Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković gostujući u Info jutru komentarisao je hapšenje svog pomoćnika Igora Popovića na administrativnom prelazu sa južnom srpskom pokrajinom.
Pritvor od 30 dana pomoćniku direktora Kancelarije za Kosovo i Metohije Igoru Popoviću, zbog izjava o OVK, za zvanični Beograd je skandalozna odluka kojom zapravo Aljbin Kurti, u nemoći da reši krizu u prištinskom parlamentu i u susret lokalnim izborima, želi da izazove sukobe i nastavi obračun sa Srbima. Na to Brisel i Vašington ćute.
22.07.2025
08:14
- To podrazumeva da pregovarači i njihovi timovi mogu slobodno i bezbedno da se kreću u obe zemlje (tzv Kosovo nije država, ali je Pariz trenutno priznaje). Francuska poziva obe strane da se uzdrže od bilo kakvih jednostranih poteza koji bi mogli da ugroze obnovu dijaloga. Ona pozdravlja napore Specijalnog predstavnika Evropske unije u tom pravcu - navode Francuzi.
Direktor Kancelarije za KiM, Petar Petković ocenio je odmah da je određivanje pritvora njegovom zameniku Igoru Popoviću pokazatelj zloupotrebe prištinskog pravosuđa u političke svrhe Aljbina Kurtija.
Takozvana 'kosovska policija' Aljbina Kurtija uhapsila je Igora Popovića, zamenika direktora Kancelarije za KiM, a takozvani osnovni sud u Prištini odredio mu je pritvor do 30 dana!
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović najoštrije je osudila, kako kako kaže, sramnu i protivpravnu odluku Kurtijevih sudija o određivanju pritvora od trideset dana pomoćniku direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju Igoru Popoviću te dodala da očekuje da će on biti pušten na slobodu.
21.07.2025
12:01
- Nema nastavka dijaloga o normalizaciji odnosa sa Prištinom dok Popović ne bude oslobođen. Kada smo saznali da je Popović kidnapovan, reagovali smo i brzo stupili u kontakt sa svim predstavnicima međunarodne zajednice, Kvinte, Brisela i država članica EU, međunarodnih misija na KiM, tražeći da odmah bude pušten na slobodu. Rekao je istinu i tu istinu ćemo svi ponavljati dok se ne pronađu svi oni koji su odgovorni za kidnapovanje i hapšenje i ubijanje Srba 1998. i 1999. godine. Popović je uhapšen i lisice su mu stavljene kao da je reč o najvećem kriminalcu samo zato što je izgovorio istinu o stradanju Srba u Orahovcu - istakao je Petković.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković gostujući u Info jutru komentarisao je hapšenje svog pomoćnika Igora Popovića na administrativnom prelazu sa južnom srpskom pokrajinom.
Nakon terorističkog napada oca i sina na proslavi Hanuke na plaži Bondi, u kome je ubijeno 16 osoba, policija je saopštila nove šokantne detalje: u vozilu napadača, pored eksplozivnih naprava, pronađena je zastava Islamske države (ISIS). Istovremeno, oglasila se majka mlađeg teroriste, Naveda Akrama, čija izjava dodatno produbljuje misteriju radikalizacije.
Kukuruz se sve više koristi u kotlovima i može značajno smanjiti troškove grejanja domaćinstava, iako ima nešto nižu toplotnu vrednost u odnosu na pelet, ali i duplo nižu cenu.
Beogradska policija u saradnji sa kolegama iz inđije uhapsila trojicu muškaraca koji su osumnjičeni za izvršenje krivičnih dela prinuda i ugrožavanje sigusnosti.
Slađan J. (37) iz Zaječara brutalno je ubijen, kako se sumnja, tokom pljačke sefa na stovarištu na kom je radio, a osmnjičeni za težak zločin su M. K. (18), M. Đ. (23) i L. L. (28)!
L. Lađevac (28) jedan od trojice osumnjičenih za ubistvo Slađana J. dobro je poznat policiji po nasilničkom ponašanju, a i njegov otac je u mladosti ubio čoveka.
U Rumuniji su potvrđena dva slučaja lepre, dok su još dve osobe hitno hospitalizovane zbog bliskog kontakta sa obolelima, saopštile su zdravstvene vlasti.
Razgovori ukrajinske delegacije koju je predvodio predsednik te zemlje Volodimir Zelenski i američke delegacije na čelu sa američkim specijalnim izaslanikom Stivom Vitkofom i zetom američkog predsednika Donalda Trampa Džaredom Kušnerom, a povodom plana za okončanje rata u Ukrajini okončani su danas, preneo je Gardijan.
Nemački proizvođač automobila Folksvagen će sutra prestati sa proizvodnjom u fabrici u Drezdenu, što predstavlja prvi slučaj u istoriji kompanije dugoj 88 godina da zatvara pogon u Nemačkoj.
Evropa se nalazi na pragu velike prilike i Sjedinjene Američke Države uskoro bi mogle da stave tačku na rat koji Evropljani nisu uspeli da reše već četiri godine, izjavio je premijer Mađarske Viktor Orban.
Varšava planira da prebaci šest do osam lovaca MiG-29 u Kijev, koji će biti povučeni iz upotrebe u poljskoj vojsci do kraja godine, izjavio je zamenik ministra odbrane Poljske, Čezari Tomčik.
Hrvatski mediji burno su reagovali na seriju "Tvrđava", koja se sinoć završila, optužujući autore da njome "manipulišu ratnim događajima" iz devedesetih godina.
Beograd je zvanično ušao među pet najboljih filmskih lokacija Evrope zato što se na ulicama srpske prestonice snimala američka serija "Bibliotekari: Sledeće poglavlje" ("The Librarians: The Next Chapter").
Pevač Željko Joksimović i njegova supruga, voditeljka Jovana Joksimović, pojavili su se na sahrani Jovana Terzića, oca funkcionera Crvene zvezde Zvezdana Terzića.
Ana Sević objavila je prošle noći fotografiju iz porodičnog doma na kojoj se vidi čak pet toplomera kojima je pevačica i voditeljka merila temperaturu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar