Skandal u VST: Stamenkovićev pulen, bliski prijatelj ubijenog kriminalca zloupotrebio funkciju da se obračuna sa komšinicom
Podeli vest
M.J.R.M, viši savetnik i rukovodilac grupe za informacione tehnologije u Visokom savetu tužilaštva Branka Stamenkovića, za koga je otkriveno da je bio blizak prijatelj sa likvidiranim Živkom Bakićem, zloupotrebio je svoju poziciju u privatne svrhe, kako bi se obračunao sa svojom komšinicom.
Kako saznajemo od dobro upućenog izvora, M.J.R.M. je bio u višegodišnjim lošim odnosima sa upravnicom zgrade u kojoj je živeo, kao i sa njenim sinom. Nakon svađe na sednici skupštine stanara, na kojoj mu je, po njegovim tvrdnjama, pretio sin upravnice, M.J.R.M. joj je poslao dopis u koverti VST, preko ekspedicije pomenutog organa.
Kako saznajemo, blizak prijatelj ubijenog Živka Bakića (43), koji je likvidiran tokom šetnje sa nanogicom u blizini Sopota, nalazi se na visokoj i izuzetno osetljivoj poziciji u Visokom savetu tužilaštva (VST), kojim predsedava Branko Stamenković.
Na pozive sopstvene države i organe Skupštine Srbije koji su je imenovali na mesto vrhovne javne tužiteljke, Zagorka Dolovac se ne odaziva, ali zato na sastanke sa stranim ambasadorima, koji se dešavaju van svih protokola i van nadležnog ministarstva, redovno odlazi.
17.01.2026
11:55
- Ta žena je zatim došla u Savet da pita zašto joj šalju dopis, a onda i prijavila njihovog radnika zbog toga što je uradio. Posle sam čuo da je Branko napravio haos u pisarnici i ekspediciji, jer su poslali tu kovertu sa obeležjima Saveta - kaže sagovornik Informera.
Dokaza da je uopšte bilo nekih pretnji upućenih M.J.R.M, niti da je iko nasrtao na njega, međutim, nije bilo.
- Zloupotrebio je ekspediciju VST da pošalje lično pismo komšinici, ali da izgleda kao zvaničan dopis VST. Njegova odgovornost je nakon toga zataškana - završava naš sagovornik.
Forum pravnika Srbije saopštio je danas da odluka Ustavnog suda kojom je utvrđena povreda zakona i kršenje izbornih prava javnih tužilaca od strane predsednika Visokog saveta tužilaštva (VST) Branka Stamenkovića predstavlja potvrdu o nezapamćenom kršenju zakona i njegovu zloupotrebi funkcije predsednika najvišeg tužilačkog tela, koje treba da garantuje samostalnost i zaštitu javnih tužilaca.
Ministar pravde Nenad Vujić, kao član Visokog saveta tužilaštva (VST) najoštrije osuđuje javno istupanje predsednika VST Branka Stamenkovića koje po svom sadržaju i narativu izaziva ozbiljnu zabrinutost i osnovanu sumnju da je došlo do teške povrede službene dužnosti i zloupotrebe funkcije.
Posebno zabrinjava činjenica da se osoba na tako visokoj funkciji u VST dovodi u blisku vezu sa članom organizovane kriminalne grupe, koji je imao ozbiljan kriminalni dosije.
Kao rukovodilac IT sektora, M.J.R.M. potencijalno ima pristup izuzetno osetljivim i poverljivim podacima, uključujući informacije o svim tužiocima u Višem javnom tužilaštvu, zapisnike sa sednica na kojima se biraju tužioci, kao i internu elektronsku komunikaciju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar pravde Nenad Vujić, koji je po funkciji i član Visokog saveta tužilaštva (VST) odlučno je odbacio kao netačne i manipulativne navode koje je u javnosti izneo predsednik VST Branko Stamenković u vezi sa izborima za članove VST iz reda javnih tužilaca.
Kako saznajemo, blizak prijatelj ubijenog Živka Bakića (43), koji je likvidiran tokom šetnje sa nanogicom u blizini Sopota, nalazi se na visokoj i izuzetno osetljivoj poziciji u Visokom savetu tužilaštva (VST), kojim predsedava Branko Stamenković.
Nemanja Radovanović i Radojica Lazić su iz čista mira vređali jedan drugog posle međusobne borbe, zbog čega su drugi učesnici Exatlona bili prinuđeni da ih smiruju.
Prethodne sedmice u Informerovoj hit emisiji "Na merama" otkrili smo vam kako izgleda kad advokat blokader Božo Prelević pokušava da se kulturno uzdiže, šta sada radi “penzionisani” košarkaš Željko Rebrača, koja je omiljena “disciplina” političara u pokušaju Pavla Grbovića, na koji način se opušta pevačica Marija Šerifović, kakva je dnevna rutina političarke Slavice Đukić Dejanović, te koliko se na jednom protestu zadržao samozvani revolucionar Miša Bačulov…
Andrijana Arnautović, generalni sekretar SRS i Aleksandar Jerković iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su kandidate na tzv. studenstkoj listi.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Pravoslavni vernici sutra, 14. februara, obeležavaju Velike zadušnice. Otac Predrag Popović podsetio je vernike na običaje koji se toga dana poštuju, kao i na ono šta nikako ne bi smeli da rade na groblju.
U prazničnim danima, širom Srbije, očekuje se hladno vreme uz kombinaciju kiše i snega, najavili su u Republičkom hidrometeorološkom zavodu Srbije (RHMZ).
Voda za piće iz Beogradskog vodovoda higijenski je ispravna i zdravstveno bezbedna za konzumiranje u skladu sa svim važećim zakonskim propisima i preporukama, rekli su iz JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija".
Danijela G. iz Kikinde, čiju je ćerku K.V. na ulici rukama i nogama tukao njen nevenčani muž Dalibor S. (36) kaže da je tek nakon nemilog incidenta saznala da se ovako nešto nije desilo prvi put.
Srbin uhapšen 22. januara kod Perpinjana u Francuskoj sa 17 kilograma kokaina i "kavčani" koji su uhapšeni u Beogradu pre dva dana, likom Džokera obeležavali su svoju drogu.
Miodrag Mitrović (67) iz Osipaonice osuđen je danas pred Višim sudom u Smederevu na 10 godina robije zbog ubistva bivše emotivne partnerke Dragice Vasić (53) koju je usmrtio golim rukama naočigled njene ćerke i unuka.
Predsednik SAD Donald Tramp još nije odlučio da li će napasti Iran, ali razmatra više vojnih opcija, uključujući udare na nuklearne ciljeve i slanje američkih komandosa, prenosi Njujork tajms, pozivajući se na visoke američke zvaničnike.
Ukrajina je blokirala isporuku nafte Mađarskoj preko naftovoda "Družba" kako bi stvorila poteškoće mađarskoj vladi uoči predstojećih parlamentarnih izbora, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.
Ljiljana Pavić je zajedno sa suprugom Sinišom godinama stvarala najgledanije serije, a njihovu ljubavnu priču čuveni scenarista iskoristio je da napiše scenu u seriji "Vruć vetar".
Nekoliko dana pre zakazane premijere "Đenerala", film je iznenada uklonjen sa repertoara u Banjaluci. Iz bioskopa Cineplexx navode da je u pitanju "gužva u rasporedu" ali ostaje pitanje zašto je film o Draži Mihailoviću otkazan ali ne i naslovi poput "Svadbe."
Na vest da je banjalučka premijera filma "Đeneral" otkazana, reditelj Miloslav Samardžić je prokomentarisao da se već suočio sa negativnim reakcijama iz Federacije Bosne i Hercegovine na njegovo ostvarenje o Draži Mihailoviću.
Film "Orkanski visovi" je jedan od najiščekivanijih ove godine, a njegova glavna zvezda Margo Robi na sjajan način koristi pažnju koju on privlači i u svakoj situaciji ostavlja fenomenalan utisak.
Do kraja meseca Ovnovi, Lavovi, Strelčevi i Vage uživaće u talasu sreće i neočekivanih prilika. Novac i iznenadni dobitci stižu im gotovo sami od sebe, kao da ih univerzum nagrađuje za trud i upornost.
Tajna savršene kore za pitu nije u brašnu, već u vodi. Ako želite da vaša kora bude tanka, elastična i lako se razvlači, zaboravite na skupa brašna, ključ je u tome da voda bude ledeno hladna.
Većina ljudi ne razmišlja kako gasi računar, ali ta sitnica može imati velike posledice. Pogrešan način isključivanja vremenom oštećuje sistem i skraćuje vek uređaja.
Pevačica Zorica Marković napustila je rijaliti zbog operacije i problema sa zdravljem, a sada je dala svoju prognozu i otkrila kako misli da će pobednik "Elite" biti Anđelo Ranković.
Pevačica Sara Reljić podelila je nesvakidašnje iskustvo vezano za pokušaj ugovaranja njenog nastupa, koji joj je otkazan jer je sa njom trebala da pođe njena majka koja joj je ujedno i menadžerka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar