Mržnja, kletve, terorizam, pretnje... Pogledajte plan i program blokadera u 10 tačaka (VIDEO)
Podeli vest
Dok svakodnevno blokiraju saobraćaj, vređaju policiju i građane koji samo žele normalno da žive, mnogi se s pravom pitaju, a šta zapravo nude blokaderi?
Imaju li oni ikakav politički plan, konkretan program, ili je sve svedeno na haos i samopromociju nekoliko "vođa"?
Miša Bačulov i Vladimir Štimac, obojica učesnici blokada, od kojih jedan pokušava da lažiranjem trovanja optuži predsednika Vučića za napad, dok drugi poziva građane na rušenje vlasti - pušteni su iz pritvora u rekordnom roku i to nije usamljen slučaj gde sudije gledaju "kroz prste" blokaderima.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić oštro je osudio nedavne blokade i optužio njihove organizatore da su spremni da idu i do otvorenog nasilja kako bi politički profitirali, čak i po cenu ljudskih života.
07.11.2025
07:22
Na osnovu njihovih javnih nastupa, izjava po društvenim mrežama i istupa u opozicionim medijima, izdvaja se deset tačaka koje najbolje predstavljaju program blokaderskog "pokreta".
Blokaderi ispred Narodne skupštine ne poštuju srpsku himnu i sve vreme upućuju uvredljive reči "ćacijima" sa druge strane ograde, dok se izvodi srpska himna "Bože pravde".
Takođe, blokader Miša Bačulov, koji je nedavno uhapšen, predvodio je jedan od najvećih terora koji se dogodio u poslednjih godinu dana - napad na Gradsku kuću u Novom Sadu.
Foto: Tanjug
2. Nasilje
Blokaderi su sve ovo vreme, sprovodili nasilje nad policijom, koja je ni kriva, ni dužna, obavljala svoj posao pošteno i časno.
Foto: Informer
3. Zlostavljanje i prebijanje novinara
Naši novinari, reporteri i snimatelji, među kojima su Branka Lazić, Vladimir Savić, Anja Vesović, Milica Škorić, Lidija Makragić kao i mnogi drugi, mesecima trpe teror prilikom izveštavanja sa terena - blokada i protesta.
Studenti blokaderi i nasilnici brutalno su napali Pavlovića, gurali ga, vređali, gađali jajima, ali se gradonačelnik dostojanstveno držao uprkos nasilju studenata blokadera i ostalih siledžija.
Ona nije jedina koja je pretila političkim neistomišljenicima, tu su i brojni lideri opozicije, među kojima je Jovo Bakić, Dragan Đilas, Marinika Tepić i mnogi drugi.
Blokader Vladan Anđelković je 22. oktobra oko 10.15 časova došao ispred Doma Narodne skuštine, ušao u jedan od šatora i iz vatrenog oružja – pištolja marke "melior", model „new moder“ koji je neovlašćeno nosio, u pravcu oštećenog Milana Blagojevića, koji je ušao za njim u šator upućujući mu reči "Šta radite, kako ulazite tako bez poziva", ispalio više projektila kojom prilikom je oštećeni zadobio telesne povrede u predelu desne natkolenice.
Nakon što se oštećeni Blagojević nakon zadobijanja povreda zateturao ispred ulaza u šator i udaljio, osumnjičeni je ispalio više projektila, a potom i izazvao požar tako što je benzinom koji je poneo sa sobom u kanisteru, polio unutrašnjost šatora u kome su bile različite stvari i garderoba i isti zapalio.
Naime, na video snimku se vidi kako Bačulov dolazi na sastanak sa jednim lekarom, a zatim se dogovaraju šta da popije kako bi izazavao lažno trovanje. Doktor ga savetuje, a Bačulov se raspituje šta su posledice toga.
Kako se vidi i čuje sa snimka, Hrka na megafon upućuje najogavnije psovke na račun Vučića.
Između ostalog, dok skaču, horski urliču: "Puši ku*ac Aco šiptare".
9. Satanizam
Deblokadom Studentskog kulturnog centra (SKC) u javnost su isplivale šokantne informacije o tome šta se tokom pet meseci dešavalo u tom zdanju kulture. Prvi ulazak novinara u zgradu doveo je do prvih fotografija, koje su zgrozile sve.
Ipak, naknadnim uvidom u instagram profile blokadera došlo se do saznanja da su u SKC sprovođene satanističke žurke sa okultnim i luciferijanskim orgijama.
- Stoka da pomre od raka. Daboga im pocrkala deca i imali rak u kući svi do jednog. Stoko! Stoko neprosvećena. Đubrad jedna, bićete razvlačeni - urla on.
Bilo je još dosta jezivih situacija, pretnji, ali sve ovo je jedna šira slika i plan ljudi kojima je jedini cilj nasilje, a ne dijalog!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Miša Bačulov i Vladimir Štimac, obojica učesnici blokada, od kojih jedan pokušava da lažiranjem trovanja optuži predsednika Vučića za napad, dok drugi poziva građane na rušenje vlasti - pušteni su iz pritvora u rekordnom roku i to nije usamljen slučaj gde sudije gledaju "kroz prste" blokaderima.
Kineska ambasada u Srbiji hitno se oglasila zbog laži iznetih u emisiji "Utisak nedelje" Olje Bećković, koja se emituje na tajkunskoj televiziji Nova S.
Inicijativa Londona da sa saveznicima iz severne Evrope formira novu vojno-pomorsku grupaciju protiv Rusije mogla bi da izazove oštar odgovor Moskve, piše kineski portal Sohu.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je gost Informera i govori o svim najaktuelnijim temama, koje su između ostalog i inflacija, kao i cene lekova.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući na Informer TV u Kolegijumu, istakao je da Srbija treba da radi na unapređenju digitalizacije, kao i da ima prednost u odnosu na region.
Ruska vojska je uspešno forsirala reku Severni Donjeck, probila odbrambene linije kod mesta Prišib i Tatjanovka, čime je započela operativno okruživanje strateški važnog grada Limana u Ukrajini.
Ministri Evropske unije dali su zeleno svetlo da se formalno pridruže specijalnom sudu Saveta Evrope, koji će se baviti krivičnim gonjenjem ruskih lidera za rat protiv Ukrajine.
Predsedniik Sjedinjenih Država, Donald Tramp, ocenio je da iranska vojska više nije sposobna da vodi rat i rekao da Teheran "treba da podigne belu zastavu predaje", ali je previše ponosan da to učini.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na programu Informer TV ponovo je u fokus javnosti vratilo jedno od ključnih poglavlja ruske istorije - pripajanje Krima Rusiji 1783. godine.
Svetislav Bule Goncić je detinjstvo proveo veoma skromno živeći u podrumu Osnovne škole "Prva proleterska brigada" na Dorćolu gde je njegov otac radio kao domar.
Incident u liftu između Bijonsine sestre Solanž Nouls i repera Džej-Zija nakon Met Gale 2014. godine ostao je jedan od najskandaloznijih trenutaka u pop kulturi.
Met Gala, koji važi za najprestižniji i najiščekivaniji modni spektakl svake godine, i ovoga puta okupio je brojne slavne ličnosti u Njujorku, a crveni tepih bio je obeležen upečatljivim trendom poznatim kao „gola haljina“.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar