Elon Musk je na platformi X reagovao na privođenje političara Kalina Đorđeskua u Rumuniji, tvrdeći da je pogrešno uhapšen. Takođe je naveo da je Đorđesku dobio najviše glasova na predsedničkim izborima.
Bivši proruski predsednički kandidat Kalin Đorđesku priveden je iz saobraćaja od strane policije i odveden na saslušanje u Parchetul General (Glavno tužilaštvo). Protiv njega je izdat nalog za privođenje.
Više osoba je privedeno radi saslušanja u Tužilaštvu. Nekoliko njegovih pristalica, uključujući članove stranaka AUR i POT, okupilo se ispred zgrade Tužilaštva kako bi iskazali podršku Georgescuu.
Ovo je bio treći Musk-ov napad na X te nedelje, nakon što je doveo u pitanje suverenitet Rumunije i nazvao predsednika Ustavnog suda Marian Enakea „tiraninom”, jer je izjavio da nije moguće izdati ispravku i ponoviti drugi krug predsedničkih izbora.
Milijarder Ilon Mask učestvovaće na prvom sastanku kabineta predsednika Donalda Trampa u Beloj kući koji je zakazan za sutra, rekla je danas portparolka Bele kuće Karolin Livit.
Za Alternativu za Nemačku ovo je istorijski uspeh. Samo dvanaest godina od osnivanja, stranka je ostvarila upečatljiv rezultat na vanrednim parlamentarnim izborima u Nemačkoj i sa 20 odsto glasova udvostručila svoj rezultat u odnosu na prethodne izbore.
Milijarder i jedan od najbližih saradnika predsednika SAD Ilon Mask odgovorio je na peticiju sa hiljadama potpisa Kanađana koji traže da mu se oduzme kanadsko državljanstvo. Objavom na društvenoj mreži Iks poručio je da Kanada nije "prava zemlja".
Više od 150.000 ljudi iz Kanade potpisalo je peticiju tražeći od Otave da Elonu Masku oduzme kanadsko državljanstvo zbog savezništva sa Donaldom Trampom, prenosi Gardijan.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Milijarder Ilon Mask učestvovaće na prvom sastanku kabineta predsednika Donalda Trampa u Beloj kući koji je zakazan za sutra, rekla je danas portparolka Bele kuće Karolin Livit.
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno izlaze na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedoče o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
Sve dublje podele potresaju blokaderski pokret, a nezadovoljstvo među njihovim pristalicama postaje sve vidljivije na društvenim mrežama. Sa blokaderskih naloga na mreži Iks stižu poruke razočaranja i otvorene kritike na račun studenata koji su mesecima bili zaštitno lice protesta.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević obišao je Topolu gde je razgovarao sa građanima, istakavši da blokaderi ne mogu da dekodiraju i da nam neće zabraniti da pišemo ćirilicom, verujemo u crkvu i postujemo trobojku.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na društvenoj mreži Iks povodom izveštavanja pojedinih crnogorskih medija o učešću predsednika Srbije Aleksandar Vučić na Samitu Evropska unija – Zapadni Balkan održanom u Tivtu.
Nacionalni savet crnogorske nacionalne manjine izražava zabrinutost zbog atmosfere tenzija, podela i optužbi koja je poslednjih dana pratila posetu predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića Crnoj Gori.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Vojska Srbije premostila je Veliku Moravu kod Svilajnca pa je tako pontonskim mostom Resavski kraj ponovo direktno povezan za Koridor 10 za putnička vozila, motore i pešake.
Mladić A. E. (26) teško je povređen u eksploziji na Zvezdari i amputirana mu je šaka, a uzrok eksplozije je, kako se nezvanično saznaje, topovski udar.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Domaći sladoled pravi se bez mašine za sladoled, a dobija se bogata, kremasta tekstura i dva različita sloja, jedan vazdušast od belanaca i jedan kremasti od žumanaca.
Pojedine rase mačaka imaju težak temperament i znaju da budu agresivne, ako neko dođe u njihov dom bez jasne dobrodošlice. Nakostreše se, sikću, jure i napadaju.
Dejan Petrović progovorio je za Informer o stravičnom napadu na ćerku, potvrdio da je napadač priveden, ali i otkrio ko je želeo da stupi u kontakt sa njim.
Pevačica Mina Kostić već nekoliko dana je na psihijatrijskom lečenju na klinici "Laza Lazarević", a ovu situaciju sada je prokomentarisala njena koleginica Nadica Ademov.
Pevač Saša Kovačević juče je izgovorio svojoj izabranici Zorani Tasovac sudbonosno "da" posle devet godina veze, a sada otkrivamo sve detalje tajnog venčanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar