• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: informer.rs

09.02.2025

13:45

Haos! Desničar pobio ljude i zabarikadirao se! Ima bombu i odbija da se preda, policija hitno stigla na lice mesta!

Shutterstock

Vesti

Haos! Desničar pobio ljude i zabarikadirao se! Ima bombu i odbija da se preda, policija hitno stigla na lice mesta!

Podeli vest

Jedan muškarac, koji tvrdi da je ubio dvoje ljudi, zabarikadirao se u stolarskoj radionici u selu Gonoi, u grčkoj oblasti Tesalija, dok su na licu mesta raspoređene specijalne snage policije, prenose danas grčki mediji.

Osumnjičeni, muškarac star oko 60 godina, pozvao je policiju i priznao da je ubio dve osobe. Nakon njegove dojave, policija je na licu mesta pronašla telo jednog ubijenog, za koga se veruje da je romske nacionalnosti, prenosi Ekatimerini.

Prema izveštajima lokalnih medija, osumnjičeni je poznat po svojoj političkoj aktivnosti u ekstremno desničarskoj partiji „Zlatna zora“ i ranije je bio kandidat te stranke za poslanika u parlamentu.

Trenutno su u toku pregovori policije sa osumnjičenim, koji je navodno naoružan granatom i odbija da se preda.

Šta je „Zlatna zora“?

„Zlatna zora“ (Hrisi Avgi) bila je ekstremno desničarska politička stranka u Grčkoj, poznata po svojoj nacionalističkoj, antiimigrantskoj i nasilnoj retorici. Osnovana 1985. godine, stranka je stekla značajnu popularnost tokom ekonomske krize u Grčkoj, posebno između 2012. i 2019. godine, kada je imala poslanike u grčkom parlamentu.

Grčka vlada je 2020. godine zvanično proglasila „Zlatnu zoru“ za kriminalnu organizaciju, nakon što su njeni lideri osuđeni za formiranje zločinačkog udruženja, organizovane napade i politički motivisane ubistva, uključujući ubistvo levičarskog repera Pavlosa Fisasa 2013. godine.

Nakon presude, većina vođa stranke završila je u zatvoru, a partija je izgubila politički uticaj. Međutim, bivši članovi i simpatizeri i dalje deluju u desničarskim ekstremističkim krugovima u Grčkoj.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Panel diskusija "U kola bez alkohola" Agencije za bezbednost saobraćaja
Društvo

Panel diskusija "U kola bez alkohola" Agencije za bezbednost saobraćaja

Agencija za bezbednost saobraćaja, u okviru kampanje "U kola bez alkohola", organizovala je danas panel diskusiju na temu odgovornog ponašanja u saobraćaju, o tome zašto je alkohol jedan od najčešće evidentiranih uticajnih faktora nastanka saobraćajnih nezgoda sa povređenim i poginulim licima i koliko su mladi svesni ovih rizika.

19.03.2025

20:06

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Sport

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set