Nemci najavili otvoren rat sa Rusijom! Više nema dileme, sprema se stravično krvoproliće: Evo kada napadaju...
Podeli vest
Nemački ministar odbrane Boris Pistorijus upozorio je na moguću pretnju napada Rusije na zemlje NATO-a u periodu 2029–2030. godine. Prema njegovim rečima, do tada Rusija može da poveća broj vojnika u svojoj armiji na 1,5 miliona.
- Uzimajući u obzir rast broja pripadnika ruske vojske, postoji teoretska verovatnoća da bi Rusija mogla pokušati da napadne zemlje NATO-a u 2029–2030. godini. Upravo zbog toga je posebno važno osigurati odbrambene sposobnosti Alijanse do tada - izjavio je Boris Pistorjius, prenosi Ukrajinska pravda.
Podmornica britanske kraljevske mornarice izronila je u blizini ruskog izviđačkog broda kod engleske obale u znak upozorenja da prestane da špijunira britanske podvodne kablove, rekao je ministar odbrane Džon Hili, prenose danas mediji.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp napravio je grešku i izabrao besperspektivan pristup ako planira da sa Rusijom razgovara ultimatuma, izjavio je Leonid Ivljov, poslanik Državne dume iz krimskog regiona i rezervni general-major.
23.01.2025
09:10
Prema rečima ministra, vojni stručnjaci pažljivo prate situaciju u Rusiji.
- Vojni stručnjaci veoma detaljno proučavaju dešavanja u Rusiji. Tamo se značajno razvija vojna industrija, proizvodi se veliki broj tenkova i aviona, što ukazuje na značajan rast kapaciteta i broja ruskih oružanih snaga. Očekuje se da bi do 2026. godine broj vojnika u njihovoj vojsci mogao dostići 1,5 miliona - naglasio je Pistorijus.
Ministar je takođe istakao da stručnjaci smatraju da bi Vladimir Putin mogao sprovesti reorganizaciju svojih oružanih snaga u periodu 2029–2030. godine kako bi stvorio uslove za mogući teoretski napad na druge zemlje, uključujući države NATO-a.
U raketnom napadu koji su ruske trupe tokom noći izvršile na ukrajinski grad Zaporožje jedna osoba je poginula, 16 je povređeno, a među njima i dvomesečna beba, saopštio je Ivan Fedorov, šef Zaporiške vojne uprave.
Zapadne zemlje nisu zainteresovane za okončanje sukoba u Ukrajini jer strahuju od povlačenja Sjedinjenih Američkih Država iz Evrope pod novim predsednikom Donaldom Trampom, izjavio je profesor Čikaškog univerziteta Džon Miršajmer u intervjuu za Jutjub kanal Glena Dizena.
23.01.2025
07:10
- Zbog toga moramo obezbediti našu odbrambenu sposobnost do tada. Taj zadatak, naravno, zahteva vreme i značajna finansijska sredstva, ali odlučni smo da ga ostvarimo - zaključio je Pistorijus.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nemački vojni komentator lista Bild i otvoreni simpatizer ukrajinskih snaga Julijan Repke ocenio je da se Ukrajina nalazi na ivici strateškog poraza, uz poruku da se „stvarnost više ne može prikrivati PR-kampanjama ukrajinskog Generalštaba“.
Nemačka će do kraja 2026. zaključiti ugovore za nabavku vojne opreme u vrednosti većoj od 80 milijardi evra, što predstavlja pet do šest puta veće troškove od uobičajenih mirnodopskih nivoa, saopštavaju nemački izvori.
Podmornica britanske kraljevske mornarice izronila je u blizini ruskog izviđačkog broda kod engleske obale u znak upozorenja da prestane da špijunira britanske podvodne kablove, rekao je ministar odbrane Džon Hili, prenose danas mediji.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Profesor Pravnog fakulteta u Beogradu Vladan Petrov ocenio je da je legitimno da se razmatra ideja promene u organizaciji tužilaštva i beogradskih osnovnih sudova, koju je najavio predsednik skupštinskog Odbora za pravosuđe Uglješa Mrdić, navodeći da najčešće rešenje jeste da postoji sud i tužilaštvo koji prate jedni druge.
Policijska uprava za grad Beograd ističe da su neistiniti navodi koji su se pojavili u pojedinim medijima i na društvenim mrežama, a u kojima se tvrdi da su policijski službenici Policijske stanice Palilula, Policijske uprave za grad Beograd, odbili da obezbeđuju prostor Pionirskog parka, gde se održava prijavljeno javno okupljanje.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vladika Heruvim poručio je da su očuvanje vere, identiteta i zajedništva Srba u Hrvatskoj, kao i rad fondacije Sveta Petka na podršci deci, kulturi i crkvenom životu, ključni za opstanak naroda i njegovo mirno, složno i dostojanstveno napredovanje.
Upozorenja na prevare koje stižu putem SMS poruka ili e mejlova, objavljivana su više puta u sredstvima javnog informisanja, ali prevaranti ne odustaju!
Dan nakon stravičnog zločina koji je juče otkriven u Čačku u Ulici Ratka Mitrovića, javnost je i dalje u šoku. V.Č.(47) nožem je usmrtio svoje roditelje majku M.Č. (71) i oca N.Č. (79), nakon cega je sebi oduzeo život.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar