• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: Mediji/Informer

20.01.2025

22:02

Lider Paname žestoko odgovorio o Trampu: Dalje ruke od Panamskog kanala, on ne pripada SAD, a ni Kini!

EPA/Reuters/AP/Fotoilustracija

Vesti

Lider Paname žestoko odgovorio o Trampu: Dalje ruke od Panamskog kanala, on ne pripada SAD, a ni Kini!

Podeli vest

Predsednik Paname Hoze Raul Mulino poručio je predsedniku SAD Donaldu Trampu da drži dalje ruke od Panamskog kanala, kao i da ga Sjedinjene Države neće nikad vratiti!

- Kanal jeste i biće i dalje Panamski, a njegova administracija će i dalje biti pod panamskom kontrolom u pogledu njene trajne neutralnosti - ponovio je Mulino u izjavi posle Trampovog inauguracionog govora u ponedeljak.

Mulino je takođe odbacio Trampovu tvrdnju da Kina „upravlja" kanalom koji povezuje Karipsko more sa Tihim okeanom.

- Ne postoji prisustvo nijedne nacije u svetu koja se meša u našu administraciju - rekao je Mulino ne pominjući direktno Kinu.

Mulino je pozvao na dijalog o tom pitanju kako bi se "razjasnile navedene tačke bez podrivanja našeg prava, potpunog suvereniteta i vlasništva nad našim kanalom".

Uprava za Panamski kanal rekla je za CNN da neće komentarisati Trampove izjave.

Podsetimo, Tramp je tokom svog inauguracionog obraćanja tvrdio da je Panama prekršila sporazume koji zahtevaju neutralnost u operacijama kanala.

- Američkim brodovima ozbiljno naplaćuju takse i prema njima se ne postupa pošteno ni na koji način, ni u obliku ili formi. I iznad svega, Kina upravlja Panamskim kanalom i mi ga nismo dali Kini. Dali smo ga Panami i mi to vraćamo - rekao je Tramp. 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

STRAVIČNO! Izbole babu 133 puta nožem zbog vudu magije! Starica ubijena jer je saznala za lezbo vezu svoje unuke?!
Hronika

STRAVIČNO! Izbole babu 133 puta nožem zbog vudu magije! Starica ubijena jer je saznala za lezbo vezu svoje unuke?!

Kosara Bašević (72) nađena je mrtva u svom stanu 29. oktobra 1996. u Beogradu, u Ustaničkoj ulici 139, u naselju Konjarnik, a nesrećna starica žena ubijena je sa čak 133 uboda nožem! Nedelju dana posle zbog ubistva uhapšena je njena unuka Marija Bogdanović, koja je tada imala 19 godina, i njena nerazdvojna drugarica iz srednje škole Nataša Novaković.

17.02.2025

21:56

Sport

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set