Hitno! Oglasila se Bela kuća nakon sastanka u Rijadu!
Podeli vest
Bela kuća nazvala je sastanak delegacija SAD i Rusije u Rijadu "istorijskim korakom" ka miru u Ukrajini.
"Sastanak ruskih i američkih zvaničnika bio je prvi od mnogih koraka koji će biti potrebni da se reši sukob u Ukrajini", saopštila je Kerolin Levit za "Foks njuz"
Egipat je danas odložio samit Arapske lige hitno sazvan zbog protivljenja predlogu predsednika SAD Donalda Trampa da se palestinsko stanovništvo raseli iz Pojasa Gaze i preuzme njihova teritorija.
18.02.2025
17:20
Ona je istakla da je potrebno da se razgovara sa svim stranama u sukobu.
Rusku stranu su na sastanku u Rijadu predstavljali ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, pomoćnik predsednika Jurij Ušakov i šef ruskog fonda za direktna ulaganja Kiril Dmitrijev.
Pregovori ruske i američke delegacije završeni su danas u glavnom gradu Saudijske Arabije, Rijadu, posle četiri i po sata, prenose mediji, a sada se spekuliše da bi susret predsednika Vladimira Putina i Donalda Trampa mogao da se dogodi već iduće nedelje, kao i da uskoro treba očekivati početak pregovora o Ukrajini.
Američki državni sekretar Marko Rubio stigao je u Saudijsku Arabiju, gde očekuje da mu se pridruži ruski kolega Sergej Lavrov. To su prvi razgovori američke i ruske delegacije posle više od tri godine, a očekuje se da dvojica diplomata dogovore smernice za kraj rata u Ukrajini.
17.02.2025
23:00
U američkoj delegaciji su bili državni sekretar Marko Rubio, savetnik za nacionalnu bezbednost predsednika Donalda Trampa Majk Valc i specijalni izaslanik američkog lidera za Bliski istok Stiven Vitkof.
Nakon sastanka, ruska i američka delegacija najavile su pozitivne rezultate, dogovor o zajedničkom rešavanju problema i pripreme za nove sastanke.
Američki državni sekretar Marko Rubio i ruski šef diplomatije Sergej Lavrov dogovorili su da:
- Nastave da održavaju kontakte
- Imenuju timove koji je pregovarati o miru u Ukrajini
- Stvore mehanizme kako bi eliminisali "iritantne faktore" u američko-ruskim odnosima
- Sarađuju po pitanjima geopolitičkih interesa
- Rade na ekonomskim prilikama nakon rešenja rata u Ukrajini i pripreme teren za buduća ulaganja
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija je reagovala na tužbu podnetu u Sjedinjenim Američkim Državama zbog takozvanih carskih dugova jasnim stavom i rokovima, odbacujući zahteve fonda koji traži naplatu obaveza još iz vremena Ruske imperije.
Rusija nema nikakve teritorijalne pretenzije prema Grenlandu i ne planira agresivne poteze u Arktiku, izjavio je ambasador Rusije u Danskoj Vladimir Barbin.
Na sastanku s liderima naftnih i gasnih kompanija predsednik SAD Donald Tramp je otkrio razočarenje ruskim liderom Vladimirom Putinom i otkrio da li se za Rusiju sprema isti scenario kao u Venecueli.
Rusija će na međunarodnom sajmu bespilotnih sistema UMEX 2026 u Abu Dabiju predstaviti novu liniju bespilotnih letelica, javila je ruska novinska služba.
Takozvani "kosovski premijer" u tehničkom mandatu Aljbin Kurti izjavio je da je Srbija "bolje nego ikada razumela da je Kosovo država", iako je malo verovatno da će ga uskoro priznati!
Širenje mržnje, pretnje, omalovažavanje, vređanje, fizičko napadanje, stvaranje podela, rušenje, paljenje, uništavanje - to je ono što su blokaderi imali da ponude građanima Srbije poslednjih godinu dana, pa je lako zaključiti na čemu se zasnva njihov plan i program - linč i nasilje.
Ljiljana Smajlović, nekadašnja urednica Politike, gostovala je na TV Prva, gde je o aktuelnim političkim dešavanjima razgovarala sa voditeljkom Marijom Savić Stamenić i Milanom Antonijevićem, poverenikom za zaštitu ravnopravnosti.
Takozvani "kosovski premijer" u tehničkom mandatu Aljbin Kurti izjavio je da je Srbija "bolje nego ikada razumela da je Kosovo država", iako je malo verovatno da će ga uskoro priznati!
Kristijan Šmit, koji u Republici Srpskoj nije priznat za visokog predstavnika jer njegov izbor nije potvrđen u Savetu bezbednosti UN, kaže da ni malo ne oseća odgovornost za zastoj BiH.
Takmičarka Plavih, Anabela Zonai, iskoristila je svoj minut poziva sa porodicom u Exatlonu. Oni su joj odmah dali savet kako da se ponaša u takmičenju.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Ujutru se očekuje slab i umeren mraz, a na pojedinim lokalitetima magla i niska oblačnost, uglavnom u Podrinju i u Timočkoj Krajini, navodi se u prognozi RHMZ-a. Temperatura će se kretati od -9 do -2 stepena, a najviša dnevna biće od -1 do 7.
Ubica je Živku Bakiću, poznatom i kao Žića (43), ispalio devet hitaca, ciljajući mu noge i stopala kako bi ga onesposobio da pobegne. Dok je ranjen puzao kroz sneg, napadač mu je prišao i ispalio dva smrtonosna hica u glavu, a potom pokušao da telo zatrpa snegom kako bi prikrio zločin. Ipak, nešto ga je sprečilo da leš u potpunosti sakrije.
Više javno tužilaštvo u Leskovcu naložilo je psihijatrijsko veštačenje Dalibora Demirovića (43) iz Pečenjevca, koji je osumnjičen da je 2.novembra 2025.godine ubio nevenčanu suprugu Katarinu G. (36) u porodičnoj kući u ovom selu kod Leskovca, a potom njeno telo sakrio u zamrzivač.
Viši sud u Zagrebu juče je izrekao nepravosnažnu presudu majci koja je u januaru prošle godine ubila svoju ćerku bacivši je u reku Savu. Sudija je u obrazloženju posebno naglasila težinu zločina, ističući da je optužena usmrtila dete koje joj je bezuslovno verovalo kao majci.
Đorđije Đoko Pavićević je najpre razmišljao da kamioni Sandera Stanaja ulaze u luku i direktno preuzimaju cigarete, ali je od toga odustao jer je smatrao da je to rizično, pa je izabrao drugačiji način izvlačenja duvanskih proizvoda iz Slobodne zone u Baru.
Glumac i producent Lazar Ristovski postavljen je na čelo Međunarodnog filmskog festivala FEST gde će obavljati funkciju predsednika Glavnog odbora ove manifestacije.
Sin legendarnog Miodraga Petrovića Čkalje želeo je da ode bez pompe i buke. Porodica je ispunila njegovu poslednju želju i sve je obavljeno daleko od očiju javnosti.
U detinjstvu se borila za goli opstanak, postala žena predsednika a onda starost provela u dobu, život naše glumice Mire Stupice nikada nije bio ravna linija.
Zlatni globusi 2026. još jednom su potvrdili da se pažnja publike nakon crvenog tepiha brzo seli tamo gde priče zaista žive, na malim ekranima. Među ovogodišnjim dobitnicima nalaze se i ostvarenja koja su već dostupna na Netfliksu.
Doktorka Dejanira Hitenmozer, glavna veterinarka klinike Small Door Veterinary, izdvojila je tri važne stavke koje bi svaki pas trebalo da ima ispunjene na dnevnom nivou, jer one značajno utiču na kvalitet njegovog života.
Napravite jednostavnu kupku za stopala koristeći samo 3 sastojka - sodu bikarbonu, sirće i toplu vodu, koja može osvežiti stopala, ublažiti umor i ukloniti neugodan miris.
Pevačica Aleksandra Prijović priznala je da se ne snalazi u kuhinji, te je tako za obroke zadužen njen suprug Filip Živojinović ili tim profesionalaca.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar