Rusi pogodili pogon za proizvodnju atomske bombe?! Zastrašujuću eksploziju registrovao čak i Mediteranski seizmološki cetar!
Podeli vest
Rusija je izvela seriju masivnih udara svojim novim raketama 9M723-F3 lansiranim iz operativno-taktičkog raketnog sistema „Iskander-M" po ciljevima u Ukrajini koje nikad dosad nije tukla.
Te rakete sa ogromnom kinetičkom energijom bukvalno "probiju" podzemne bunkere, koji se nalaze duboko pod zemljom.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski objavio je fotografije oštećene kupole koja štiti od širenja radijacije iz uništenog četvrtog reaktora nuklearne elektrane u Černobilju, nakon što je ruski dron pogodio ovu lokaciju
Ukrajina je umorna od oružanog sukoba sa Ruskom Federacijom, Ukrajinci ostaju bez energije, priznao je predsednik Volodimir Zelenski.
14.02.2025
09:10
Prema insajderskim informacijama, uništen je podzemni poligon za nuklearna testiranja. Udar je bio takve siline da je izazvao zemljotres jačine 3,8 stepeni Rihterove skale - u 17.21 po moskovskom vremenu, između Poltave i gradića Rešetilovka.
Registrovao ga je i Mediteranski seizmološki centar na dubini od šest kilometara na teritoriji „između Ukrajine, Moldavije i Rumunije. Severozapadno od rumunskog grada Konstanca.
Neki vojni analitičari smatraju da je raketnim udarima „kritično oštećeni Jablunivska fabrika za preradu gasa koja se nalazi kod mesta Seča (stotinjak kilometara od Poltave) i gasno polje Jarivka u Černovickoj oblasti.
Evropska unija nije u mogućnosti da ispuni zahtev ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i pošalje 200.000 mirovnjaka kao garanciju za potencijalni prekid vatre sa Rusijom, prenosi Njujork tajms pozivajući se na visokog zvaničnika bloka.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski pokušava da prikrije stvarni razmere poraza ukrajinske vojske u Kurskoj oblasti, predstavljajući propalu ofanzivu kao deo jake pregovaračke pozicije, ocenio je ruski poslanik iz Krima Jurij Nesterenko.
14.02.2025
07:40
Drugi smatraju da jeRusija počela da uništava ukrajinske dosad navodno „nedodirljive" objekte. Konkretno da je kijevski u režim Poltavskoj oblasti napravio poligon za testiranje „prljave bombe", sa nadom da će mu pomoći da sa Rusijom razgovara sa pozicije snage.
Seizmolozi iz Poljske otvoreno sumnjaju da je podzemna eksplozija koja se dogodila u blizini Poltave bila nuklearne prirode. Navode da se njen epicentar gotovo u potpunosti poklapa sa lokacijama bunkera, izgrađenih još u sovjetsko vreme, za skladištenje taktičkog nuklearnog oružja.
U Rusiji pretpostavljaju da je režim Zelenskog organizovao tajne testove nuklearnog oružja koristeći materijale dobijene iz atomskih centrala kod Hmeljnickog i Rovna, a delimično i iz Černobilja.
Potpuno otvorenim ostavljaju pitanje: šta kijevski režim tamo pokušava da stvori - „prljavu bombu" ili pravo taktičko nuklearno oružje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki novinar Taker Karlson izjavio je da je ruski predsednik Vladimir Putin jedan od najpoštovanijih svetskih lidera, ističući da je na toj funkciji uradio izuzetno dobar posao, dok su Sjedinjene Američke Države i Zapad, prema njegovim rečima, sami doprineli pogoršanju odnosa sa Moskvom.
Dok je ruski predsednik Vladimir Putin držao godišnje obraćanje javnosti, pažnju zapadnih medija nije privukla samo njegova poruka, već i detalj u pozadini – mapa Rusije koja, prema oceni britanskog Skaj njuza, šalje nedvosmislenu političku poruku o ciljevima Moskve.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski objavio je fotografije oštećene kupole koja štiti od širenja radijacije iz uništenog četvrtog reaktora nuklearne elektrane u Černobilju, nakon što je ruski dron pogodio ovu lokaciju
Ruski predsednik Vladimir Putin obratio se javnosti danas u Moskvi u okviru velike godišnje konferencije sa pitanjima građana i medija. Govorio je o ratu u Ukrajini, odnosima sa Zapadom i ključnim unutrašnjim pitanjima.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić obratila se danas javnosti Srbije nakon što su 4 člana Regulatornog tela za elektronske medije (REM) podneli ostavke.
Zakon o ovlašćenjima za nacionalnu odbranu, koji je potpisao predsednik SAD Donald Tramp, ne ometa buduće pokretanje strateškog dijaloga sa Srbijom, jer ne sadrži pravno obavezujući jezik kojim se takav proces zahteva i ne vrši pritisak na Srbiju, niti pravno obavezuje na priznanje Kosova, saopštila je večeras Pupin inicijativa u osvrtu na usvojeni akt i komentare koji su usledili.
Sudija Apelacionog suda u Beogradu Milimir Lukić, koji je bio jedan od govornika na skupu blokaderskih sudija i tužilaca 7. decembra ispred Ustavnog suda u Beogradu, studirao je punih sedam godina u Prištini i fakultet završio sa prosečnom ocenom 6,07.
Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije najoštrije osuđuje odluku Komonvelta Bahama da prizna jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova, kojom je grubo i svesno narušen međunarodnopravni poredak utemeljen na Povelji Ujedinjenih nacija, upravo u godini u kojoj se obeležava 80 godina od njenog usvajanja.
Jedna od vodećih hrvatskih banaka našla se u centru skandala nakon što je regulator otkrio da je bez pravnog osnova prikupljala lične podatke klijenata, što predstavlja ozbiljno narušavanje njihove privatnosti.
Danas pola Srbije slavi, a pola ide na slavu, pa su se mnogi dosetili kako da zarade na današnji dan i olakašaju roditeljima koji imaju malu decu. Verovali ili ne, napravili su specijalne slavske pakete u takozvanim čuvaonicima.
Ugovor za projektovanje i izgradnju saobraćajnog sistema za Liniju 1 fazu 1 beogradskog metroa, kao i Finansijski protokol između Vlade Srbije i Vlade Francuske o saradnji u oblasti finansiranja faze 1 projekta beogradskog metroa, potpisani su danas u Vladi Republike Srbije.
U mestu Crkvine, na regionalnom putu Tutin – Novi Pazar, oko 19 sati dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj je došlo do prevrtanja putničkog automobila.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Pančevu, u saradnji sa UKP, pod nadzorom Osnovnog javnog tužilaštva, uhapsili su dve osobe koje su osumnjičene da su prodavale prerađeno svinjsko meso zaraženo parazitom "Trichinela spiralis suis", a za obojucu je večeras određen pritvor do 30 dana.
Poruke sa kriptovane aplikacije Skaj ukazuju na to da je Radoje Zvicer tvrdio da zna ko je naručio ubistvo Jevrema Brkovića, koji je u napadu brutalno pretučen, a njegov pratilac Srđan Vojičić ubijen.
Gotovo 13 kilograma kokaina zaplenjeno je u sredu, 17. decembra, na graničnom prelazu Karasovići, a uhapšen je 56-godišnji albanski državljanin koji je drogu pokušao da prokrijumčari iz Republike Hrvatske ka Albaniji, piše Večernji.
Muzej afričke umetnosti u Beogradu poziva ljubitelje avanture i putopisne literature na razgovor o knjizi "U srcu Afrike - Ekspedicija Kragujevac-Kilimandžaro 1975", autora Milana Rakočevića. Događaj će se održati u ponedeljak, 22. decembra u 18 časova.
Ako ste u braku sa Lavom, zvezde vas guraju u najintenzivniji emotivni period do sada – ali uz pravi pristup, kriza može postati snažnija strast umesto razlaza.
Pevačica Marija Šerifović snimila je sina Maria dok peva, a na sve je odreagovala pevačica Verica Šerifović koja je sigurna da će njen unuk naslediti talenat za muziku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar