Bedna kampanja Šolakovih Vijesti! Mrzitelji Srbije zakukali: Vučić je uvek kriv za sve (FOTO)
Podeli vest
U javnom prostoru Crne Gore već duže traje obrazac u kojem se gotovo svaka regionalna tema završava istom tezom - kriv je Aleksandar Vučić.
U tom narativu posebno prednjače Vijesti, medij koji deluje u okviru sistema Dragana Šolaka i koji sve češće političke teme tretira tabloidno, uz unapred postavljen zaključak.
Dok predsednik Srbije Aleksandar Vučić obilazi gradove i sela, razgovara sa građanima i direktno sluša njihove probleme, deo opozicione javnosti nastavlja sa podsmehom i nipodaštavanjem takvog pristupa.
Na Instagram profilu Srpske napredne stranke objavljen je snimak posete predsednika Srbije Aleksandra Vučića Prahovu.
22.02.2026
20:58
Najnoviji primer je polemika o modelu proširenja Evropske unije u kojem bi pojedine države regiona mogle dobiti članstvo bez punog prava glasa.
Iako je Edi Rama u novembru prošle godine najavio moguće članstvo zemalja regiona u EU bez prava glasa, pa to isto ponovio premijer Severne Makedonije Hristijan Mickoski, to Šolakovoj ekipi nije bitno, jer, uvek se mora smisliti razlog da se udari na predsednika Aleksandra Vučića i Srbiju!
Dok predsednik Srbije, nakon niza važnih međunarodnih susreta, silazi među narod, obilazi najudaljenija mesta i lično rešava probleme građana, blokaderi nastavljaju sa scenarijem haosa, nasilja i ekonomske štete, pokazujući da im interesi Srbije nisu ni na poslednjem mestu.
Nemački list Berliner cajtung objavio je da bi gasovodi „Severni tok“ mogli ponovo da budu pokrenuti uz direktno učešće Sjedinjenih Američkih Država, što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio još u decembru 2024. godine u ekskluzivnom intervjuu za Informer televiziju.
22.02.2026
10:40
Foto: printscreen
Foto: printscreen
Vijesti kao i uvek kukaju: Vučić je uvek kriv za sve!
Vijesti su i ovu temu pretvorile u još jednu priču o Srbiji i Vučiću. Fokus priče se pomera na standardnu političku matricu u kojoj je Beograd dežurni krivac.
U tekstu pod naslovom "Manipulacija i pritisak na Crnu Goru", navode da bi Vučić "u EU bez prava veta, iako mu to nije ni na dohvat ruke".
Foto: printscreen
Stalno insistiranje na spoljnim krivcima istovremeno potiskuje razgovor o unutrašnjim problemima – reformama koje kasne, institucijama koje ne funkcionišu i političkim odlukama koje nose direktne posledice po građane. Kada je narativ unapred postavljen, odgovornost se lako prebacuje van granica države.
Evropski put regiona ne zavisi od naslovnih konstrukcija niti od političkih etiketa, već od konkretnih rezultata. Pretvaranje svake teme u sukob sa Srbijom ne približava Crnu Goru Evropskoj uniji, već zamagljuje suštinu procesa.
Zato se nameće pitanje: da li javnost dobija ozbiljnu raspravu o evropskoj budućnosti ili politički okvir u kojem je zaključak uvek isti. Jer kada je krivac unapred određen – onda više nema analize, već samo narativa koji se ponavlja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dok predsednik Srbije Aleksandar Vučić obilazi gradove i sela, razgovara sa građanima i direktno sluša njihove probleme, deo opozicione javnosti nastavlja sa podsmehom i nipodaštavanjem takvog pristupa.
Bivši pripadnik MUP Srbiji koji je službeno obezbeđivao i Zagorku Dolovac otrkio je da su on i njegovi saradnici prošli kroz pravu pravcatu torturu vrhovne tužiteljke.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
Muškarac iz Kruševca napisao je na društvenoj mreži "Threads", tvrdi da je od saobraćajne policije dobio kaznu za korišćenje mobilnog telefona tokom vožnje, a da je zapravo pevao. Mnogi korisnici ove društvene mreže smatraju da to nije tačno.
Tokom poslednjeg dana ove sedmice, očekuje se pojačan saobraćaj na auto-putevima, kao i na glavnim putnim pravcima koji vode ka većim gradovima već u prvim popodnevnim satima.
Godinu dana je prošlo od stravičnog požara koji je odneo 63 života, uglavnom mladih ljudi koji su bili u diskoteci smrti. Meštanin Kočana koji je svedočio jezivim prizorima ističe da je bio na ratištu, ali da tako nešto nikada nije video.
Incident u saobraćaju dogodio se sinoć u jednoj od beogradskih ulica, kada je vozač automobila izašao iz vozila i ušao u svađu sa vozačem autobusa javnog prevoza.
Na ulazu u Crnu Goru, na graničnom prelazu Božaj, uhapšen je državljanin Republike Albanije A.R. (40)kojeg potražuje Italija, saopštila je crnogorska policija.
Belgorod u Rusiji je tokom protekle noći u dva navrata bio meta masovnih raketnih napada Oružanih snaga Ukrajine. Prema prvim informacijama, u napadima nije bilo žrtava.
Volodimir Zelenski postao je legitimna meta za iranske udare nakon pretnji upućenih Teheranu i pomoći Izraelu, izjavio je bivši savetnik nekadašnjeg ukrajinskog predsednika Leonida Kučme, Oleg Soskin.
Rat u Iranu izazvao je ozbiljne podele unutar administracije američkog predsednika Donalda Trampa, gde se sve jasnije formiraju dva tabora – pristalice potpredsednika Džej Di Vensa i državnog sekretara Marka Rubija, piše nemački tabloid Bild.
Na žurci nakon dodele Oskara 2023, koji je tradicionalno jedan od najočekivanijih događaja u Holivudu, pevačica Sijera je izazvala veliku pažnju medija i javnosti svojim modnim izborom.
Napeta atmosfera obeležila je"Pinkove zvezde", kada je došlo do žestoke rasprave između članova žirija, pevačice Viki Miljković i harmonikaša i kompozitora Dragana Stojkovića Bosanca.
Darko Lazić podelio je na Instagramu jaku poruku nakon smrti brata Dragana - da niko ko nije prošao isto kao on ne može da mu govori kako treba da se postupa.
Bivša verenica Darka Lazića, Marina Gagić, podelila je video-snimak sa pokojnim Draganom Lazićem i pokazala koliko je slomljena i koliko joj nedostaje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar