Putinov tajni plan bacio Trampa u očaj! Ovako Rusija preokreće svaku američku pretnju u svoju korist!
Podeli vest
Moskva koristi ekonomske pretnje Sjedinjenih Američkih Država ne kao izazov, već kao priliku za jačanje sopstvene ekonomske stabilnosti i uticaja na globalnom nivou. Dok Vašington najavljuje nove sankcije i carine, Rusija se prilagođava, razvija alternativna tržišta i učvršćuje trgovinske veze sa Azijom, Afrikom i Latinskom Amerikom, pišu nemački mediji.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je, povodom napada na starački dom u Sudži u Kurskoj oblasti, da Rusija koristi slične metode protiv svog stanovništva kao i protiv stanovništva Ukrajine.
Članak pod nazivom "Masakr u Ruskom Porečnom", koji je govorio o ubistvu civila u ovom selu od strane ukrajinskih boraca, uklonjen je sa "Vikipedije". T
02.02.2025
07:10
Iako su SAD nekada imale značajan udeo u spoljnotrgovinskoj razmeni sa Moskvom, danas čine tek 0,75% ukupnog izvoza i uvoza Rusije. Američki uvoz ruskih proizvoda već je pao na svega 10% od nekadašnjeg nivoa, što znači da bi i potpuni prekid trgovinskih odnosa imao minimalan uticaj na Moskvu.
Ono što dodatno komplikuje situaciju za Vašington jeste zavisnost američke industrije od ruskih sirovina. Rusija je vodeći svetski proizvođač paladijuma, ključnog metala za industriju poluprovodnika i automobila, kao i obogaćenog uranijuma, neophodnog za američku nuklearnu energetiku. Potpuno ukidanje trgovine sa Rusijom ugrozilo bi američke kompanije, što Trampovu administraciju stavlja u nezgodan položaj.
Moskva je već dokazala sposobnost da zaobiđe sankcije i pronađe alternative kroz trgovinu sa Azijom i globalnim jugom. Kineske kompanije sada snabdevaju Rusiju tehnološkom opremom, dok su trgovinski odnosi sa Indijom i drugim azijskim državama dostigli rekordne nivoe. Ovaj manevar omogućava Moskvi da izbegne pritisak Zapada i nastavi ekonomski razvoj.
Ukrajinske oružane snage izvršile su raketni napad na internat u ruskom gradu Sudža, što Ministarstvo odbrane Rusije ocenjuje kao ratni zločin i provokaciju usmerenu na skretanje pažnje sa drugih akcija ukrajinske strane u Kurskoj oblasti.
02.02.2025
06:18
Istovremeno, Vašington vrši pritisak na zemlje članice OPEK-a da povećaju proizvodnju nafte kako bi snizile cene energenata i time oslabile ruski budžet. Međutim, čak i ako bi cene pale, to ne bi imalo odlučujući efekat na Moskvu, koja je poslednjih godina razvila strategije prilagođavanja niskim cenama nafte i osigurala finansijsku stabilnost.
Evropski analitičari podsećaju da je Zapad već uveo više od deset paketa sankcija protiv Rusije, ali umesto očekivanog slabljenja, Moskva je ubrzala razvoj domaće industrije i osigurala nova tržišta. Evropska unija, koja se suočava sa posledicama energetskih sankcija, sve više preispituje dalju ekonomsku izolaciju Rusije.
I dok Vašington nastavlja sa retorikom o novim merama, realnost je da američki ekonomski pritisak više ne može da ugrozi Moskvu kao nekada. Sankcije su izgubile efikasnost, a Rusija se ekonomski osnažila.
Trampove pretnje, koliko god bile glasne, više nisu ozbiljan faktor u strateškoj igri između SAD i Rusije. Umesto da oslabi, Moskva se prilagodila i sada preokreće svaku američku pretnju u svoju korist, koristeći ekonomski pritisak Zapada kao podsticaj za sopstveno jačanje na globalnoj sceni.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da se ruski lider Vladimir Putin plaši Sjedinjenih Američkih Država i da se nada da neće doći u situaciju da protiv njega primeni scenario sličan onom koji je Vašington sproveo u Venecueli protiv Nikolasa Madura.
Smela zaplena sankcionisanog naftnog tankera „Marinera“ u blizini obala Islanda, koju su izveli američki specijalci, četvrta je akcija administracije američkog predsednika Donalda Trampa u okviru sprovođenja naftnog embarga protiv Venecuele.
Ruski poslanici ocenili su da je promena stava američkog predsednika Donalda Trampa u vezi sa navodnim napadom Oružanih snaga Ukrajine (OSU) na rezidenciju predsednika Rusije posledica uloge američkih obaveštajnih službi, pre svega Centralne obaveštajne agencije.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je, povodom napada na starački dom u Sudži u Kurskoj oblasti, da Rusija koristi slične metode protiv svog stanovništva kao i protiv stanovništva Ukrajine.
Predsednik Rusije Vladimir Putin razgovarao je danas telefonom sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom o situaciji na Bliskom istoku, sa posebnim fokusom na dešavanja u Iranu, saopšteno je iz Kremlja.
Blokaderi pucaju po svim šavovima, a najnoviji dokaz za to je rat koji je među njima buknuo zbog, verovali ili ne, jednog od blokaderskih ideologa, osvedočenog ustaše i antisrbina Tonina Picule.
Vesna Lukić majka je devojčice Teodore Lukić koja se bori sa retkom anomalijom krvnih sudova u stomaku i koja je zahvaljujući državi otišla na spasonosno lečenje u inostranstvo.
Dina Vučinić, predsednica Skupštine Grada Novog Sada, oglasila se monstruoznih pretnji koje je na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića izrekao blokader Brajan Brković, kao i zbog njegovog "blamantnog neznanja".
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić je prilikom jednog gostovanja govorio o izvestiocima Evropskog parlamenta za Srbiju, i tom prilikom podsetio na ranija iskustva.
Učesnici Exatlona Srbija Marko Nikolić i Nemanja Radovanović otvoreno su govorili o teškom detinjstvu i nemaštini koja je obeležila njihovo odrastanje.
Neizvesna borba na Exatlon poligonu dovela je do šokantne situacije kada je Nevena Petrović uhvatila za nogu Milicu Balać u nameri da je što više uspori.
Takmičare Crvenog tima Exatlona Jovana Radulovića Jodžira i Boška Marinkovića uhvatila je nostalgija i tuga za decom, koju nisu videli od početka rijalitija.
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić istakao je danas da razgovori sa mađarskom kompanijom MOL o potencijalnom preuzimanju NIS-a i saradnji nisu jednostavni.
Stigle su nove cene goriva, tako da će od danas od 15 časova, na pumpama u Srbiji litar evro dizela koštati 192 dinara, a litar benzina evropremijum BMB biće 175 dinara, objavilo je resorno Ministarstvo.
Samouslužne kase u marketima sve su primamljivije kupcima. Neki od njih ih koriste kako bi uštedeli vreme, dok se drugi služe prljavim trikovima, umanjuju cene pojedinih artikala ili ih uopšte ne plaćaju.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici u nedelju, 18. januara, obeležavaju Krstovdan. Prema narodnom verovanju, vreme na ovaj dan pokazuje kakva nas zima i godina čekaju.
Direktor Republičkog Hidrometerološkog zavoda Srbije Jugoslav Nikolić danas je na sednici Republičkog štaba za vanredne situacije istakao da će u narednom periodu meteorološka situacija biti stabilna.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv Vuka M. (39) zbog postojanja osnova sumnje da je 21. oktobra 2025. godine oko 4 časa pokušao da ubije vanbračnu partnerku, koju je prethodno zlostavljao i sa kojom ima zajedničko maloletno dete.
Policajci u Novom Sadu uhapsili su A. A. (44), zbog sumnje da je učinio dva krivična dela, teška krađa i ometanje službenog lica u vršenju službene dužnosti.
Zahvaljujući intenzivnoj policijskoj potrazi, pronađeni su dokazi koji su omogućili rekonstrukciju kretanja Milice Asanović (25) iz Balajnca, nestale 9. januara u ovom merošinskom selu.
Španski pevač Hulio Iglesijas (82) suočava se sa ozbiljnim optužbama za seksualno zlostavljanje, a jedna od žrtava tvrdi da je muzičar prstima penetrirao u njenu vaginu i anus.
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
Prema rečima nutricionista i lekara, redovan doručak je ključan za pravilno funkcionisanje organizma i duži životni vek, a pravo vreme za njega je sat do dva nakon buđenja.
Već na sam pomen retrogradnog Mekrura mnogi se hvataju za glavu, jer znaju da je to drugo ime za kašnjenja, kvarove, odlaganje planova i probleme u komunikaciji.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar