Lider naprednjaka Vučević: Na meti su svi novinari koji nisu podlegli pritiscima i ucenama blokaderske bande
Podeli vest
Lider naprednjaka i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je da je sramna presuda koja je izrečena Andrijani Nešić urednici portala "Novosti".
-Nažalost, uopšte me nije iznenadila skandalozna i sramna odluka sudije Prvog osnovnog suda u Beogradu, koja je javno podržavala blokadere, kojom se drakonski kažnjava Andrijana Nešić, urednica portala "Novosti". Samo su potvrdili ono na šta sve vreme upozoravamo - da pokušavaju da unište institucije i izvedu obojenu revoluciju najprerfidnijim metodama tako što njihovi ljudi u sudovima i tužilaštvu neće postupati po zakonu već po pravilima blokadera. Po principu "blokader te tuži, blokader ti sudi", kažnjavaju i proganjaju novinare, pokušavajući da blokiraju istinito izveštavanje. Na meti su im svi novinari koji nisu podlegli pritiscima i ucenama od strane blokaderske bande, svi novinari koji ne rade za blokadrsko-tajkunske medije - napisao je Vučević na društvenoj mreži Iks.
Muž sudije Tatjane Bezmarević Janjić, koja je donela sramnu presudu urednici Novosti Andrijani Nešić je Slobodan Janjić, umešan u prevaru tešku osam miliona evra.
04.12.2025
19:30
Нажалост, уопште ме није изненадила скандалозна и срамна одлука судије Првог основног суда у Београду, која је јавно подржавала блокадере, којом се драконски кажњава Андријана Нешић, уредница портала "Новости". Само су потврдили оно на шта све време упозоравамо - да покушавају… pic.twitter.com/3X7As03iuJ
Andrijana Nešić, urednica Novosti, je osuđena na novčanu kaznu u iznosu od 450.000,00 dinara. Sud joj je takođe izrekao meru bezbednosti zabrane vršenja delatnosti urednika u trajanju od jedne godine.
Sramna presuda koja je izrečena urednici portala “Novosti” je, prema rečima Vučevića, poslednji u nizu primera da blokaderima nijedan vid zastrašivanja i pritisaka na novinare nije stran.
- Na najgori mogući način primenjujući metode koje istorija pamti iz vremena fašizma i nacizma, obračunavaju se sa svojim neistomišljenicima. Niko nije iznad Ustava i zakona Republike Srbije! Ne smemo dozvoliti da ta nova kvazi elita - blokadersko-pravosudna banda, sprovodi zakone krojene po sopstvenoj meri i otvoreno progoni slobodne medije i novinare! Podrška za Andrijanu Nešić i redakciju “Novosti” - napisao je Vučević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Duki
pre 2 nedelje
blokaderi pokusavaju svim sredstvima da ucutkaju istinu koja ih ogoljuje do gole koze ali nece da moze istina nalazi svoj put
Ana Brnabić oglasila se na svom Iks nalogu nakon što je predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, prošetao centrom Niša, gde je obilazio fabrike i razgovarao sa građanima.
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Zapadne zemlje, uključujući Ujedinjeno Kraljevstvo i saveznike u NATO, nisu spremne za mogući rat s Rusijom, upozoravaju vojni i bezbednosni stručnjaci okupljeni prošlog meseca u Londonu, prenosi CNN.
Izraelska policija uhapsila je Palestinca koji je bio obučen kao Deda Mraz na božićnoj zabavi u gradu Haifa, saopštila je grupa za ljudska prava, prenose danas mediji.
U jednoj istorijskoj hrišćanskoj crkvi u Lubečku, Nemačka, tokom božićne službe zabeležen je incident koji je izazvao buru komentara na društvenim mrežama.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
U Jakutsku, glavnom gradu Republike Saha u istočnom Sibiru, pre nekoliko dana zabeležena je ekstremno niska temperatura od -45°C, dok su u okolnim područjima, poput Tatinskog Ulusa, zabeležene još niže vrednosti, čak -52°C.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar