Vučević reagovao na pokušaj hapšenja Dodika: Zabrinut sam zbog svega sto se dešava u BiH u poslednje vreme!
Podeli vest
Predsednik SNS Miloš Vučević izjavio je danas, povodom pokušaja hapšenja predsednika Republike Srpske Milorada Dodika od strane SIPA, da je zabrinut zbog takvih dešavanja.
- Zabrinut sam zbog svega što se dešava u BiH u poslednje vreme. Od početka montiranog suđenja Dodiku postoji intencija da se dodatno radikalizuje politička situacija u BiH - rekao je Vučević za Studio B.
Predsednik SNS Miloš Vučević čestitao je pripadnicima Vojske Srbije, načelniku Generalštaba Vojske Srbije generalu Milanu Mojsiloviću i ministru odbrane Bratislavu Gašiću 23. april – Dan Vojske Srbije.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević rekao je da višednevne blokade RTS predstavljaju nasilje i istakao da mora da se pokrene krivični postupak protiv svih koji mogu da se identifikuju, kako bi se pokazalo da postoji pravna država.
22.04.2025
11:51
Vučević je podsetio da se ove godine obeležava 30 godina od potpisivanja Dejtonskog sporazuma, a da svi mogu da posvedoče da je konstantna revizija Dejtona uvek na štetu srpskog naroda.
-Ovo što se danas dešava Dodiku posmatram u kontekstu svega toga. Plaši me i zabrinut sam, jer postoje usijane glave u Sarajevu i van BiH koji su spremni da urade takve stvari koje vode u eksalaciju. Kada imate situaciju da vam se SIPA pojavljujje na vratima, u zgradi gde je predsednik RS, onda ne možete da ostanete nezabrinuti - naveo je Vučević.
Dodao je da Srbija zbog obojene revolucije i svega što se dešava ne obraća dovoljnu pažnju na sva dešavanja na KiM u RS, odnosno ukupna javnost i mediji u našoj zemlji.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević izjavio je večeras da višednevne blokade RTS predstavljaju nasilje i istakao da mora da se pokrene krivični postupak protiv svih koji mogu da se identifikuju, kako bi se pokazalo da postoji pravna država.
Članovi Srpske napredne stranke postavljali su pitanja svom šefu Milošu Vučeviću u intervjuu za Srpski telegraf.
21.04.2025
12:19
- Oni koji su pisci scenarija što se dešava Dodiku i RS su svesni da je Srbija u poslednjih šest meseci zaglavljena u sopstvenom jadu i muci. Nije slučajno što se dešava, i skup koji su imali blokaderi u Novom Pazaru i zastave koje nas podsećaju na 1992. godine i kada je Ugljanin imao ideju da diže ustanak na tom prostoru, sa porukama autonimija Sandžaka, da treba da se spoji Sandžak sa Kosovom, to je stara ideja od Berlinskog procesa. I to je poruka Vučiću i Srbiji, možemo i ovo pitanje odmah da otvorimo - naveo je Vučević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik SNS Miloš Vučević čestitao je pripadnicima Vojske Srbije, načelniku Generalštaba Vojske Srbije generalu Milanu Mojsiloviću i ministru odbrane Bratislavu Gašiću 23. april – Dan Vojske Srbije.
Srpska trobojka osvanula je na jednom od najviših objekata u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a tim povodom se oglasio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se trenutno nalazi u poseti toj zemlji, istakavši kako mu je srce puno.
Predsednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković, saopštio je danas na konferenciji za medije u Skupštini Glavnog grada da je smenjen jer je javno podržao Srbe u Crnoj Gori, naglasivši da ta stranka od danas više nije deo vlasti u Podgorici.
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
Opasne nesuglasice probudile su se u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, kada je Amela Melegi ušla u ozbiljnu raspravu sa svim članovima svog Crvenog tima.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra, 14. januara, obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da u ponoć treba pogledati kroz prozor i posmatrati vreme.
Ministar finansija Siniša Mali u novogodišnjem izdanju emisije "amidži šou" otkrio je da Srbija ima 310 milijardi dinara na računu i čak 29 milijardi evra deviznih rezervi.
Ana Živković (28) iz Vučja, majka dvogodišnjeg Dimitrija, ali i supruga, ima 28 godina i vodi hrabru bitku sa teškom i progresivnom bolešću - multiplom sklerozom.
Zahvaljujući brzoj intervenciji policije iz Obrenovca, izbegnut je ozbiljan incident koji je mogao da preraste u krvoproliće u selu Mislođin jutros oko dva sata posle ponoći.
Takozvana kosovska policija traga za trojicom muškaraca osumnjičenih za pokušaj ubistva u pucnjavi koja se dogodila u kafiću u Dečanima, a u kojoj je ranjeno dvojica Srbi i jedan Albanac.
Žena (68) koja je teško povređena 27. decembra na Novom Beogradu kada ju je, kako se sumnja, Tihomir Krstić (46) brutalno izbo nožem u ulazu stambene zgrade u kojoj živi, puštena je iz bolnice na kućno lečenje.
Za ukrajinske pilote lovaca MiG-29, koji deluju od prvih dana ruskih vojnih operacija duž istočne linije fronta, svaka misija predstavlja kombinaciju preciznog proračuna i instinkta za preživljavanje.
Nemačke oružane snage našle su se usred ozbiljnog skandala koji uključuje seksualno uznemiravanje, ekstremno desničarsko ponašanje i upotrebu narkotika u jednoj od svojih najelitnijih jedinica, u trenutku kada Berlin pokušava da ojača Bundesver i poveća broj regruta, navodi Fajnenšal Tajms.
Iran već treću nedelju potresaju protesti u više od 100 gradova. U obračunu demonstranata i snaga reda stradalo je najmanje 648 ljudi. Sve događaje vezane za situaciju u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
Zemlje EU razilaze se u stavovima po pitanju nabavke oružja za Ukrajinu u sklopu paketa pomoći od 90 milijardi evra – Nemačka i Holandija smatraju da deo sredstava treba da bude potrošen za kupovinu američkog oružja, dok Francuska insistira da prioritet treba imaju evropski proizvođači.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Godine 1962. godine kratkometražni animirani film "Surogat" Dušana Vukotića osvojio je Oskara i time postao prvi neamerički animirani film koji je dobio tu nagradu.
Glumica Milica Milša Isaković godinama je gradila karijeru i ostavila veliki trag, ali je malo poznato da je ćerka nagtađivanog književnika Antonija Isakovića.
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
Po astrološkim najavama, početak 2026. godine donosi snažan zaokret kada je novac u pitanju, a Blizanci i Strelčevi bi mogli da budu najveći dobitnici.
Muzički repertoar srpske estradne pevačice Snežane Đurišić na tradicionalnoj novogodišnjoj Srpskoj večeri u Zagrebu izazvao je burne reakcije i završio na naslovnicama tamošnjih medija.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar