• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: sila-rf.ru

20.11.2024

21:00

Rusi će poobarati ATACMS-e, a Kina će tada saznati sve slabe tačke američke tehnologije! I ne samo Peking!

Shutterstock

Vesti

Rusi će poobarati ATACMS-e, a Kina će tada saznati sve slabe tačke američke tehnologije! I ne samo Peking!

Podeli vest

Kolumnista The National Interest Brendon Vajhert upozorava Pentagon da je ruska vojska sposobna da uništii ATACMS koje že lansirati Kijev, kao i da će najveću dobit od toga imati Kina koja će tada dobiti na dlanu najranjivija mesta američkih projektila, prensoi Lenta. ru.

 - Ako Rusija poobara ATACMS-se, ostatak sveta, posebno Kina, će shvatiti da je američka vojna tehnologija slaba i da se može prevazići - napisao je autor.

Autori publikacije podsećaju da su ATACMS specijalno razvijeni kako bi se Zapad suprotstavio SSSR u slučaju da Hladni rat preraste u otvoreni vojni sukob.

Prema analitičaru, oružje ima domet od 300 kilometara, što mu očigledno nije dovoljno da dopre do vojnih fabrika koje se nalaze u centralnoj Rusiji. 

Vajhert smatra da će kijevska komanda moći da koristi ove rakete isključivo za eliminisanje skladišta naoružanja i municije, kao i vojnih jedinica koje se nalaze u pograničnoj zoni



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Saznajemo! Evo šta čeka Zgorku Dolovac nakon izmene zakona
Politika

Saznajemo! Evo šta čeka Zgorku Dolovac nakon izmene zakona

Izmene tužilačkih zakona koje je danas predsedniku Narodne skupštine, pored ostalih, podneo predsednik Odbora za pravosuđe, državnu i lokalnu samoupravu Uglješa Mrdić praktično razvlašćuju Vrhovnog javnog tužioca od donošenja nekoliko važnih odluka koje se odnose na organizaciju rada u tužilaštvu.

22.12.2025

13:51

Opet svađa u SPO: "Predsednik SPO za Austriju nije pozvan na sednicu u Beogradu, što ukazuje na grubo kršenje najvišeg stranačkog akta"
Politika

Opet svađa u SPO: "Predsednik SPO za Austriju nije pozvan na sednicu u Beogradu, što ukazuje na grubo kršenje najvišeg stranačkog akta"

Izražavamo svoj najoštriji protest protiv odluka takozvanog Glavnog odbora SPO koji se, tobože, sastao 13. decembra u Beogradu. Iako Statut SPO u članu 79 kaže da organizacije SPO za pojedine države u inostranstvu imaju status okružnih organizacija, predsednik SPO za Austriju nije bio pozvan na sednicu u Beogradu, što ukazuje na grubo kršenje najvišeg stranačkog akta.

22.12.2025

12:40

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Uhapšen Milutin Simović!
Region

Uhapšen Milutin Simović!

Bivši ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja Crne Gore Milutin Simović uhapšen je jutros po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva.

22.12.2025

09:41

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set