• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

13.03.2025

14:40

Gde ćete na Rusiju?! Zaharova žestoko odbrusila evropskim političarima: Ispada loše po vas...

Tanjug/AP

Vesti

Gde ćete na Rusiju?! Zaharova žestoko odbrusila evropskim političarima: Ispada loše po vas...

Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas, reagujući na izjave evropskih političara da je "lopta u ruskom polju" povodom nacrta prekida vatre u Ukrajini, da je reč o pokušajima da se iskrivi pogled na situaciju i da se Evropa prikaže sa ''najmanje loše strane''.

Ona je navela da su Evropljani ti koji "podižu ulog u eskalaciji situacije", prenela je RIA.

- Kao još jedan neadekvatan način da se formira iskrivljeni pogled na situaciju smišljaju neke informacione metode, neke formulacije i 'političke čepove' da bi se pokazali sa najmanje loše strane. Ali to ispada loše za predstavnike EU, jer istovremeno podižu ulog u eskalaciji situacije, naduvavaju budžete za vojnu potrošnju i povećavaju vojnu potrošnju i povećavaju našu državu - rekla je Zaharova.

Ocenila je da su evropske zemlje odlučile da postanu "kustosi Ukrajine", tako što se "igraju političkog modelovanja".

Foto: EPA

 

- Odlučili su da postanu kustosi Ukrajine. Odlučili su da se igraju na političko modelovanje mlade demokratije koja tek zaživi. Rešili su, u suštini, da se rugaju ukrajinskom narodu. A sada i ceo svet vidi, u šta se njihov projekat pretvorio, ne samo da je potpuno propao, nego je čitav ukrajinski narod, upao u dubinu njihovog apsolutnog razvoja u budućnosti - istakla je Zaharova.

Govoreći o pravu veta Rusije u Savetu bezbednosti UN, ona je navela da to nije privilegija, već podsticajni mehanizam  za rad SB UN.

''Ključna stvar je da je naša zemlja veto uvek tretirala ne kao privilegiju, već kao najvažniji mehanizam Saveta bezbednosti UN, koji stimuliše, gura i inspiriše njegove članice da traže kompromise", rekla je Zaharova.

Ona je ocenila da veto služi kao ''singal'' da se sedne za pregovarački sto.

- Moskva je potpuno svesna svoje odgovornosti kao stalna članica Saveta bezbednosti i koristiće i nastaviti da koristi pravo veta na najsavesniji način i samo u ekstremnim slučajevima, striktno u interesu razvoja dugoročnih pravednih rešenja - navela je ona.

 




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set