Norveški ribari nedavno su imali neverovatn incident. Skandinavci su bacili mreže u ledeno more Norveške, ali umesto ribe, ulovili su nuklearnu napadnu podmornicu američke mornarice.
Incident se dogodio 11. novembra, u blizini fjorda Malangen, na obali Norveške. Tog dana kapetan ribarskog broda bio je Harld Engen. On je otkrio da je posle pražnjenja mreža njihovo plovilo primilo poziv obalske straže. Norveška obalska straža ih je obavestila da je njihova mreža zapela za USS Virginia, nuklearnu napadnu podmornicu dužine 115 metara, koja pripada američkoj mornarici.
- Upravo smo ispraznili mreže i spremali se za povratak kada nas je putem radija kontaktirala obalska straža, izjavio je kapetan.
Straža je informisala ribare da je američka super-podmornica nenamerno uplovila u njihove ribarske mreže i da je s njima prešla razdaljinu od približno dve nautičke milje.
Incident je izazvao brojne reakcije jer u tom području svakodnevno plove brojni ribarski i drugi brodovi. Izgleda da se USS Virginia našla u ovoj nezgodi tokom svog puta iz luke Tromso, koja se nalazi u blizini. Tokom poslednjih godina, podmornica redovno plovi norveškim teritorijalnim vodama, ali će joj ova misija sigurno ostati u sećanju.
Dok je USS Virginia pokušavala da izroni na površinu, deo ribarske mreže zapleo se oko njenog propelera. Na mesto incidenta ubrzo je stigao brod norveške obalske straže, koji je pomogao oslobađanju propelera presecanjem mreže.
Portparol američke mornarice potvrdio je da niko nije povređen u incidentu i da se još uvek istražuje kako je došlo do ove nezgode.
Iako su ribari sve shvatili kao šalu, američka mornarica pristupila je ovom slučaju s mnogo više ozbiljnosti, svesna da su posledice mogle biti tragične u drugačijim okolnostima.
Norwegian fishermen have caught in their nets... the US Navy nuclear submarine USS Virginia with Tomahawk cruise missiles on board.
Moskva razmatra raspoređivanje raketa srednjeg i kraćeg dometa u Aziji, otkrio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov. On je rekao da bi to bio odgovor na slične akcije SAD, a veruje se da bi ruske rakete prvo mogle da se nađu u Severnoj Koreji, prema dogovoru između ruskog i severnokorejskog lidera Vladimira Putina i Kim Džong Una.
Popularni američki novinar Taker Karlson tvrdi da Belom kućom upravlja sam đavo. Nakon što je odlazeća administracija predsednika SAD Džoa Bajdena najavila da će Ukrajini poslati zabranjene protivpešadijske mine, Karlson kaže da je u pitanju monstruozna odluka, koju ne može da objasni nikako drugačije osim da Bela kuća želi krv, odnosno da što više civila pogine u ratu na istoku Evrope.
Ukrajina je poslednja tri dana lansirala nekoliko raketa dugog dometa koje su isporučile SAD na ciljeve u ruskoj oblasti Kursk, saopštilo je ministarstvo.
Govor Vladimira Putina u Minhenu 2007. godine, dolazak na vlast Si Đinpinga i nagli uspon kineske ekonomije, događaji u Gruziji 2008. godine, ukrajinski Majdan i ujedinjenje Rusije sa Krimom, kao i početak Specijalne vojne operacije okončali su eru unipolarnog sveta, napisao je poznati ruski filozof Aleksandar Dugin u članku za Sputnjik.
Nemački ministar odbrane Boris Pistorijus izjavio je da se Evropa suočava sa dugoročnom pretnjom, kao i da sukob u Ukrajini "više nije regionalni rat". Ova izjava dolazi nakon što su nemački mediji objavili "Operativni plan Nemačka" koji podrazumeva da će NATO mobilisati čak 800.000 vojnika na teritoriji Nemačke u slučaju sukoba sa Rusijom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostuje u specijalnoj emisiji na TV PINK gde je najavio da, ukoliko bude mirnije u svetu, moći da obezbedi Trampov dolazak u Srbiju, ali i da će ići za Dan pobede u Moskvu.
Kineski naučnici razvili su novi sistem mikrotalasnog oružja zasnovan na kombinaciji nekoliko elektromagnetnih talasa velike snage, koji se mogu precizno usmeriti u jedan moćni snop za napad na odabranu metu.
Odlazeći američki predsednik Džo Bajden (82) rasplakao se na oproštajnoj večeri u Beloj kući, kojoj su prisustvovale viđenije demokrate, njihove pristalice i donatori.
Predsednik SAD Džozef Bajden i predsednik Francuske Emanuel Makron trebalo bi da objave prekid vatre između Libana i libanske militantne grupe Hezbolah u roku od 36 sati prema postojećim planovima, rekla su danas četiri neimenovana visoka libanska zvaničnika za Rojters.
Iran i Rusija u trgovinskim transakcijama koriste samo nacionalne valute, a ne više dolare, u skladu sa bilateralnim sporazumima u finansijskom sektoru, izjavio je guverner iranske centralne banke Mohamed Reza Farzin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Moskva razmatra raspoređivanje raketa srednjeg i kraćeg dometa u Aziji, otkrio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov. On je rekao da bi to bio odgovor na slične akcije SAD, a veruje se da bi ruske rakete prvo mogle da se nađu u Severnoj Koreji, prema dogovoru između ruskog i severnokorejskog lidera Vladimira Putina i Kim Džong Una.
Neviđeni skandal i potpuno pomračenje uma blokaderke koja se predtsavlja kao profesorka i nosi nalepnice "Studenti pobeđuju" u rukama, izgovara najcrnje psovke, kočijaške uvrede i kletve kakve pristojan čovek ne može ni da zamisli!
Na Instagram stranici "Glas UŽica" osvanuo je skandalozan snimak psa koji vrši nuždu na gradskom trgu, čime su otvoreno pokazali kakav nivo prostakluka nude građanima Srbije pred najavljenu posetu predsednika Aleksandra Vučića!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje istorijskom otvaranju prve fabrike humanoidnih robota kompanije "Minth" u Šapcu, a sam doček obeležile su neverovatne i do sada neviđene scene.
Smrt generala Ratka Mladića još jednom je u potpunosti ogolila surovu realnost i dokazala da je Bosna i Hercegovina duboko i nepopravljivo podeljena država u kojoj nema nikakve šanse za približavanje stavova.
Lanu Stanišić, Nemanju Radovanovića i Jovana Ikića veoma je iznenadila informacija da će Exatlon 2 trajati tri meseca, a njihova reakcija će se prepričavati.
Bivši učesnik "Exatlona" Andrej Bedić otkrio je kako se nosio sa porazima u takmičenju, ali i detalje iz privatnog života koje javnost do sada nije znala.
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija muzičara Pavla Boškovića, poznatijeg kao Gazda Paja, iz detinjstva, koja je izazvala brojne reakcije i simpatije fanova.
Bivša učesnica Exatlona Sanja Kalinović podelila je sa pratiocima svoje mišljenje o učešću Gazda Paje u novoj sezoni najvećeg sportskog rijalitija na svetu.
U iskrenom intervjuu za Informer, Dušica Topić govorila je o iskustvu u rijalitiju "Exatlon", sportu, životnim lekcijama, ali i novim planovima koji su pred njom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je u Šapcu da će prekosutra biti potpisan ugovor sa kineskom kompanijom "Reliance Batteries" za izgradnju fabrike baterija u Inđiji.
Paralizovana deca prohodaju, nerotkinje dobijaju porod, a bolesnici koje su lekari otpisali odlaze zdravi - manastir Raletinac kod Rekovca jedno je od najtajnovitijih svetih mesta u Srbiji.
JANAF d.d. je u saradnji s Vladom Republike Hrvatske i uz pravnu pomoć svojih američkih advokata, dobila produženje licence od američkog OFAC-a, što obezbeđuje kontinuitet saradnje i dalje sprovođenje ugovornih obaveza prema kompaniji NIS a.d. do 30. septembra 2026. godine.
Stručnjak za astronomiju Jevgenij Burmistrov sa Politehničkog univerziteta u Permu izjavio je da je otkriće novih planeta u Sunčevom sistemu sasvim moguće.
Nesvakidašnja i izuzetno dramatična saobraćajna nesreća dogodila se jutros na području Doca na Lašvi kod Travnika, kada je pun autobus pri punoj brzini udario medveda koji je neočekivano izleteo na magistralni put.
Pripadnici policije u Obrenovcu sprečili su sinoć pravu tragediju kada su nakon napete potere zaustavili i uhapsili M. M., višestrukog povratnika koji je već odležao šest godina robije zbog pokušaja ubistva.
Crnogorski policajci juče su iz države proterali Adama Ben Merzouka (29), poljskog državljanina rođenog u francuskom Tuluzu, kojeg bezbednosne službe vode kao stranog terorističkog borca koji se dovodi u vezu sa ISIL-om.
Ransomware ne počinje porukom o otkupu, tada je napad već uspeo, a prava borba počinje mnogo ranije! Jedan nezaštićen nalog, neažuriran sistem i netestiran backup često su sasvim dovoljni da sajber kriminalci naprave opšti haos.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Ako vam parfem brzo izgubi miris, možda ga ne nanosite na prava mesta. Jednostavan trik sa samo tri prskanja mogao bi da učini da omiljeni miris traje duže i ostavlja upečatljiviji trag.
Venera, planeta ljubavi i poklona, nalazi se u Vagi do 10. septembra, tako da je balans ključna reč u emotivnim odnosima. Iza nas su dva pomračenja u avgustu, tako da su svi znakovi preosetljivi.
Rijaliti učesnici Marko Janjušević Janjuš i Vanja Živić stavili su tačku na svoju vezu, a sada je bivši košarkaš potvrdio ovu vest - Za sve kriva Poršelina?
Muzičar Aleksandar Stanimirović poznatiji kao Aca Amadeus i njegova buduća supruga Barbara Bojović oglasili su se za Informer nakon sinoćne veridbe na koncertu Amadeus benda.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.