Kraj Ukrajine? Tramp potpisao hitan ukaz: Putin sada ima odrešene ruke da završi sve!
Podeli vest
Predsednik SAD Donald Tramp, koji je stupio na dužnost 20. januara, potpisao je ukaz o privremenoj suspenziji svih američkih programa pomoći drugim zemljama na 90 dana, saopšteno je na sajtu Bele kuće.
Kako se navodi, u tom periodu će biti izvršena provera kako bi se utvrdilo da li je ta pomoć u skladu sa političkim ciljevima nove administracije.
Na kurskom pravcu ruska vojska je primenila inovativnu taktiku koja je izazvala značajne gubitke u redovima Oružanih snaga Ukrajine. Prema informacijama Telegram kanala „ŠOT“, ruski borci koriste bespilotne letelice (dronove) za precizne napade na neprijateljske kolone koje pokušavaju da dostave pojačanja iscrpljenim jedinicama na prvim linijama fronta.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da preferira upotrebu tarifa kao sredstva pritiska na Rusiju, ističući da su efikasnije od tradicionalnih sankcija.
Takođe se ističe da „industrija i birokratija inostrane pomoći SAD ne odgovaraju američkim interesima i da su u mnogim slučajevima u suprotnosti sa američkim vrednostima“.
Kako piše AP, inostrana pomoć Sjedinjenih Američkih Država u celini nije iznosila više od jedan odsto budžeta, izuzev posebnih slučajeva kao što je podrška Ukrajine. Stejt department je saopštio u januaru da je od februara 2022. godine za vojnu pomoć Ukrajini izdvojeno skoro 66 milijardi dolara, a od 2014. godine – skoro 70 milijardi.
Ukrajinski partizanski pokret Ateš saopštio je da je zabeleženo značajno povećanje vojnog prisustva na nekadašnjoj sovjetskoj bazi podmornica na Krimu, što, prema njihovim navodima, ukazuje na ponovno stavljanje objekta u funkciju vojne infrastrukture.
Među drugim zemljama koje su primale pomoć od SAD navode se Izrael (3,3 milijarde dolara godišnje), Egipat (1,5 milijardi dolara godišnje) i Jordan (1,7 milijardi dolara godišnje). Te države dobijaju pomoć u okviru dugoročnih programa, zato je malo verovatno da će Trampov ukaz uticati na njih, ističe AP.
Podsećamo, Moskva osuđuje zapadnu vojnu pomoć Ukrajini, ističući da se time produžava sukob i doliva ulje na vatru.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vrlo loša budućnost čeka NATO ukoliko članice Alijanse odbiju da pomognu Sjedinjenim Američkim Državama u obezbeđivanju plovidbe kroz Ormuski moreuz, upozorio je američki predsednik Donald Tramp.
Mogućnost ublažavanja sankcija Rusiji pojavila se nakon telefonskog razgovora američkog predsednika Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina.
Moskva se sve češće pominje kao ključna adresa za smirivanje rastuće krize između Sjedinjenih Država, Izraela i Irana, dok Vašington sve otvorenije pokušava da uključi Kremlj u rešavanje sukoba. Međutim, ruska strana jasno pokazuje da takva pomoć neće doći bez političke cene.
Na kurskom pravcu ruska vojska je primenila inovativnu taktiku koja je izazvala značajne gubitke u redovima Oružanih snaga Ukrajine. Prema informacijama Telegram kanala „ŠOT“, ruski borci koriste bespilotne letelice (dronove) za precizne napade na neprijateljske kolone koje pokušavaju da dostave pojačanja iscrpljenim jedinicama na prvim linijama fronta.
Ekipa Informera posetila je dečaka Andriju Kneževića iz Bajine Bašte, koji je rasplakao i raznežio celu Srbiju, nakon što je iskreno i kroz suze radosnice reagovao na posetu predsednika Aleksandra Vučića.
Građani Crne Gore, koji kroz poreze pune državni budžet, narednih 12 meseci mogli bi da finansiraju funkcionersku nadoknadu Mirjani Pajković ukoliko ona podnese zahtev za njeno ostvarivanje.
Prava “drama” odigrala se tokom jutrošnje promocije izborne liste „Kladovo ima nas – vreme je za promene“ na lokalnoj pijaci u selu Brza Palanka, a sve ukazuje na to da su blokaderi svesno izmislili incident kako bi obmanuli javnost i pokušali da izvuku političku korist!
Iz Hrvatske su prethodnih dana stizale pretnje iz Domovinskog pokreta da pre nego Srbija upotrebi kineske balističke rakete na ruskim MiG-ovima, "spremi i upali traktore, jer će proći kao 1995. godine u Oluji".
Željka Cvijanović, srpski član Predsedništva BiH izjavila je da je neozbiljno reći da je BiH na korak do članstva u NATO savezu ili da su ispunjeni svi uslovi da BiH dobije poziv za članstvo.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Licenca za NIS produžena je do 17. aprila, a prema rečima ekonomiste, odluka OFAC-a i aktuelna gasna strategija pokazuju da Srbija uspešno balansira između globalnih energetskih izazova i potreba svojih građana i privrede.
Najskuplji i najekskluzivniji automobil na ovogodišnjem Sajmu automobila u Beogradu je "Maserati MC20 Cielo", a cena izloženog modela iznosi neverovatnih 375.440 evra!
Policija u Beogradu uhapsila je R. C. (34), F. S. (24) i J. V. (39) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje opšte opasnosti.
Dalibor M. koji je sinoć u Savskoj ulici čekićem udarao policijske automobile i povredio policajca, dobro je poznat bosanskoj policiji. Naime, on je u Bosni i Hercegovini osuđen na 8 godina zbog šverca oružja i organizovanja kriminalne grupe.
Nakon stravičnog otkrića na Vračaru, gde je telo Stele Savić za kojom se tragalo danima, pronađeno u ventilacionom otvoru zgrade, stanari kažu da su u šoku i da je gotovo nemoguće da je žena upala u otvor, naročito imajući u vidu njegove dimenzije i položaj.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Čuveni majstor borilačkih veština i zvezda akcionih hitova poput "Delta Force" i "Missing in Action", Čak Noris (86), preminuo je u četvrtak ujutru na Havajima, saznaje TMZ.
Glumac Čak Noris preminuo je jutros u 86. godini života u bonici na Havajima. Ostaće upamćen po legandarnoj ulozi Kordel Voker u seriji "Voker, teksaški rendžer".
Neobična biznis ideja iz Velike Britanije podigla je veliku prašinu kada je Džordž Najtingejl iz Eksetera odlučio da napravi alkohol na potpuno nesvakidašnji način, koristeći garderobu zvezda za odrasle.
Ništa ne raduje psa više od boravka napolju i udisanja čistog vazduha. Izlazak u šetnju nije samo prilika da obavi nuždu, već i vreme kada troši energiju, upoznaje svet oko sebe i dodatno se povezuje sa vlasnikom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar