Kristijan Šmit, visoki predstavnik u BiH kog Banjaluka ne priznaje jer ne postoji rezolucija Saveta bezbednosti UN o njegovom postavljenju, trebalo bi da ode sa funkcije do kraja ove godine!
Foto: Tanjug/Shutterstock
Najoštriji kritičar - Marija Zaharova i Kristijan Šmit
Selidba u Ženevu?
Sarajevski mediji čak spekulišu da bi kancelarija visokog predstavnika u BiH mogla da se izmesti iz Sarajeva.
'U ovom trenutku postoje rasprave i da se Ured visokog predstavnika iz Sarajeva izmesti u Ženevu', tvrde sarajevski mediji, pozivajući se na svoje izvore.
Da li zbog ove pljačke, jer se sumnja da je dobar deo novca uzeo upravo Šmit, ili zbog nekih ranijih afera, tek pojavile su se informacije da je Ambasada SAD u Sarajevu ove godine kasnila sa uplatama za finansiranje Kancelarija visokog predstavnika.
OHR se finanansira sredstvima koje su odobravale Evropska unija (47,68 posto), SAD (22 posto), Japan (10 posto), Velika Britanija (6,69 posto), Kanada (3,03 posto), Organizacija islamske konferencije (2,5 posto), Rusija (1,2 posto) i ostali (6,9 posto).
Jedna od njih, osim pljačke novca koji pripada Srbima, bila je kada je, uz prethodni dogovor sa Zagrebom, na jedan dan suspendovao Ustav BiH kako bi, bez potpisa bošnjačkog potpredsednika Federacije BiH, imenovao aktuelni saziv Vlade BiH!?!
Nekoliko meseci ranije, u izbornoj noći 2022. godine, promenio je Ustav Federacije BiH i Izborni zakon u korist HDZ BiH.
Kristijan Šmit, visoki predstavnik u BiH kog Republika Srpska ne priznaje jer nema rezolucije Saveta bezbednosti UN o njegovom postavljenju, nametnuo je još jednu skandaloznu odluku kojom je Srbima oteo čak 56 miliona evra!
Kristijan Šmit, visoki predstavnik u BiH kojeg Republika Srpska ne priznaje jer nema odluka Saveta bezbednosti UN o njegovom postavljenju, nametnuo je još jednu skandaloznu odluku kojom je Srbima oteo čak 56 miliona evra!
Ruski stalni predstavnik pri Ujedinjenim nacijama, Vasilij Nebenzja, privremeno je napustio salu Saveta bezbednosti u utorak kada je reč dobio Kristijan Šmit, izjavivši da nema nameru da sluša izveštaje diskreditovane osobe bez valjanog mandata.
Kristijan Šmit, visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini kog Banjaluka ne priznaje jer ne postoji odluka Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija o njegovom imenovanju, javno je i otvoreno zapretio da će smeniti predsednika Milorada Dodika i celokupno rukovodstvo Republike Srpske.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kristijan Šmit, visoki predstavnik u BiH kog Republika Srpska ne priznaje jer nema rezolucije Saveta bezbednosti UN o njegovom postavljenju, nametnuo je još jednu skandaloznu odluku kojom je Srbima oteo čak 56 miliona evra!
U Crnoj Gori je u ovom trenutku aktivno više požara na području Herceg Novog, Nikšića i Ulcinja, a prema rečima turista i meštana, protekla noć je bila jeziva.
Nakon vesti da se autobus pun srpskih turista prevrnuo u Bugarskoj, na oko 150 kilometara od Sofije, pojavile su se i prve nezvanične informacije o stanju putnika u ovoj teškoj saobraćajnoj nesreći.
Napad koji se tokom protekle noći dogodio na Novom Beogradu, u kom je Vuk Vučinić zadobio izuzetno teške i po život opasne povrede sečivom, ponovo je u žižu javnosti vratio jedno od najzanimljivijih imena povezanih sa hapšenjem klana Veljka Belivuka i Marka Miljkovića.
Muškarac koji je tokom noći teško povređen nožem na Novom Beogradu je Vuk Vučinić, navijač koji je ranije bio hapšen pod sumnjom da je pripadnik kriminalne grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića.
Alen Kostić Kubi, vođa Partizanove navijačke grupe "Zabranjeni", ubijen je u Železniku pre deset godina kada ga je, nakon dugotrajnog sukoba oko narkotika i reketiranja, izrešetao poznanik Nikola Elezović, inače vođa suparničke frakcije "Alkatraz".
Trener fudbalera Partizana Saša Ilić izjavio je danas pred utakmicu 5. kola Superlige Srbije da njegova ekipa mora da bude maksimalno motivisana i agresivna kako bi došla do pobede protiv Radničkog.
Snažan zemljotres jačine 7,7 stepeni Rihterove skale pogodio je istočnu Indoneziju rano u subotu, usmrtivši najmanje 20 ljudi, izazvavši paniku i urušavanje zgrada i kuća u regionu sklonom smrtonosnim zemljotresima.
Državna naftna kompanija Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE), ADNOC, saopštila je danas da je jedan od njenih brodova napadnut tokom prolaska kroz Ormuski moreuz, prenela je emiratska državna novinska agencija WAM.
Najmanje sedmoro ljudi je poginulo, a troje je povređeno u jutrošnjem izraelskom vazdušnom napadu na obode grada Ansara u distriktu Nabatije, na jugu Libana, prenosi libanska državna Nacionalna novinska agencija (NNA).
Predsednik Rusije Vladimir Putin uputio je danas čestitku predsedniku Severne Koreje Kim Džong Unu povodom godišnjice oslobođenja te zemlje od japanske okupacije, u kojoj je istakao da su odnosi Moskve i Pjongjanga dostigli neviđeni nivo sveobuhvatnog strateškog partnerstva.
Stručnjaci za sajber bezbednost upozorili su korisnike Android uređaja na aplikacije koje mogu pratiti njihovo ponašanje i prikupljati lične podatke. Istraživanje je pokazalo je da Android aplikacije traže brojne dozvole, a Xiaomi Home čak 91.
Uživajte u ukusnom i zdravom satarašu pripremljenom na vodi, od svežih paprika, paradajza i tikvica. Ovo jednostavno i lagano jelo savršeno je za dane posta, ali i kao osvežavajući letnji obrok.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.