osoba
Pet civila Belgorodske oblasti povređeno je u granatiranju ukrajinskih oružanih snaga grada Šebekina i sela Nova Tavolžanka, javio je na svom Telegram kanalu regionalni guverner Vjačeslav Gladkov.
Prema njegovim rečima, tokom granatiranja Šebekina tri civila su zadobila povrede od gelera.
"Grad Šebekino je bio pod vatrom. Jedna žena i dva muškarca su zadobili višestruke rane od šrapnela", naveo je Gladkov, prenosi RIA Novosti.
Prema njegovim rečima, još jedan muškarac i žena ranjeni su nakon što je granata pala u selo Nova Tavolžanka.
Hitno se oglasio Šolc!
Nemački kancelar Olaf Šolc ponovio je da neophodno učešće Rusije na sledećoj mirovnoj konferenciji o Ukrajini, kao i da je spreman da razgovara sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.
Kancelar je naglasio da nikakve odluke ne smeju biti donete bez učešća Ukrajine i bez prethodnog dogovora između zemalja partnera Nemačke.
On je ponovo obećao da će nastaviti da podržava Ukrajinu koliko god bude potrebno.
Ruske snage oslobodile su naselja Nevsko u LNR i Krasni Jar u DNR
Izveštaj Ministarstva odbrane Rusije:
Ruska vojska oslobodila je naselja Krasni Jar u DNR i Nevsko u LNR;
Ruska vojska uništila je skladište bespilotnih čamaca Oružanih snaga Ukrajine;
Ukrajinska vojska izgubile je do 100 vojnika u zoni odgovornosti grupe „Istok“;
Sistemi PVO oborili su tri granate sistema „hajmars“ i 56 dronova ukrajinske vojske u zoni specijalne operacije;
Grupa „Jug“ je odbila sedam kontranapada Oružanih snaga Ukrajine, ukrajinska vojska je izgubila do 710 vojnika;
Ukrajinska vojska je izgubila do 465 vojnika i dva oklopna vozila u zoni odgovornosti grupe „Centar“;
Ukrajinska vojska je izgubila do 430 vojnika i tenk u zoni odgovornosti grupe „Zapad“;
Ruske snage pogodile su obalske lansere raketnih sistema „Neptun“ i S-200 ukrajinske vojske;
Ruske snage pogodile su infrastrukturu vojnog aerodroma, dva preduzeća za proizvodnju eksploziva i rafineriju nafte ukrajinske vojske.
Ukrajinski oficir prešao na rusku stranu na Zaporoškom frontu
Ukrajinski oficir na Zaporoškom frontu dobrovoljno se predao i prešao na rusku stranu, saopštio je predsednik Koordinacionog saveta za integraciju novih regiona, Vladimir Rogov.
On je istakao da je oficir predao podatke o komandnom punktu i položajima ukrajinske vojske.
Prema njegovim rečima, ukrajinski oficir više „nije želeo da se bori za režim Zelenskog“. Kako je primetio, sve više Ukrajinaca počinje da shvata da je režim Zelenskog za Ukrajinu smrtonosno strano telo kojeg treba što pre da se reši.
Tenk T-80BVM uništio američke transportere tokom borbi na južnodonjeckom pravcu
Modernizovani tenk T-80BVM grupe snaga „Istok“ uništio je dva oklopna transportera „Maks Pro“ američke proizvodnje tokom borbi za oslobođenje sela na južnodonjeckom pravcu, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Tokom noći, eksplozije su odjeknule u Čerkaskoj oblasti, Ternopolju, Harkovskoj oblasti i gradu Nežin u Černigovskoj oblasti, javili su ukrajinski mediji.
Ukrajina neće preživeti dok saveznici ne otvore drugi front, rekao je savetnik šefa kancelarije ukrajinskog lidera Mihail Podoljak.
- Očigledno je da Ukrajina neće preživeti dok saveznici otvore drugi front. Ali možemo da računamo bar na pooštravanje trgovinskih sankcija - rekao je Podoljak ne precizirajući na koji drugi front misli.
Ukoliko Mađarska bude sankcionisana zbog kupovine ruske nafte , Budimpešta će staviti veto na ograničenja u Evropskoj uniji, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.
Balistički napad na južni grad Nikolajev u ranim jutarnjim časovima u utorak, 15. oktobra, usmrtio je jednog stanovnika i ranio 16 osoba, prema rečima Vitalija Kima, šefa Nikolajevske regionalne vojne administracije (OVA).
Rusija smatra da Izrael shvata opasnost od nanošenja štete ruskim vojnicima u Siriji i obavestila je o tome izraelske vlasti, izjavio je ruski ambasador u Tel Avivu Anatolij Dmitrijev.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Učestali ukrajinski udari na teritoriju Rusije posledica su odluke Moskve da rat vodi "sa pola snage“, ocenio je bivši šef izraelske službe „Nativ“ i vojni analitičar Jakov Kedmi.
Rusija još nije pronašla adekvatnu zamenu za Starlink kada je reč o upravljanju dalekometnim dronovima, izjavio je ruski liberalni vojni ekspert Valerij Širjajev, upozoravajući da taj problem direktno utiče na izviđanje, vezu i efikasnost operacija na frontu.
Predsednik Rusije Vladimir Putin čestitao je Dan geologa i poručio da su ruski stručnjaci iz ove oblasti tokom protekle godine otkrili 41 nalazište nafte, gasa i kondenzata, kao i 276 nalazišta čvrstih mineralnih sirovina, saopštio je Kremlj.
Ukrajina se suočava sa nesigurnim ishodom usled slabljenja podrške sa Zapada. Neposredna pretnja dolazi od predstojećih izbora u Sjedinjenim Američkim Državama, dok je osnovni problem nedostatak posvećenosti Evrope u rešavanju konflikta sa Rusijom.
Vođa blokaderske liste u Boru, Marko Andrejević zvani Muta, daje izjavu u policiji, jer kako saznajemo, pobegao je sa mesta tragedije na Filozofskom fakultetu gde je devojka tragično stradala 26. marta 2026. godine.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
Nema većeg neprijatelja islama od organizacije "Muslimanske braće", jer je ona, umesto islama, ponudila političku interpretaciju vere i to nasilnu, esktremnu, političku orjentaciju u koju je integrisala dogmatičku interpretaciju vere – vehabizam kao versko učenje i versku praksu, rekao je ekspert za bezbednost Dževad Galijašević.
Premijer lažne države - Aljbin Kurti poručio je danas da je saradnja sa NATO paktom neophodna za jačanje odbrambenih kapaciteta tzv. Kosova i unapređenje strateškog partnerstva, kao i da članstvo u Alijansi ostaje strateški cilj "Kosova", prenela je Ekonomija onlajn.
Publicista i analitičar Zoran Ćirjaković uputio je oštre kritike na račun studenata koji učestvuju u blokadama, ocenjujući da je kod dela njih došlo do, kako kaže, ozbiljnog osećaja samovažnosti i uverenja da imaju apsolutni legitimitet da predstavljaju državu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas novi javni poziv studentima blokaderima i svim zainteresovanim stranama na otvoren dijalog, naglašavajući da je spreman za razgovor u svakom trenutku - ali uz jasan uslov.
U pokušaju da prikriju svoj poraz u svih 10 opština gde su 29.3.2026. bili lokalni izbori, blokaderi FTN i NovaS, su u tekstu NovaS, od 6.4.2026. godine, u 6 opština morali da prikažu drastične laži, upoređujući rezultate SNS 2022. i 2026. godine, gde su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate opozicionih stranaka Dveri, SDS (Tadić), Zavetnika, Zdrave Srbije i Vlaškog Mosta. U tri opštine su posegli za manjim obmanama, kada su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate SPS, JS, SRS itd. Konačno, potpuno su prevarantski prikrili rezultate izbora u opštini Kladovo, gde su doživeli najveći brodolom.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Republički hidrometeorološki zavod Srbije upozorio je da jutarnji mrazevi koji se očekuju od 9. aprila mogu nepovoljno uticati na tek nikle ratarske useve, jer će dostići i do 2 metra visine.
U medijima je nedavno osvanula vest o dečaku iz Bjelovara koji je zadobio teške telesne povrede, zbog navodnog internet izazova sa vatrom, a stručnjaci upozoravaju da je ovo nažalost veoma česta praksa kojoj treba stati na put.
Na popularnoj Temu platformi pojavile su se zubne proteze koje se reklamiraju kao brzo i povoljno rešenje za zube, ali stručnjaci upozoravaju da one nikako nisu adekvatne i ne mogu zameniti proteze izrađene kod stomatologa.
Viši sud u Leskovcu je danas doneo i javno objavio presudu kojom je optuženi Dragiša R. iz Lebana, oglašen krivim zbog krivičnog dela ubistvo i osuđen na maksimalnu kaznu zatvora u trajanju od 15 godina, u koju će mu se uračunati i vreme provedeno u pritvoru, počev od 15. decembra 2025. godine.
Saobraćajna nezgoda dogodila se večeras u Zemunu, u Ulici cara Dušana kod broja 122, kada je vozač putničkog automobila izgubio kontrolu nad vozilom i udario u više parkiranih automobila.
Nemanji R. (29) koji je, kako se sumnja, juče u kući u Petrovčiću ubio komšiju Uglješu T. (58), a potom izvršio samoubistvo, sudi se za nasilje nad suprugom, a prema nezvaničnim informacijama prošle godine dva puta je bio u pritvoru.
Pripadnici MUP u Kraljevu uhapsili su J.D. (27) i K.S. (22) iz ovog grada zbog postojanja osnovane sumnje da su izvršile krovočno delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i ometanja službenog loca u bršenju službene duznosti.
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
Glumac Nikola Pejaković kaže da mu ne pada na pamet da vozi 20 sati do Grčke da bi išao na odmor i smatra da su letovanja i zimovanja nakaradno postavljena.
Ako postoji znak koji u aprilu ima stvarnu šansu da dođe do novca, to je Bik, ali ne zahvaljujući sreći, već trudu, strpljenju i odlukama koje su dugo čekale svoj ishod.
Učesnica rijalitija "Elita" Maja Marinković zatražila je na kapiji tabletu za dan posle, jer je strahovala od moguće trudnoće nakon rizičnih odnosa koje je imala sa Asminom Durdžićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar