Donad Tramp, republikanski kandidat na predsedničkim izborima u SAD koji se održavaju danas upravo je završio skup u Van Andel Areni u Grand Rapidsu u saveznoj državi Mičigen. Glavne teme bile su ekonomija i imigracija.
Ponovio je neka od svojih predizbornih obećanja, uključujući da želi smrtnu kaznu za svakog migranta koji ubije službenika zakona ili američkog građanina.
Potpredsednica SAD i demokratski predsednički kandidat Kamala Haris izjavila je da će, ukoliko bude izabrana za predsednicu, podržati zemlje Zapadnog Balkana u borbi protiv korupcije i nastavku evroatlantskih integracija, dok je bivši američki predsednik i republikanski kandidat Donald Tramp obećao ekonomsku saradnju i jačanje bezbednosti u tom regionu.
Amerikanci danas izlaze na 60. predsedničke izbore u svojoj istoriji, a ceo svet s nestrpljenjem prati njihov neizvestan ishod koji će uticati na niz globalnih sukoba i kriza.
05.11.2024
09:10
Bivši predsednik takođe je veliki deo govora posvetio kritikovanju Kamale Haris i Džoa Bajdena i njihove politike u poslednje četiri godine, ali je istakao svoju ambiciju da "reši svaki problem s kojim se Amerika suočava".
Konačni rezultati izbora u Sjedinjenim Američkim Državama obično se objavljuju u roku od nekoliko sati nakon zatvaranja birališta, međutim, zbog ovogodišnje tesne trke, na rezultate će se možda čekati duže, kao što je bilo 2020. godine.
Upravo su završeni istorijski izbori u Sjedinjenim Američkim Državama. Glasači su birali između dva predsednička kandidata, Kamale Haris i Donalda Trampa.
06.11.2024
21:01
"Zaključno, s vašim glasom, smenićemo Kamalu i spasićemo Ameriku. Smanjićemo vaše poreze i inflaciju, sniziti cene, povećati plate i vratiti hiljade fabrika nazad u Ameriku i Mičigen, a mnogo toga će se ostvariti uz moju omiljenu reč - carine", rekao je uz ovacije publike.
U susret izborima u SAD, koji su jedni od najneizvesnijih u istoriji, budite sa nama i provedite više od 30 sati lajv programa i poslušajte preko 50 sagovornika koji će ekskluzivno pričati za našu televiziju!
Postoji mogućnost da na današnjim izborima u Sjedinjenim Američkim Državama i demokratski kandidat Kamala Haris i republikanac Donald Tramp dobiju isti broj elektorskih glasova. U tom slučaju, glavnu ulogu u izboru novog predsednika igraće Predstavnički dom američkog Kongresa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Potpredsednica SAD i demokratski predsednički kandidat Kamala Haris izjavila je da će, ukoliko bude izabrana za predsednicu, podržati zemlje Zapadnog Balkana u borbi protiv korupcije i nastavku evroatlantskih integracija, dok je bivši američki predsednik i republikanski kandidat Donald Tramp obećao ekonomsku saradnju i jačanje bezbednosti u tom regionu.
Objava blokadera Filozofskog fakulteta o Republici Srpskoj dovela je do totalnom loma na političkoj sceni Srbije, pošto su zbog ovoga zaratile čak i Nataša Kandić i Vesna Pešić.
Još jedan blokaderski zbor u Novom Sadu odlučio je da sebi dodeli ulogu vrhovnog autoriteta, pa je ostalim zborovima uputio, ni manje ni više nego konačni ultimatum.
Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović odlučio je danas da pokrene disciplinski postupak i doneo Rešenje o suspenziji do okončanja tog postupka protiv Vladislava Dajkovića, rukovodioca Službe za građane, zbog sumnje da je počinio težu povredu službene dužnosti. Analitičari su naveli da se ovde radi o anti-srpskoj politici i da se Srbi neće predati.
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas šesta epizoda Exatlona, koja donosi brutalne borbe, okršaje, svađe, ali i jednu novinu - odabir kapitena ekipa.
Milica Balać je jedina neporažena u dosadašnjem toku takmičenja na Exatlonu sa šest ostvarenih pobeda. Odlični su i Nemanja iz Plavog tima sa učinkom od 7 trijumfa i 2 poraza, dok Aleksa iz Crvenog ima identičan učinak.
Učesnik Exatlona Srbija i član Crvenog tima, influenser Jovan Radulović Jodžir, ušao je spreman da bude vođa i da ne napravi nikakve skandale u najvećem sportskom rijalitiju.
U emisiji Druga strana Exatlona otkrivena je nežna strana takmičara Crvenih, Radojice Lazića, koji je priznao da je najvažnija žena u njegovom životu majka.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Srpska pravoslavna crkva, ali i druge crkve koje poštuju julijanski kalendar, obeležavaju sutra u ponoć početak nove 2026. godine, a širom Srbije organizuje se doček.
Dragan J. Vučićević oglasio se danas u Kolegijumu povodom vesti da rafinerija u Pančevu ponovo počinje sa radom, ističući da je dolazak prve sirove nafte Jadranskim naftovodom dobra i ohrabrujuća vest, ali da ona ne znači i trajno rešavanje problema.
U najnovijoj epizodi drugog kruga "Političkog kviza" na Informer televiziji sjajna pitanja voditelja Branislava Lečića držala su gledaoce kraj malih ekrana do samog kraja!
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu pripadnici MUP Republike Srbije uhapsili su S. K. (40) zbog postojanja osnova sumnje da jelišio života P. Ž. (37) na teritoriji GO Surčin.
Agata Kristi je pravila otrove i smrtonosne koktele kako bi njene priče zvučale zastrašujuće uverljivo, upravo ta neobična kombinacija književnog dara i farmaceutskog znanja vinula ju je u večnost svetske književnosti.
Kviz "Potera" skinut je sa današnje programske šeme Prvog programa RTS-a zbog direktnog prenosa utakmice vaterpola između reprezentacija Srbije i Španije.
Floridski "beauty-tech" brend "iPolish" predstavio je inovaciju koja bi mogla da promeni industriju nege noktiju — pametne veštačke nokte koji mogu trenutno da menjaju boju.
Ilon Mask je najavio da će kompanija X učiniti javno dostupnim (open source) svoj novi algoritam koji određuje koje objave, i organske i plaćene,korisnici vide na platformi.
Pevačica Zorica Brunclik oglasila se na društvenim mrežama kako bi obavestila javnost da su njen lik i lik njenog supruga Miroljuba Aranđelovića Kemiša iskorišćeni u reklamne svrhe bez njihove dozvole.
Luna Đogani ne krije da redovno posećuje kozmetičke salone i vodi računa o svom izgledu, a sada je sa pratiocima podelila i detalje jednog estetskog tretmana.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar