Ovo niko nije uradio! Bajden ušao u istoriju SAD! Tamo će biti četiri godine, a onda će ga Tramp poslati na drugo mesto!
Podeli vest
Američki predsednik Džo Bajden napunio je 82 godine i postao najstariji aktuelni predsednik u istoriji SAD. On se u utorak uveče vratio sa putovanja po Južnoj Americi, gde je učestvovao i na samitu G20 u Rio de Žaneiru.
Porodica, prijatelji i kolege, među kojima i prva dama Džil Bajden i bivši predsednik SAD Barak Obama očestitali su Bajdenu rođendan na društvenim mrežama.
Gde je novoizabrani američki predsednik Donald Tramp i zašto se još nije oglasio povodom skandalozne odluke administracije odlazećeg predsednika Džoa Bajdena da odobri napad američkim raketama ATACMS na Rusiju, pita pukovnik Daglas Mekgregor na društvenoj mreži Iks.
Tokom protokolarnih aktivnosti na samitu G20 u Rio de Žaneiru, brazilska televizijska voditeljka Ana Marija Braga napravila je lapsus, nazivajući predsednika SAD-a Džoa Bajdena „Bin Ladenom“.
20.11.2024
09:40
- Srećam rođendan mom dragom prijatelju i našem neverovatnom predsedniku Džou Bajdenu - objavila je potpredsednica SAD Kamala Haris na platformi Ks.
Bajden se povukao iz predsedničke trke u julu 2024. godine delom zbog uverenja birača da je prestar za taj posao, kao i zbog zabrinutosti u vezi sa njegovim mentalnim sposobnostima nakon lošeg nastupa u debati sa republikanskim protivkandidatom Donaldom Trampom u junu.
Tramp (78), koji je na izborima 5. novembra pobedio demoktarsku kandidatkinju Kamalu Haris nadmašiće Bajdenov rekord tokom svog drugog mandata, s obzirom na to da će u vreme sledećee predsedničke tranzicije u 2029. imati 82 godine i sedam meseci.
Predsednik SAD Džo Bajden odobrio je isporuku protivpešadijskih mina Ukrajini, objavio je Vašington post, pozivajući se na izvore iz američke administracije. Ovaj potez Bela kuća vidi kao ključni korak u pokušaju zaustavljanja napredovanja ruskih snaga.
Nemački kancelar Olaf Šolc strahuje da će Donald Tramp, koji je pobedio na izborima u SAD, pokušati da uvuče Berlin u neisplative gasne poslove, tvrdi predsednik Poljske Andžej Duda.
Odluka američkog predsednika Džozefa Bajdena da dozvoli Ukrajini da američkim raketama izvodi napade u dubinu ruske teritorije nije u skladu sa Ustavom SAD i zemlju dovodi u opasnost od svetskog rata, rekao je američki senator Rend Pol.
Odluka SAD da odobre Kijevu da koristi oružje dugog dometa da gađa ciljeve na teritoriji Rusije mogla bi, možda, da pomogne Ukrajini u Kursku, ali je prekasno da promeni tok sukoba, kažu analitičari.
Aktuelni predsednik SAD-a, Džo Bajden, prekršio je obećanje da će olakšati prenos vlasti budućem predsedniku Donaldu Trampu, dozvolivši Kijevu da koristi američke rakete ATACMS za napade u dubinu teritorije Rusije. Ovo je izjavio američki milijarder Dejvid Saks na društvenoj mreži X.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Gde je novoizabrani američki predsednik Donald Tramp i zašto se još nije oglasio povodom skandalozne odluke administracije odlazećeg predsednika Džoa Bajdena da odobri napad američkim raketama ATACMS na Rusiju, pita pukovnik Daglas Mekgregor na društvenoj mreži Iks.
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Rat svih protiv svih u redovima blokadera i opozicije nastavljen je najnovijim medijskim nastupom opozicionara dr Branimira Nestorovića, čelnika pokreta Mi - snaga naroda, koji se ostrvio na pripadnike takozvanog studentskog pokreta, ali i na antisrpske medije N1 i Novu S i tajkuna Dragana Đilasa.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić najoštrije je večeras osudio optužbe i uvrede koje je na račun predsednika Srbije Alaksandra Vučića izneo ministar odbrane BiH Zukan Helez.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Prema najnovijim prognozama, jak ciklon čiji se centar trenutno nalazi iznad Grčke i dalje utiče na vreme u regionu. Zbog njegovog delovanja u Srbiji preovlađuje oblačno vreme, a mestimično se očekuju i padavine.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Na društvenim mrežama pojavio se izuzetno uznemirujući video snimak na kojem se vidi kako osumnjičeni A. K. (25) iz Rožaja, svojim automobilom, namerno, udara u oštećenog mladića.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Dženifer Lopez (56) je živi dokaz da su godine samo broj. Podigla je temperaturu kada je na Instagramu objavila snimak sa nastupa u minijaturnom kostimu.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar