U petak se očekuje državni udar! Fico hitno uvodi vanredno stanje, Majdan pred vratima Slovačke?!
Podeli vest
Slovački premijer Robert Fico sazvao za četvrtak u 9 Savet bezbednosti i moguće je uvođenje vanrednih mera pošto se u petak očekuje pokušaj nasilnog preuzimanja vlasti.
Podetimo, Fico je prethodno otkrio da ga je obaveštajna služba zemlje upozorila da postoji plan da se izvede puč.
Opozicija u slovačkom parlamentu odustala je od inicijative za pokretanje glasanja o nepoverenju vladi Roberta Fica, optužujući premijera da sve više uvlači zemlju u sferu uticaja Ruske Federacije.
Slovački premijer Robert Fico izjavio je da bi, pre svega, želeo da smanji evropsku pomoć Ukrajini, ali da je za takvu odluku potrebna jednoglasnost u Evropskom savetu, prenose danas slovački mediji.
19.01.2025
16:10
Fico je rekao da iza ovog plana stoji slovačka opozicija i da se sprema da ga sruši državnim udarom.
Slovačka opozicija optužila je Fica da je položio temelj za izlazak te zemlje iz Evropske unije, ali je odustala od svog predloga za izglasavanje nepoverenja njemu, i njegovoj vladi, preneo je Rojters.
Premijer Slovačke, Robert Fico, stao je u odbranu potpredsednika Vlade Tibora Gašpara, koji je otvoreno govorio o mogućnosti da njihova zemlja razmotri izlazak iz EU i NATO-a.
Slovačka vlada igra vrlo opasnu igru kritikujući vojnu pomoć Ukrajini i približavajući se Rusiji, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u intervjuu poljskim medijima 16. januara.
18.01.2025
10:40
Fico je zauzvrat optužio prozapadnu opoziciju da planira proteste koji bi paralizovali njegovu administraciju.
Opozicija je saopštila da je povukla predlog u znak protesta zbog Ficove odluke da se debata zatvori za javnost, uz obrazloženje da će se na njoj raspravljati o tajnim informacijama.
Slovački poslanici trebalo je u utorak na vanrednoj sednici iza zatvorenih vrata da raspravljaju o zahtevu opozicije da se glasa o poverenju vladi premijera Roberta Fica.
Potpredsednik parlamenta Peter Ziga objasnio je da je sednica trebalo da bude zatvorena za javnost da bi Fico izneo poverljive informacije, ali da bi ostali poslanici mogli o njima da govore u svojim obraćanjima. Opozicija je kritikovala ovaj potez, tražeći da čitava debata bude javna kao što je uobičajeno, tvrdeći da se Fico "plaši da javno govori o svojim neuspesima".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Opozicija u slovačkom parlamentu odustala je od inicijative za pokretanje glasanja o nepoverenju vladi Roberta Fica, optužujući premijera da sve više uvlači zemlju u sferu uticaja Ruske Federacije.
Udar Oružanih snaga Rusije hipersoničnom raketom „Orešnik“ ozbiljno je poljuljao spremnost Zapada da pošalje svoje trupe na teritoriju Ukrajine, piše kineski portal Sohu.
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Propali političar Zoran Živoković, ideolog blokadera i jedan od najostrašćenijih dežurnih napadača vlasti, hteo bi da hapsi predsednika Srbije Aleksandra Vučića po ugledu na lidera Venecuele Nikolasa Madura.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić započeo je posetu Ujedinjenim Arapskim Emiratima, gde će prisustvovati svečanom otvaranju Nedelje održivosti 2026, a sastao se i sa domaćinom skupa šeikom Mohamedom bin Zajedom al Nahjanom.
Bivši predsednik Srbije Boris Tadić kritikovao je blokadere, a potom potvrdio da aktuelni predsednik Aleksandar Vučić ne radi ništa van svojih ovlašćenja
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE), gde se sastao sa domaćinom skupa, šeikom Mohamedom bin Zajedom al Nahjanom.
Tokom dosadašnjeg Exatlon takmičenja influenser Jovan Radulović Jodžir imao je svoje uspone, padove i smešne momente, a sve to zabeležila je naša kamera.
Prvi eliminisani takmičar najvećeg sportskog rijalitija na svetu Exatlona Marko Milovanović u Dominikansku Republiku je došao sa namerom da pobedi, ali je onda ekspresno došlo do bolnog otrežnjenja u vidu ispadanja.
Prvi takmičar koji je napustio Exatlon, najveći sportski rijaliti program na svetu, Marko Milovanović, bio je gost specijalne emisije na Informer televiziji, gde je govorio o boravku u Dominikanskoj Republici i iskustvu u takmičenju.
U najvećem sportskom rijalitiju na svetu, sukob između Sanje Kalinović i devojaka u Plavom timu ne jenjava i nikako ne mogu da pronađu zajednički jezik.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Raketa Indijske organizacije za svemirska istraživanja (ISRO), koja je nosila 16 tovara tereta sa opremom i eksperimentima, uključujući satelit za osmatranje Zemlje, skrenula je sa planirane putanje ubrzo nakon lansiranja.
U Srbiji će dana ujutru biti hladno sa slabim i umerenim, na jugozapadu i jugu ponegde i jakim mrazem, a tokom dana biće umereno do potpuno oblačno i malo toplije vreme.
Najpoznatija srpska doktorka i bivša poslanica, dr Nada Macura (78), doživela je veliku neprijatnost pre dva dana, 11. januara, kada je pokradena u gradskom prevozu u Beogradu.
Pred Osnovnim javnim tužilaštvom u Rumi (OJT) počeo je krivični postupak protiv V.N. (49) iz Borče, zbog teške saobraćajne nesreće u kojoj je život izgubilo pet osoba.
Glumac Enis Bešlagić oglasio se iz bolnice, gde je završio na preventivnim lekarskim pregledima pred početak nove turneje, čime je svojom objavom na Fejsbuku nakratko zabrinuo javnost.
Jedna saobraćajna nesreća dovoljna je da se sruši fasada i ogoli mračna strana ljudske prirode, a upravo je to tema domaćeg trilera "Saučesnici" koji od 14. januara stiže na velika platna.
Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.
Bivšeg košarkaša Nikolu Pekovića, još zakonita supruga Violeta Peković, navodno je prijavila za nasilje u porodici i protiv njega podnela krivičnu prijavu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar