Bajden zbog Putina ide na električnu stolicu?! Pojavila se šokantna vest u ruskim medijima, ako je to uradio...
Podeli vest
Sjedinjene Američke Države, ako zaista žele da pokažu da su demokratska država, trebalo bi da osude bivšeg predsednika Džoa Bajdena i bivšeg državnog sekretara Entonija Blinkena na smrtnu kaznu zbog navodnog planiranja atentata na ruskog predsednika Vladimira Putina, izjavio je predsednik Državne dume Rusije Vjačeslav Volodin.
Ukrajinski poslanik Aleksandar Dubinski, koji se nalazi u pritvoru zbog sumnje na veleizdaju, optužio je predsednika Volodimira Zelenskog da svojim izjavama o Vladimiru Putinu pokušava da sabotira mirovne pregovore.
Britanski list Tajms izneo je četiri moguća scenarija za razvoj ukrajinskog sukoba, uključujući potencijalni poraz Ukrajine.
30.01.2025
00:15
Karlsonove tvrdnje o planiranju atentata
Ove izjave dolaze nakon što je poznati američki novinar Taker Karlson, u razgovoru sa kolegom Metom Tajbijem, tvrdio da je administracija Džoa Bajdena razmatrala atentat na Vladimira Putina.
Karlson je izneo tezu da su SAD želele da eskaliraju sukob s Rusijom do tačke otvorenog rata, ali nije predočio konkretne dokaze za ovu tvrdnju.
Ruska vojska počela je da koristi novu vrstu FPV dronova opremljenih špijunskim kamerama koje mogu prenositi video-signal, objavio je američki magazin Forbs.
Volodimir Zelenski, uz podršku Zapada, sposoban je da stvori drugi front protiv Rusije na teritoriji Belorusije ili Moldavije, ne uzimajući u obzir stav svog američkog kolege Donalda Trampa.
29.01.2025
23:15
Volodin je ocenio da i samo pominjanje ovakvih planova predstavlja ozbiljan presedan koji ugrožava globalnu stabilnost. Prema njegovim rečima, ukoliko se Bajden i Blinken ne suoče sa pravnim posledicama, Vašington gubi svako pravo da drži lekcije drugima o demokratiji i vladavini prava.
- To je zločin. Neka dokažu da su demokratska zemlja. Neka Bajden zajedno sa Blinkenom sedne na električnu stolicu – tek tada će ceo svet videti šta je prava demokratija. A ako ovo zataškaju i ignorišu, neka više ne pokušavaju da podučavaju druge kako se vodi država - izjavio je Volodin.
Foto: Reuters
Sumnje i optužbe Moskve
Spekulacije o pokušaju atentata na ruskog predsednika prisutne su već neko vreme u ruskim i zapadnim medijima.
Moskva već godinama tvrdi da su Sjedinjene Američke Države opsednute idejom smene ruskog rukovodstva – bilo kroz ekonomske sankcije, vojni pritisak ili čak atentate.
Ove tvrdnje dodatno su podgrejane izjavama ruskih obaveštajnih zvaničnika, koji tvrde da američke specijalne službe vode operacije informativnog i psihološkog rata kako bi destabilizovale Rusiju. Čak i same diskusije o mogućim atentatima, prema njima, predstavljaju direktnu pretnju suverenitetu zemlje.
Dmitrij Peskov, portparol Kremlja, ranije je izjavio da ovakve optužbe nisu neutemeljene i da Zapad ne krije neprijateljske namere prema Rusiji.
Istorijska paralela sa politikom SAD
Ruski zvaničnici podsećaju da su SAD i NATO u prošlosti aktivno učestvovali u eliminaciji političkih lidera širom sveta – od Bliskog istoka do Latinske Amerike.
Od početka specijalne vojne operacije u Ukrajini, Vašington i njegovi saveznici u NATO-u kontinuirano su povećavali nivo vojne pomoći Kijevu, isporučujući mu sve naprednije i razornije naoružanje.
Međutim, ruski analitičari ocenjuju da krajnji cilj SAD nije samo poraz Rusije na bojnom polju, već i potpuna promena vlasti u Moskvi.
Bivši analitičar CIA-e Lari Džonson ranije je upozorio da američka politika prema Rusiji sve više podseća na strategiju koju su SAD koristile protiv Sadama Huseina u Iraku i Muamera Gadafija u Libiji.
On smatra da Vašington želi da sprovede „dekapitaciju“ ruskog rukovodstva, ali da bi takav potez mogao imati katastrofalne posledice po globalnu bezbednost.
U Moskvi se postavlja pitanje da li SAD zaista razmatraju atentat na Putina ili je reč o još jednoj informativno-psihološkoj operaciji.
Ruski eksperti upozoravaju da čak i samo pominjanje ovakvih scenarija dodatno povećava tenzije i približava svet globalnom sukobu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin jedan je od lidera koji su se najviše puta našli na meti atentatora. Prema dostupnim informacijama, protiv njega je do sada organizovano najmanje 12 pokušaja ubistva, a koliko ih je u stvarnosti bilo – ostaje nepoznato.
Pokušaj atentata na mitropolita krimskog Tihona (Ševkunova) predstavlja direktan udar na predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je poslanik Državne dume Anatolij Vaserman.
Ukrajinski poslanik Aleksandar Dubinski, koji se nalazi u pritvoru zbog sumnje na veleizdaju, optužio je predsednika Volodimira Zelenskog da svojim izjavama o Vladimiru Putinu pokušava da sabotira mirovne pregovore.
Pet porodica tragično stradalih u padu nadstrešnice 1. novembra u Novom Sadu do sada su se javno oglasile i osudile pokušaje opozicije sakrivene iza studenata da tragediju koriste u političke svrhe i za izazivanje nereda širom Srbije.
Reporterka antisrpske N1 televizije intervjuisala je opozicione poljoprivrednike koji su od Vučićeve vlasti dobili milione, a koji su izneli odvratne uvrede na račun studenata koji mirno protestuju u Pionirskom parku želeći da nastave studije.
Posebno odeljenje za borbu protiv visokotehnološkog kriminala dalo je nalog policiji da hitno identifikuje lice koje je na društvenoj mreži "Instagram" objavilo fotografiju automatske puške i municiju, uz poruku "vidimo se sutra".
Danijela Nikolić (36) iz Jadranske Lešnice nadomak Loznice nestala je 13. marta u 19:15 sati, a iza sebe je ostavila samo dva pisma, kako su članovi njene porodice rekli.
Prva supruga Stefana Prvovenčanog bila je vizantijska princeza Evdokija Anđel. U istoriji Evdokija je ostala upamćena kao "grešna" ili "šugava" princeza, proterana iz Srbije.
Maksimalna temperatura danas će 26 stepeni, što je nadprosečno visoka temperatura za ovaj period godine, nakon koje se očekuje dolazak ciklona sa područja Sahare.
Evropski region prijavio je najveći broj slučajeva morbila u poslednjih 25 godina, a stručnjaci navode da vakcinacija protiv malih boginja i dopiranje do neodlučnih roditelja su prioritet, kako bi se stalo na put fatalnim ishodima.
Alan Marković (26) je posle pijanke sa ocem uleteo u sobu kod babe Ljubice (86) i dede Milana (88) i tražio im 10.000 dinara od njihove penzije da nastavi da pije, kad su ga odbili, uzeo je sekiru i izmasakrirao ih!
Nenad Lazić Laki (29) ubijen je 15. marta 2012. godine u Padinskoj Skeli. Za ubistvo je optužen Milan Jovičić Robi, ali je, naposletku, pravosnažno oslobođen optužbi. Ipak, njegov saučesnik nije, što taj slučaj čini jednim od najčudnijih u domaćem pravosuđu.
Najnovije informacije o kući strave u Brčkom, u kojoj je otriveno 31 dete, od kojih najmlađe ima svega nekoliko meseci, otkrivaju jezive detalje, između ostalog i to da su deca zapuštana i zlostavljana.
Navijači Partizana na društvenim mrežama osuli su paljbu po košarkašu Barselone Kevinu Panteru, koji je u jučerašnjoj utakmici 29. kola Evrolige ubacio 25 poena protiv bivšeg kluba.
Košarkaši Denver Nagetsa u subotu ujutru pobedili su Los Anđeles Lejkerse sa 131:126, a najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je ko drugi nego srpski centar Nikola Jokić. On je meč okončao sa 28 poena, a ovog puta izostao je tripl-dabl, pošto je zabeležio sedam skokova i pet asistencija.
Britanski vozač Lando Noris osvojio je pol poziciju za nedelju trku Velike nagrade Australije (Sport klub 3 06.00), dok je njegov timski kolega iz Meklarena Oskar Pjastri stigao do drugog startnog mesta.
Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović na teren će se vratiti najverovatnije 4. aprila, nakon što je prošle nedelje bio hospitalizovan zbog ubrzanog rada srca, tvrde mediji iz Saudijske Arabije.
Dušan Tadić napušta Fenerbahče i vraća se u Ajaks naredne sezone, prenose turski mediji. Iako je kapiten istanbulskog tima jedan od ključnih igrača ekipe Žozea Murinja, kako se navodi, on je postigao dogovor sa holandskim velikanom.
Anđela Đuričić i Nenad Marinković Gastoz imaju turbulentan odnos, a nakon sinoćnih provokacija njihova veza postala je glavna tema na društvenim mrežama.
Ivan Gavrilović sprema nove pesme, ali prati i aktuelna dešavanja na estradi. O prijateljstvu sa Cecom Ražnatović u čijoj je emisiji nedavno gostovao govori sa puno poštovanja, a evo šta kaže o pevačicinom sukobu sa Jelenom Karleušom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar