Šokantne glasine o Putinu i Trampu se šire Amerikom! Predsednički kandidat konačno otkrio o čemu se radi: Bilo je pametno...
Podeli vest
Američki predsednički kandidat iz Republikanske partije Donald Tramp izjavio je da smatra da bi bilo razumno da se održavaju kontakti sa ruskom stranom.
U intervjuu za Blumberg, Tramp je odbio da potvrdi glasine koje se šire u Americi o njegovim navodnim telefonskim razgovorima sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom nakon što je napustio mesto šefa Bele kuće.
Ukrajina se suočava sa nesigurnim ishodom usled slabljenja podrške sa Zapada. Neposredna pretnja dolazi od predstojećih izbora u Sjedinjenim Američkim Državama, dok je osnovni problem nedostatak posvećenosti Evrope u rešavanju konflikta sa Rusijom.
Ukrajinske vlasti naredile su u utorak evakuaciju Kupjanska, ključnog grada, i tri druga naseljena mesta u severoistočnom delu Harkovske oblasti, pošto se ruske snage približavaju ovom važnom gradu, a lokalne vlasti suočavaju se sa teškoćama u obezbeđivanju snabdevanja stanovništva tokom zimskog perioda.
16.10.2024
06:01
- Ne želim to da komentarišem. Ako sam to i radio, to je bilo pametno. Ako sam prijateljski nastrojen prema ljudima, ako održavam kontakte sa njima, to je dobro, a ne loše - rekao je bivši predsednik SAD, obraćajući se u Ekonomskom klubu u Čikagu.
Tramp je kao argument u korist dijaloga između Moskve i Vašingtona naveo da je Rusija nuklearna sila, isto kao i SAD.
Ranije je portparol Kremlja Dmitrij Peskov demantovao tvrdnje da su Putin i Tramp navodno sedam puta razgovarali telefonom nakon što je Tramp napustio predsedničku funkciju.
Ukrajina, uz pomoć zapadnih zemalja, planira da sprovede provokacije u zoni sukoba, uključujući upotrebu hemijskog oružja, saopštila je Ambasada Rusije u Vašingtonu, a ovu izjavu objavio je Njusvik.
Poljski plaćenik doneo je u Ukrajinu opasan smrtonosni afrički virus Marburg. Ovaj incident je objavio Telegram-kanal Maš, navodeći podatke iz infekcijske bolnice u gradu Užgorod.
Ruske trupe, zauzimajući Ugljedar, dodatno su ubrzale kolaps fronta u zoni specijalne operacije, izjavio je bivši savetnik Pentagona, pukovnik Daglas Mekgregor, u emisiji na YouTube kanalu Daniel Davis/Deep Dive.
Izrael će uskoro dobiti moćni protivraketni sistem THAAD (Terminal High-Altitude Area Defense), koji će značajno pomoći vazdušnoj odbrani zemlje suočene sa potencijalnim novim napadima iz Irana.
Ukoliko Mađarska bude sankcionisana zbog kupovine ruske nafte , Budimpešta će staviti veto na ograničenja u Evropskoj uniji, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.
Balistički napad na južni grad Nikolajev u ranim jutarnjim časovima u utorak, 15. oktobra, usmrtio je jednog stanovnika i ranio 16 osoba, prema rečima Vitalija Kima, šefa Nikolajevske regionalne vojne administracije (OVA).
Rusija smatra da Izrael shvata opasnost od nanošenja štete ruskim vojnicima u Siriji i obavestila je o tome izraelske vlasti, izjavio je ruski ambasador u Tel Avivu Anatolij Dmitrijev.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da je ruski predsednik Vladimir Putin zainteresovan za postizanje novog sporazuma o kontroli nuklearnog naoružanja, ali je naglasio da postojeći dogovor između Vašingtona i Moskve ima „mnogo slabosti“ i da bi novi sporazum morao da uključi i Kinu.
Bivši zamenik komandanta Snaga za specijalne operacije Oružanih snaga Ukrajine, general Sergej Krivonos, izjavio je da su Sjedinjene Američke Države u Iraku i Venecueli pokazale kako se „kupovinom elita“ može doći do izdaje lidera i promene vlasti, i dodao da se sličan scenario, po njegovom mišljenju, može primeniti i u Rusiji.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da se ruski lider Vladimir Putin plaši Sjedinjenih Američkih Država i da se nada da neće doći u situaciju da protiv njega primeni scenario sličan onom koji je Vašington sproveo u Venecueli protiv Nikolasa Madura.
Ukrajina se suočava sa nesigurnim ishodom usled slabljenja podrške sa Zapada. Neposredna pretnja dolazi od predstojećih izbora u Sjedinjenim Američkim Državama, dok je osnovni problem nedostatak posvećenosti Evrope u rešavanju konflikta sa Rusijom.
Skandalozan snimak iz studija jedne hrvatske televizije osvanuo je na društvenim mrežama. Na njemu se vidi kako se hrvatska poslanica "Stranke sa imenom i prezimenom", Dalija Orešković, raspravlja s voditeljem o proustaškom pokliču "Za dom spremni", a izgovara stravičnu rečenicu na račun Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da građani jasno razlikuju prazne reči od konkretnih rezultata i da upravo zato na izborima daju poverenje onima koji rade i bore se za bolji život svojih porodica.
Nakon što je krajem prošle godine, tokom protesta u Botunu u Crnoj Gori, priveden Milan Knežević, predsednik DNP i dosledni borac za prava Srba u Crnoj Gori, usledio je novi udarac na Srbe u Crnoj Gori nakon što je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović pokrenuo disciplinski postupak i doneo rešenje o suspenziji lidera Slobodne Crne Gore i rukovodioca gradske Službe za građane Vladislava Dajkovića, još jednog borca za prava Srba, a sve zbog pružanja podrške građanima na prostestu u Botunu!
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas šesta epizoda Exatlona, koja donosi brutalne borbe, okršaje, svađe, ali i jednu novinu - odabir kapitena ekipa.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Srpska pravoslavna crkva, ali i druge crkve koje poštuju julijanski kalendar, obeležavaju sutra u ponoć početak nove 2026. godine, a širom Srbije organizuje se doček.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je danas da će u petak, 13. januara bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Barajevo.
Na lokalitetu Begluk, u blizini sela Rudna Glava kod Majdanpeka, sinoć oko 21.00 čas došlo je do požara u kojem je u potpunosti izgoreo objekat u vlasništvu Z. S. iz Majdanpeka.
Austrijske vlasti zatražile su od Ekvadora izručenje Srđana Jezdimira, poznatog po nadimku srpski Eskobar, koji je u novembru prošle godine osuđen na 10 godina zatvora zbog pranja para, zbog sumnje da je 2020. u Beču učestvovao u pokušaju ubistva navodnog pripadnika "kavačkog" klana Dejana Kašćelana zvanog Komarac!
Jedna saobraćajna nesreća dovoljna je da se sruši fasada i ogoli mračna strana ljudske prirode, a upravo je to tema domaćeg trilera "Saučesnici" koji od 14. januara stiže na velika platna.
Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.
Agata Kristi je pravila otrove i smrtonosne koktele kako bi njene priče zvučale zastrašujuće uverljivo, upravo ta neobična kombinacija književnog dara i farmaceutskog znanja vinula ju je u večnost svetske književnosti.
Turski glumac Džan Jaman oglasio se povodom hapšenja zbog sumnje na povezanost s drogom tokom policijske racije u Istanbulu, ističući da su navodi medija netačni.
Floridski "beauty-tech" brend "iPolish" predstavio je inovaciju koja bi mogla da promeni industriju nege noktiju — pametne veštačke nokte koji mogu trenutno da menjaju boju.
Ilon Mask je najavio da će kompanija X učiniti javno dostupnim (open source) svoj novi algoritam koji određuje koje objave, i organske i plaćene,korisnici vide na platformi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar