Zelenski će poludeti! Makron otkrio kada će kraj rata: Evropa shvatila da je gotovo, još samo da Kijev prihvati...
Podeli vest
Primirje između Ukrajine i Rusije moglo bi biti postignuto u narednim nedeljama, izjavio je francuski predsednik Emanuel Makron nakon sastanka sa američkim predsednikom Donaldom Trampom u Beloj kući.
Rezolucije u Ujedinjenim nacijama, koje su usmerene protiv bilo koje strane u sukobu, ne doprinose pronalaženju rešenja za Ukrajinu, izjavio je državni sekretar SAD Marko Rubio.
Katastrofa ruske nuklearne podmornice Kursk, u kojoj je 2000. godine stradalo 118 mornara, i dalje izaziva kontroverze. Bivši američki predsednik Bil Klinton tvrdi da postoje indicije da je Vladimir Putin tada doneo odluku da odbije međunarodnu pomoć kako bi zaštitio vojne tajne Rusije.
25.02.2025
08:40
- Moramo brzo da delujemo, ali pre toga je neophodno postaviti temelje za primirje u Ukrajini - rekao je Makron, prenosi Rojters. On je dodao da je u razgovoru sa Trampom postignut visok nivo saglasnosti o ključnim pitanjima.
Makron je takođe potvrdio da su pokrenuti pregovori o regionalnoj bezbednosti, pri čemu je naglasio da su ekonomski i vojno-strateški faktori ključni za dugoročnu stabilnost.
Dok traju intenzivni pregovori između Rusije i Sjedinjenih Država o budućnosti ukrajinskog sukoba, jedno od glavnih pitanja postaje sudbina Odese. Ovaj strateški grad na obali Crnog mora mogao bi biti ključni element mogućeg dogovora između Moskve i Vašingtona, a opcije za njegov status postaju sve jasnije.
Američki predsednik Donald Tramp tvrdi da je ruski predsednik Vladimir Putin pristao na raspoređivanje evropskih mirovnih snaga u Ukrajini kao deo potencijalnog mirovnog sporazuma.
25.02.2025
07:28
Govoreći o potencijalnim inicijativama, Makron je istakao važnost američkih ekonomskih interesa u eksploataciji minerala u Ukrajini, kao i potrebu za jačanjem vojne moći Kijeva.
- Ovo nije samo političko, već i ekonomsko i strateško pitanje - rekao je Makron, nagoveštavajući mogućnost dublje saradnje između Evrope i SAD u domenu odbrane i industrijskih ulaganja.
Evropa ne želi trgovinski sukob sa SAD
Makron je naglasio da Evropa ne sme ući u trgovinski rat sa Sjedinjenim Državama, već da je ključ ojačavanje ekonomske i bezbednosne saradnje.
- Nije nam potreban trgovinski rat sa SAD - poručio je Makron, dodajući da bi Evropska komisija uskoro mogla doneti odluku o povećanju finansiranja za jačanje odbrane.
Hitna diplomatska misija u Vašingtonu
Francuski predsednik doputovao je u Vašington u nedelju uveče, a već u ponedeljak sastao se sa Donaldom Trampom u Beloj kući.
Kako je prenela BFM televizija, Makronova poseta ocenjena je kao "hitna misija", tokom koje će pokušati da ublaži američki stav prema Ukrajini. Francuska, kako se navodi, upozorava da ne treba srljati u "na brzinu sklepan" dogovor o primirju, već da je potreban strateški održiv sporazum koji će garantovati dugoročnu stabilnost regiona.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija predstavlja jedno od najperspektivnijih tržišta za ulaganja, izjavio je poznati američki investitor Džim Rodžers, naglasivši da je spreman da ponovo investira u rusku ekonomiju odmah nakon ukidanja zapadnih sankcija.
Neimenovani visoki diplomata iz Evropske unije izjavio je da je francuski predsednik Emanuel Makron u sporu oko zamrznutih ruskih sredstava „izdao“ nemačkog kancelara Fridrih Merc, svesno prihvatajući da će zbog toga morati da plati političku cenu, piše britanski list Fajnešel tajms.
Čitaoci francuskog izdanja Le Figaro izrazili su oduševljenje govorom Vladimira Putina tokom „Direktne linije“ i ogorčenje nesposobnošću evropskih lidera.
Rezolucije u Ujedinjenim nacijama, koje su usmerene protiv bilo koje strane u sukobu, ne doprinose pronalaženju rešenja za Ukrajinu, izjavio je državni sekretar SAD Marko Rubio.
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Novinar Uroš Piper raskrinkao je pakleni plan blokadera za sutra, 28. decembar, za kada su oni koji pokušavaju da ruše Srbiju najavili novi protest u gradovima širom zemlje, kao i nekakvo sakupljanje potpisa za izbore na štadovima na više lokacija.
Bivši predsednik Demokratske stranke Zoran Lutovac po svoj prilici vrlo je nezadovoljan zašto ta partije nije bila deo takozvane pro-EU opozicije koja je nedavno formiralan nekakav savez.
Uprava saobraćajne policije uputila je apel učesnicima u saobraćaju da pokažu dodatno strpljenje i oprez zbog predstojećih praznika i vikenda kada se očekuje pojačan intenzitet saobraćaja.
Goran Lazor (46) koji je ubijen u Savinom selu kod Vrbasa, navodno se sa osumnjičenima L.N. (20) i L.M.(18), koje je dobro poznavao, posvađao jer su oni u prethodnom periodu maltretirali njegovog sina.
Policiјski službenici Policiјske uprave za grad Beograd, intenzivno tragaјu za osobom sa fotografiјe koјa јe na teritoriјi opštine Novi Beograd izvršila krivično delo razboјništvo.
Petar Lazović je prepričavao Darku Šariću da je započeo policijsku akciju protiv „smrdljivih škaljaraca“, uzgred aludirajući da smatra da Marko Ljubiša Kan neće preživeti narednu sačekušu.
Pripadnici Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u opsežnoj akciji sprovedenoj u saradnji sa nadležnim tužilaštvima na više lokacija u Beogradu, rasvetlili su krivično delo izazivanje opšte opasnosti, zaplenili veću količinu opojne droge i uhapsili tri osobe osumnjičene za ova krivična dela.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
Nova godina i Božić su sve bliži, a ako ste već okitili jelku ili planirate uskoro, imamo sjajnu vest - jedan ukras se vraća u velikom stilu. Reč je o mašnama - prelepim detaljima koji svakoj dekoraciji daju završni pečat.
Voditeljka Ana Radulović vodi sudski spor protiv Nađe Rakić bivše devojke Nenada Marinkovića Gastoza, koja se ponovo nije pojavila na zakazanom ročištu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar