Novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp izgleda ne haje mnogo za to što aktuelni šef Bele kuće Džo Bajden želi da izazove treći svetski rat pre nego što ode sa funkcije.
Tramp se nijednom nije oglasio o Bajdenovim potezima, koji će eskalirati ukrajinski sukob, ali zato vreme provodi sa svojim trenutnim najboljim drugarom, najbogatijim čovekom na svetu Ilonom Maskom.
Zabavi nikad kraja
Tramp je prekjuče u Teksasu prisustvovao lansiranju šestog probnog leta svemirskog broda "Staršip" kompanije "Spejsiks", koja pripada Masku. Taj brod NASA planira da koristi za slanje ljudi na Mesec u sklopu svog programa "Artemis". Tramp je stajao pored Maska tokom lansiranja, a pre toga mu je poručio na svojoj društvenoj mreži Trut sošal:
"Idem u veliku državu Teksas da posmatram lansiranje najvećeg objekta koji je ikada bio podignut u svemir sa Zemlje."
Raketni sistem oko 122 metra visine, u kojem bi astronauti trebalo da sleću na Mesec i da se prevozi posada do Marsa, lansiran je u 16 sati po lokalnom vremenu iz "Spejsiksovog" kompleksa za razvoj raketa u Teksasu.
Raketni buster, pod nazivom "super hevi", nije uhvaćen na Zemlji kao tokom prethodnog, petog probnog leta, već je pao u Meksički zaliv. Raketa "Staršip" je nakon sat i po leta oko Zemlje pala u Indijski okean.
Pre toga Tramp je sa Maskom bio na jednom meču ultimat fajta. Uz zvuke glasne muzike, Tramp je ušao u arenu u Medison skver gardenu u Njujorku, pozdravljajući publiku, koja mu je uzvratila s oduševljenjem. Na događaju su mu se pridružili Ilon Mask, ali i predsedavajući Predstavničkog doma Kongresa Majk Džonson, pevač Kid Rok, kao i Robert F. Kenedi mlađi, a uz njih su bila i dva Trampova sina - Donald i Erik. Glavni meč večeri bio je obračun za titulu prvaka sveta u teškoj kategoriji između Džona Džonsa i Stipe Miočića. Pobedio je Džons.
Svet na ivici ponora
Za sve to vreme Bajden je uspeo da odobri Ukrajini da američkim raketama dugog dometa gađa Rusiju, a odobrio je i slanje zabranjenih protivpešadijskih mina Kijevu. Rusija je u međuvremenu izmenila svoju nuklearnu doktrinu i olakšala upotrebu atomskih bombi, te preti da će žestoko odgovoriti na nove američke poteze.
S druge strane, Tramp se nijednom o svemu tome nije oglasio.
Planira da sledeće godine igra golf u Škotskoj
Tramp toliko ne brine da bi svetski rat mogao da počne zajedno sa njegovim drugim mandatom u Beloj kući da je već počeo da pravi planove za sledeću godinu. Njegov sin Erik izjavio je juče da će njegov otac, inače strastveni ljubitelj golfa, posetiti Škotsku naredne godine, gde će prisustvovati otvaranju novog terena za golf u Aberdinu.
Kako je Erik Tramp dodao, to će biti nezgodno po škotskog premijera Džona Svinija, budući da je uoči izbora u SAD podržao demokratsku predsedničku kandidatkinju Kamalu Haris, čime nije pomogao odnosima između dve zemlje. Erik Tramp je, takođe, kritikovao škotsku vladu zbog toga što je praktično onemogućila da se u toj zemlji posluje.
Inače, kompanija "Tramp internešenel" je saopštila da će teren u Aberdinširu, koji bi trebalo da bude otvoren u leto 2025, imati najveće peščane dine u Škotskoj, pored terena koji je na istom mestu završen 2012.
Novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp je imenovao Lindu Mekmahon, milijarderku i suosnivačicu poznate rvačke organizacije World Wrestling Entertainment (WWE), za ministarku obrazovanja. Mnogi je najviše pamte kao bivšu izvršnu direktorku WWE
Novoizabrani američki predsednik Donald Tramp pridružio se izvršnom direktoru SpaceKs-a Elonu Masku kako bi posmatrao lansiranje masivne svemirske letelice Starship iz raketnih objekata kompanije na obali Meksičkog zaliva u Braunsvilu u Teksasu.
Novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp izabrao je dr Mehmeta Oza da bude administrator centara za Mediker (Medicare) i Medikejd (Medicaid) usluge (CMS), ključne savezne agencije koje nadgledaju pokriće zdravstvenog osiguranja za više od 150 miliona Amerikanaca.
Gde je novoizabrani američki predsednik Donald Tramp i zašto se još nije oglasio povodom skandalozne odluke administracije odlazećeg predsednika Džoa Bajdena da odobri napad američkim raketama ATACMS na Rusiju, pita pukovnik Daglas Mekgregor na društvenoj mreži Iks.
Melanija Tramp ponovo je postala prva dama Sjedinjenih Američkih Država, jer je njen muž Donald, postao predsednik. Malo ko zna kakav život vodi prva dama i da ima svoje bogatstvo koje nema veze sa Trampovim.
Ruski predsednik Vladimir Putin izrazio je spremnost za razgovore o prekidu vatre u Ukrajini sa novoizabranim američkim predsednikom Donaldom Trampom, ali odbacuje mogućnost značajnijih teritorijalnih ustupaka i insistira da Kijev odustane od ambicija za ulazak u NATO, otkrilo je pet izvora bliskih Kremlju za agenciju Rojters.
Ukrajinske vlasti pokušavaju u najkraćem mogućem roku da organizuju sastanak predsednika Vladimira Zelenskog s novoizabranim američkim predsednikom Donaldom Trampom, piše nemački list "Velt" pozivajući se na izvore iz ukrajinskih vladinih krugova.
Evropski lideri treba da budu spremni da pošalju vojne snage u Ukrajinu da podrže bilo koji mirovni sporazum između Kijeva i Moskve koji bi sklopio Donald Tramp, rekao je estonski ministar spoljnih poslova Margus Cahna.
Aktuelni predsednik SAD-a, Džo Bajden, prekršio je obećanje da će olakšati prenos vlasti budućem predsedniku Donaldu Trampu, dozvolivši Kijevu da koristi američke rakete ATACMS za napade u dubinu teritorije Rusije. Ovo je izjavio američki milijarder Dejvid Saks na društvenoj mreži X.
Plan Donalda Trampa za rešavanje sukoba u Ukrajini predviđa zamrzavanje konflikta i obustavljanje članstva Kijeva u NATO-u, izjavio je turski analitičar Engin Ozer. Prema njegovim rečima, nacrt sporazuma o prekidu vatre verovatno će biti odložen do početka 2025. godine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp je imenovao Lindu Mekmahon, milijarderku i suosnivačicu poznate rvačke organizacije World Wrestling Entertainment (WWE), za ministarku obrazovanja. Mnogi je najviše pamte kao bivšu izvršnu direktorku WWE
Dok se svet sve oštrije deli na tabore i dok se od gotovo svih država svakodnevno ultimativno zahteva da izaberu stranu, predsednik Srbije Aleksandar Vučić još jednom je dokazao da vodeći mudru i nezavisnu politiku uspeva da drži otvorena vrata Srbije i prema Istoku i prema Zapadu.
Nakon blokade crnomorskih luka, glavni tok tereta za ukrajinske oružane snage preusmeren je preko Odeske oblasti i ukrajinskog dela delte Dunava ka granici sa Rumunijom.
Svet ne prestaje da bruji o istorijskim porukama predsednika Srbije Aleksandra Vučića. Polymarket, jedna od najpoznatijih i najvećih svetskih platformi za tržišta predviđanja, ceo dan neprekidno citira i analizira izjave predsednika Srbije.
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin reagovao je povodom monstruoznih pretnji koje su mu upućene putem društvenih mreža, jasno ukazavši da je reč o produktu toksične i opasne politike koju opozicioni blokaderi kontinuirano sprovode.
U prvom Kolegijumu Informer TV, posle 11 časova objavljujemo audio-snimak GOSI službe sa blokaderskog plenuma na kome blokaderi jedni druge najstrašnije optužuju, pljuju, obračunavaju se među sobom i najavljuju nova izbacivanja zbog "neposlušnosti".
Antisrpska histerija u režiji podgoričkih medija ponovo dostiže svoj vrhunac. Preko režimskih novina "Vijesti", javnosti se serviraju smernice za vođenje spoljne politike po kojoj prema Hrvatima treba biti strpljiv, dok sa Srbijom treba držati distancu.
Ivana iz Srbije, doživela je pravi pakao na letovanju u Grčkoj, kada je lokalni vozač udario njen auto kod Nikitija. U trenutku je ostala sama s decom, ali su joj u pomoć odmah pritekli sunarodnici i rešili problem.
U filmu "Dara iz Jasenovca" imali ste priliku da vidite i glumicu Alisu Radaković u ulozi Nade Šakić. Ona je bila pripadnica ustaša i čuvar ženskog logora Stara Gradiška, dela ustaškog sistema logora Jasenovac.
Požar u Deliblatskoj peščari zahvatio je između sedam i osam odsto šume, a nadležni očekuju da će, iako se i dalje širi, u narednih nekoliko dana biti stavljen pod kontrolu.
Na graničnom prelazu Evzoni beleže se kilometarske kolone i višesatna zadržavanja zbog masovne smene turista. Na ulazak u Grčku, prema prvim informacijama, čeka se više od tri sata.
Orkestar Vasiljević iz Požege osvojio je prvo mesto u konkurenciji orkestara na 65. Dragačevskom saboru trubača u Guči, dok je za najboljeg trubača proglašen Mile Novković iz Vladičinog Hana.
Slučaj anonimnog slanja oko 40 erotskih fotografija jedne zagrebačke učiteljice, koje su u kovertama stigle na adrese državnih institucija, od Ministarstva prosvete do škole i policije, dobio je sudski epilog posle 5 godina agonije.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Kraj avgusta donosi velike promene za Device i Ribe, a astrolozi im predviđaju period u kojem bi nove prilike, dogovori i izvori prihoda mogli da se nižu sve do kraja godine.
Pevačica Aleksandra Prijović doživela je neobičnu situaciju tokom boravka na Hvaru, kada je sa porodicom poželela da sedne u jednom restoranu, ali ih je hostesa odbila.
Folk pevač Emir Brunčević još jednom je dokazao zašto važi za jednog od najvećih šmekera na domaćoj sceni, kada je bakšiš sa nastupa poklonio devojci u kolicima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.