(VIDEO) Rusi sravnjuju rodni grad Zelenskog sa zemljom! Razoran udar na Krivi Rog, pojavili se prvi stravični snimci!
Podeli vest
Ruski napad na Krivi Rog, rodni grad ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, prouzrokovao je ozbiljna oštećenja infrastrukture i stambenih objekata.
Oleksandar Vilkul, šef Saveta za odbranu Krivog Roga, podelio je ove informacije putem Telegrama, prenosi Ukrinform.
Načelnik Generalštaba Oružanih snaga Rusije Valerij Gerasimov izjavio je da Moskva verovatno neće uspeti da u potpunosti protera ukrajinske snage iz Kurska do kraja godine, uprkos rokovima koje je predsednik Vladimir Putin postavio do oktobra.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da njegova zemlja trenutno ne raspolaže dovoljnom snagom za oslobađanje Krima i dela Donbasa, koji su pod kontrolom Rusije. Međutim, izrazio je uverenje da Zapad ima kapacitet da utiče na ruskog predsednika Vladimira Putina i primora ga na pregovore.
19.12.2024
08:11
- Centralni kolektori, električne instalacije i trolejbuske žice su uništeni. Mnoge stambene zgrade su oštećene, a pogođena je i jedna bolnica - izjavio je Vilkul.
Evropske nacije razmatraju mogućnost povlačenja vojnika iz Bosne i Hercegovine i tzv. Kosova kako bi se oslobodili kapaciteti za slanje trupa u Ukrajinu u slučaju primirja ili mirovnog sporazuma.
Direktna linija sa Vladimirom Putinom – istorijska pres-konferencija ruskog lidera održaće se danas u 10 časova po srednjoevropskom vremenu. Na portalu informer.rs pratite prenos događaja uživo!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Napad hipersoničnom raketom „Orešnik“ izveden je demonstrativno u blizini granice sa Evropskom unijom i predstavlja jednaku poruku i upozorenje za Poljsku, Rumuniju i Mađarsku, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski pozvao je danas svet da odgovori na sinoćni napad Rusije i napomenuo da su ruske snage tokom noći gađale Ukrajinu sa 242 drona i 22 krstareće rakete, uključujući i raketu srednjeg dometa "orešnik".
Šef beloruske kontraobaveštajne agencije odbacio je tvrdnje Volodimira Zelenskog da Kijev zna lokaciju ruskih raketa "orešnik" raspoređenih u Belorusiji.
Načelnik Generalštaba Oružanih snaga Rusije Valerij Gerasimov izjavio je da Moskva verovatno neće uspeti da u potpunosti protera ukrajinske snage iz Kurska do kraja godine, uprkos rokovima koje je predsednik Vladimir Putin postavio do oktobra.
Tretman koji je legendarna pevačica Snežana Đurišić imala u Zagrebu samo zato što je pevala pesmu Vidovdan, i divljački napad blokadera na Anu Bekutu u Čačku, još jednom je pokazao da će antisrpski ekstremisti vrlo lako naći zajednički jezik.
Blokaderi nastavljaju sa demonstracijom prezira prema svemu srpskom, a najnoviji primer toga je izjava akademika Dušana Teodorovića o Srpskoj novoj godini.
Blokaderi su sinoć, tokom dočeka Srpske nove godine u Čačku, ponovo pokazali sve svoje vrednosti - krajnje nepoštovanje prema ženama, nepatvorenu mržnju prema važnim datumima za srpski narod i tradiciju, i krajnje nepoštovanje prema sugrađanima.
Bivši hrvatski general Ante Prkačin ismejao je vojni savez Prištine, Tirane i Zagreba i, da čudo bude veće, nahvalio predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Ukoliko na prvoj narednoj sednici Vlade budu odbijene naše inicijative o srpskom jeziku, državljanstvu, trobojci i dijalogu u vezi sa gradnjom postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu, ministri iz redova Demokratske narodne partije, Milan Zogović i Maja Vukićević, podneće ostavke. Poslanički klub će otkazati podršku Vladi Milojka Spajića, a Odbornički klub DNP-a u Skupštini Glavnog grada otkazaće podršku gradonačelniku Saši Mujoviću.
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Večeras je u prvoj borbi za medalju u Exatlonu pobedu odneo tim plavih rezultatom 5:4, dok su u borbi za nominacije pobedu odneli Crveni rezultatom 10:6.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Novi, potresni detalji istrage porodične tragedije na Zvezdari otkrivaju da je Dušan P. (16), koji je 7. januara pucao u babu i dedu, a potom izvršio samoubistvo, mesec dana ranije pretio mlađem bratu (14) i prislonio mu pištolj na glavu.
Pred Višim sudom u Nišu 16. januara počeće suđenje Ljubisavu Trifunoviću (82) iz svrjiškog sela Pirkovca koji je 28. avgusta prošle godine ubio svog komšiju Jovana Mihajlovića (80).
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Godine 1962. godine kratkometražni animirani film "Surogat" Dušana Vukotića osvojio je Oskara i time postao prvi neamerički animirani film koji je dobio tu nagradu.
Glumica Milica Milša Isaković godinama je gradila karijeru i ostavila veliki trag, ali je malo poznato da je ćerka nagtađivanog književnika Antonija Isakovića.
Skandalozna vest stigla je iz Hrvatske - većnik Vukovarsko-sremske županije Nikola Kajkić podneo je Opštinskom državnom tužilaštvu krivičnu prijavu protiv Srpskog narodnog veća (SNV), a zbog srpskih pesama koje su se izvodile na tradicionalnoj Srpskoj večeri u Zagrebu na kojoj je pevala srpska pevačica Snežana Đurišić.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar