Nasilni blokaderi koji već mesecima terorišu građane Srbije i pokušavaju da zavedu anarhiju napadima na policiju i uništavanjem sopstvene zemlje, nominovani su za nagradu Saharov za slobodu mišljenja.
Počela je udružena udarna kampanja premijera lažne države Kosovo, Aljbina Kurtija, i njegovog saborca Dragana Šolaka, koji zajedničkim snagama preko svojih medija šire gnusne laži o Srpskoj naprednoj stranci (SNS) i predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
13.08.2025
10:07
- Kao što sam predložio u aprilu, koristeći analogiju sa fudbalom, ako vaš tim nije uspešan, zamenite nekoga iz tima. Posle 55 pokušaja, možda je vreme da promenimo tim jer znam reakcije opozicije - rekao je Rode.
Diler droge i oružja, okoreli kriminalac i zelenaš, Mefail Škodra, blizak je prijatelj premijera lažne države Kosovo, Aljbina Kurtija, sa kojim je on uživao na jednom prijemu u ispijanju alkohola, a tom događaju su prisustvovali i predsednica tzv. Kosova, Vjosa Osmani, kao i ministar policije tzv. Kosova, Dželjalj Svečlja.
12.08.2025
11:41
Jorn Rode
Bivši ambasador SRJ u Nemačkoj Zoran Jeremić, komentarišući ovu izjavu, smatra da poslednje izjave nemačkog ambasadora u Prištini dovoljno govore o izostanku podrške Kurtiju.
- To treba tumačiti kao otvorenu kritiku 'premijeru' u tehničkom mandatu Aljbinu Kurtiju da se urazumi, a drugim političkim akterima da se neće tolerisati nedozvoljen stepen samovoljnosti u odnosu na zahteve EU. Mislim da je to poruka pre svega Kurtiju da mora da se urazumi i da počne više da ih sluša. On je očigledno mnoge stvari počeo da radi na svoju ruku, što njima ne odgovara. Dok je radio ono što su oni hteli i smatrali potrebnim, bilo je u redu - kaže Jeremić za portal "Kosovo onlajn".
Spahiu: Kurti nije kriv
Sa druge strane, prištinski analitičar Nedžmedin Spahiu tvrdi da nemački ambasador uopšte ne greši kada govori o institucionalnoj krizi na Kosovu, ali da u jednom nije u pravu.
- Mislim da je to ludilo što se 50 puta postavlja jedan kandidat, ali za to mislim da nije kriv ni Aljbin Kurti, ni opozicija, nego ustavni sud - ističe Spahiu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nasilni blokaderi koji već mesecima terorišu građane Srbije i pokušavaju da zavedu anarhiju napadima na policiju i uništavanjem sopstvene zemlje, nominovani su za nagradu Saharov za slobodu mišljenja.
Na koncertu Ane Bekute povodom Srpske nove godine u Čačku sinoć je došlo do incidenta, kada je nekolicina okupljenih blokadera gađala pevačicu grudvama.
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Večeras je u prvoj borbi za medalju u Exatlonu pobedu odneo tim plavih rezultatom 5:4, dok su u borbi za nominacije pobedu odneli Crveni rezultatom 10:6.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Austrija je od početka 2026. godine uvela znatno strože kazne za vožnju auto-putevima bez važeće vinjete, pa tako ukoliko je nemate, možete dobiti kaznu od čak 200 evra. Ovo pravilo važi i za vozače iz Srbije.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da od današnjeg vremena zavisi kakva će nam biti godina.
Tokom izvođenja radova na izgradnji kompleksa stanice "Novi Beograd", sa rekonstrukcijom mostovske konstrukcije u Ulici Antifašističke borbe, doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Stravične optužbe o brutalnom zlostavljanju deteta potresle su javnost u unsko-sanskom kantonu u Bosni i Hercegovini - samohrani otac iz Cazina tvrdi da je njegovo dete bilo fizički zlostavljano u privatnom vrtiću.
Policija i nadležno tužilaštvo rade na rasvetljavanju stravičnog slučaja nasilja koje se dogodilo u Beogradu 9. januara, nakon što je devojka prijavila da ju je poznanik nekoliko sati držao kao taoca u kući i brutalno fizički mučio.
Novi, potresni detalji istrage porodične tragedije na Zvezdari otkrivaju da je Dušan P. (16), koji je 7. januara pucao u babu i dedu, a potom izvršio samoubistvo, mesec dana ranije pretio mlađem bratu (14) i prislonio mu pištolj na glavu.
Iranske zalihe raketa povećane su od 12-dnevnog rata sa Izraelom prošle godine, izjavio je komandant Vazduhoplovnih snaga Revolucionarne garde Madžid Musavi, preneli su državni mediji.
Predsednik SAD Donald Tramp učestvovaće naredne nedelje na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu, gde će predvoditi najveću američku delegaciju u istoriji ovog skupa, saopštio je direktor Foruma Borge Brende.
Danski ministar spoljnih poslova Lars Loke Rasmusen danas boravi u Beloj kući, gde će pokušati da smanji tenzije oko Grenlanda, arktičkog ostrva čiji je status doveden u pitanje nakon oštrih izjava američkog predsednika Donalda Trampa.
Izaslanici predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa, Stiv Vitkof i Džared Kušner, žele uskoro da otputuju u Moskvu kako bi se sastali sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, preneli su izvori upoznati sa situacijom, objavio je Blumberg
Glumica Radmila Živković osam godina pred smrt nije glumila i dobijala uloge, a kako je jednom prilikom otkrila, razlog tome je što mnogima nije odgovarala.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Godine 1962. godine kratkometražni animirani film "Surogat" Dušana Vukotića osvojio je Oskara i time postao prvi neamerički animirani film koji je dobio tu nagradu.
Sraman napad blokadera na Anu Bekutu u Čačku nije sprečio pevačicu da kao pravi profesionalac završi koncert i svojim postupkom nasilnicima održi lekciju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar