Zbog ovog američki moćnici noćima ne spavaju! Šta se to upravo dešava na samitu BRIKS-a?! Operacija je počela, Putin ima vodeću ulogu...
Podeli vest
Rusija je odigrala vodeću ulogu u razvoju BRIKS-a i postavila novu stratešku cilј – dedolarizaciju, piše kolumnista britanskog portala UnHerd Tomas Fazi.
- Sankcije protiv Rusije i zamrzavanje njenih sredstava od strane zapadnih država naglasile su potrebu za finansijskom nezavisnošću, čineći program dedolarizacije ne samo poželјnim, već i neophodnim. Obim trgovine u valutama zemalјa članica već je premašio obim dolarskih transakcija. Sada je Rusija postavila novu stratešku cilјnu tačku za blok: dedolarizaciju - navodi Fazi.
Zagrljaj indijskog premijera Narendre Modija i ruskog predsednika Vladimira Putina na samitu BRIKS-a u Kazanju izazvao je nezadovoljstvo zapadnih zemalja, piše irski novinar Če Boz na društvenoj mreži Iks.
Međusobno odustajanje od napada na objekte energetske infrastrukture moglo bi doprineti završetku aktivne faze sukoba u Ukrajini, prenosi Fajnenšel tajms reči ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog.
23.10.2024
11:40
On je istakao da je ukupni BDP zemalјa BRIKS-a, uz prilagođavanje na paritet kupovne moći, već premašio udeo G7 u svetskoj ekonomiji, dostigavši 35,6% u odnosu na nešto više od 30%. Prema Faziju, sve ukazuje na neophodnost stvaranja prave alternative zapadnoj finansijsko-monetarnoj infrastrukturi, a na samitu u Kazanju bi mogla biti predstavljena sopstvena valutna ekosistema, tzv. valuta BRIKS-a, koja bi pomogla zemalјama članicama da se zaštite od zapadnih sankcija.
Autor članka zaključuje da samit BRIKS-a u Kazanju predstavlja prekretnicu za globalnu geopolitiku i ekonomiju.
Samit BRIKS-a u Kazanju održava se od 22. do 24. oktobra.
Samit BRIKS-a u Kazanju, kojem prisustvuju lideri dvadesetak država, predstavlja diplomatsku pobedu ruskog lidera Vladimira Putina i demonstracija je da Zapad nije uspeo da izoluje Rusiju na međunarodnoj sceni, piše „Dejli Telegraf“.
Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš doputovao je u Kazanj na samit BRIKS-a, saopštila je danas pres-služba Državnog saveta Tatarstana.
23.10.2024
10:10
BRIKS je međudržavno udruženje osnovano 2006. godine. Rusija je 1. januara 2024. preuzela predsedavanje BRIKS-om. Godina je počela pridruživanjem novih članova – pored Rusije, Brazila, Indije, Kine i Južnoafričke Republike, u BRIKS sada ulaze i Egipat, Etiopija, Iran, Ujedinjeni Arapski Emirati i Saudijska Arabija. Predsedavanje Rusije u BRIKS-u održava se pod sloganom jačanja multilateralizma za pravičan globalni razvoj i bezbednost. U okviru svog predsedavanja, Moskva organizuje više od 200 političkih, ekonomskih i društvenih događaja.
Bivši predsednik SAD Donald Tramp ranije je govorio da želi da američki generali budu nalik onima koji su služili pod komandom nacističkog vođe Adolfa Hitlera, tvrdi američki Atlantik, pozivajući se na nekoliko izvora.
Nova anketa agencije Rojters, sprovedena u saradnji sa Ipsosom, pokazuje da Kamala Haris ima prednost od tri procentna poena u odnosu na Donalda Trampa. Kandidatkinja Demokratske partije uživa podršku 46 odsto Amerikanaca, dok Trampa podržava 43 odsto.
Priča o podvigu ukrajinskih vojnika, koje nazivaju herojima zbog evakuacije svojih saboraca, proširila se društvenim mrežama. Događaj se zbio u Kursku, gde su ukrajinski vojnici bili opkoljeni ruskim snagama.
Sjedinjene Američke Države žele da Ukrajina nastavi sa vojnim operacijama još nekoliko meseci, sve do inauguracije novog predsednika, izjavio je britanski ekspert Aleksandar Merkuris u emisiji na YouTube kanalu „Duran“.
U poslednjim izveštajima sa bojišta na istoku Ukrajine, pojavile su se informacije o dramatičnom razvoju situacije u gradu Časov Jar, u Donjeckoj oblasti, gde su ruske snage, prema izveštajima, izvršile prodor u pozadinu ukrajinskih linija odbrane. Prema ukrajinskim vojnim izvorima, situacija je blizu prelomne tačke.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zagrljaj indijskog premijera Narendre Modija i ruskog predsednika Vladimira Putina na samitu BRIKS-a u Kazanju izazvao je nezadovoljstvo zapadnih zemalja, piše irski novinar Če Boz na društvenoj mreži Iks.
Ukrajinska delegacija stigla je u Majami na Floridi, gde će danas održati bilateralne razgovore sa predstavnicima Sjedinjenih Američkih Država, prenosi Ukrinform.
Blokader Petar Đurić javno poziva ljude da se pridruže "antićaci brigadi" koja ne samo da miriše na haos i ulični rat već i otvoreno priziva takav ishod.
Šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov gostovao je u predizbornom programu na RTS-u zajedno sa liderom PSG Pavlom Grbovićem. Kako je najavio, opoziciju u Srbiji čeka neslava politički kraj.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra obeležavaju dan Svetih 40 mučenika Sevastijskih, Mladence, a za one koji su se venčali u poslednjih godinu dana, ovaj praznik je najvažniji.
Više javno tužilaštvo u Zrenjaninu oglasilo se povodom surovog ubistva Ivana Vijoglavina (36) čije je telo pronađeno na obali Tise dva meseca nakon prijavljenog nestanka, a sada su istraga i obdukcija pokazale jezive rezultate.
Županijski sud doneo je nepravosnažnu presudu protiv mesara (26) iz centralne Hrvatske, osudivši ga na 12 i po godina zatvora zbog stravičnog niza zločina nad čak 31 maloletnicom.
Optuženi narkobos Mileta Ojdanić kritikovao je sredinom 2020. godine saradnike iz klana zbog krvavog rata koji je izbio nakon nestanka 200 kilograma kokaina iz stana u Valensiji krajem 2014. godine.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Neobična biznis ideja iz Velike Britanije podigla je veliku prašinu kada je Džordž Najtingejl iz Eksetera odlučio da napravi alkohol na potpuno nesvakidašnji način, koristeći garderobu zvezda za odrasle.
Ništa ne raduje psa više od boravka napolju i udisanja čistog vazduha. Izlazak u šetnju nije samo prilika da obavi nuždu, već i vreme kada troši energiju, upoznaje svet oko sebe i dodatno se povezuje sa vlasnikom.
Voditeljka Nikolina Pišek i biznismen Miša Grof, otac njenog pokojnog supruga Vidoja Ristovića, pomirili su se nakon četiri godine suđenja i medijskog rata.
Pevačica Aleksandra Mladenović godinama se borila sa anksioznošću i napadima panike, a težak period prebrodila je uz psihoterapiju i hormon sreće koji je pila.
Pevač Toni Cetinski najavio je koncert u Areni Zagreb, ali sudeći po interesovanju publike - spektakl koji je pokušao da predstavi kao događaj od nacionalnog značaja za sada deluje kao ozbiljan promašaj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar